Prijava

Pretpostavljam da ste pročitali, evo ako niste:

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/606208/HAOS-Serija-pucnjava-i-eksplozija-zavile-Pariz-u-crno

Kako mislite da će ovaj šokantan broj mrtvih i ranjenih uticati na Evropu? Da li će uskoro široko rasprostranjeni stav biti "izbeglica = terorista"?

http://i.imgur.com/3EthQJI.png

Ja mislim iskreno da je ovo sve režirano, jer mi deluje isto ko 11. septembar, ubistvo Bin Ladena i tako neke vrlo neuverljive spike koje su servirane. I sama poruka ISIS-a, koji finansira boktepita ko, posle ovih napada, je parada neke loše glume.

https://onedrive.live.com/?authkey=!AExotaRptCbksQs&cid=C3D9FAB31063ABBE&group=0&id=C3D9FAB31063ABBE!108&parId=root&o=OneUp

Stravično je što je ovoliki broj nasumičnih nedužnih ljudi nastradao i što niko ne zna da li ćemo uskoro slušati ovakve vesti iz Londona, Berlina itd.

Recite vaše utiske.

Imamo već temu na kojoj se aktivno raspravlja o ovim stvarima već neka 3 meseca.

I ONI SU NAS BONBARDOVALI GOVNA!

Nebitna, meni je žao poginulih, jer oni nisu nimalo krivi što nas je neki drugi Francuz bombardovao ili pljuvao po medijima. Nikako se ne radujem nečijoj smrti ili muci, ma kakav on čovjek bio. A ako iza svega stoji neka zavjera, neka je na čast onima koji su je osmislili.

celtic
koliko si ti dobar covek ustvari

Možda previše, to me u životu često sjebalo opasno :-(

seltik da li postoji mogucnost da se upoznamo negde posto je tesko u ova danasnja vremena naci normalnog sagovornika i osobu sirokih shvatanja i vidika. danas samo mozes cuti govore mrznje i videti zlo brat brata ubija mnogo je osvete u ovom gradu pa tebe kad neko tuce netreba se ljutiti na tog nekog nego sazaljevati jer on druze nije imao koga da mu objasni kako da se ponasa i otac ga je tukao pa je usvojio takav model ponasanja ,on nije kriv deca nikad nisu kriva.... krivi su odrasli koji cine zlo na ovome svetu a svesnu su svojih postupaka naravno e ti su problem!

Ne treba zatvarati granice da su se uvek tako zatvarale granice Elek i Stecan bi došli Savom a ne fergusonom. Razmislite malo.

smesno si se dosetio deky ali znas sta i ja sam isto dosao traktorom znaci onda bi elek i stecan i ja dosli savom a ne fergusonom znaci to su tri osobe a ne dve razmisli malo
a sto se tice zatvaranja granice imam pitanje za franuze pa gde je tu demokratija hahaha

Da brt ali ti bi plutao he he kapiraš jer si govno.

Prvo samo ovo da riješimo:

"izbeglica = terorista"?

Ne, ali ogromnu većinu ovih ljudi ne možemo zvati izbjelgicama jer izbjeglica prestaješ biti onog trenutka kad izađeš iz prve sigurne države i pređeš u neku drugu, osim u slučaju ako ta prva država kroz koju prolaziš nije u stanju ili ne želi da ti omogući boravak. Dakle, kada govorimo o Sirijcima kao izbjeglicama tu spadaju oni Sirijci koji su prebjegli u Tursku, Iran, Jordan, Lebanon ili Izrael (mada nijesam siguran koliko ih je Izrael raspoložen primiti).
Gotovo sve one izbjeglice koje se dovlače u Njemačku, Francusku, Švedsku i ostale evropske države visokog životnog standarda su tu povodom nekog drugog interesa, za većinu je najbitniji taj ekonomski momenat ali svakako da ima i onih koji su tu zbog nekih drugih interesa, kao što je to slučaj sa ona dva genijalca od sinoć.

E sad, kakav će biti većinski stav Evropljana po pitanju ekonomskih imigranata, to je već teško pretpostaviti. Evropa je trenutno jako liberalno nastrojena i ide putem socijalizma, ali snažan (ekstremni) nacionalizam kao protiv-kultura nikad nije bio jači i brže rastao, tako da nije isključena mogućnost da dobar dio naroda prihvati stav da su muslimani kolektivno odgovorni za ono što se desilo, što se opet ne razlikuje mnogo od muslimanskog stava da su svi hrišćani potencijalna meta za njihovu odmazdu.

Ovu krizu odnosa između islamskog i hrišćanskog svijeta je sada gotovo nemoguće riješiti. Jedini način da se u kratkom vremenskom periodu završi sve ovo jeste potpuni poraz jedne strane, a obzirom na trenutni odnos snaga, sve su prilike da će deblji kraj izvući muslimani. Ako stvarno dođe do toga ja se neću osjećati kao da je izvršena poetska pravda jer je sam zapad svojim viševjekovnim pokoljima na bliskom istoku a kasnije i konstantnim petljanjem u unutrašnju politiku država tog regiona stvorio uslove da se islamski svijet danas nalazi u ovakvoj društveno-ekonomskoj situaciji, a gladnog i slomljenog čoeka je prilično lako ubjediti da džihad ne predstavlja istrajanje u svojoj, već tjeranje drugog koji ga je doveo u tu situaciju, da istraje u njegovoj vjeri.
Doduše sukob sa takvim epilogom vjerovatno nije trajno riješnje jer nosi rizik da u budućnosti postane temelj jedne nove mržnje.

U svakom slučaju, da u XX i XIX vijeku nije bilo i nema ovoliko eksploatisanja država bliskog istoka, mržnja između hrišćana i muslimana ne bi imala jedan ovako globalan karakter već bi se zadržala u granicama nekih država ili regiona, kao što je to bio slučaj u Jugoslaviji i Rusiji.

Ima jedan interesantan tekst Haruna Rasida na koji sam naleteo davno koji poprilicno objasnjava u celosti sto se tice ovih dogadjaja u proteklih par godina. Samo ako uspem ga iskopam pa cu postaviti ovde.

Interesantna mi je misao moja kad sam video pazla da je kenjo nešto ide nešto krene on to meni in vivo da priča i zabodem ga pesnajom i on ode mami i njegova mama dođe mojoj mami i kaže "tvoj sin teo dobesi mog sina onim crnim tregerom što se vežu trudbenik blokovi i monta pa i crep brt realno"