Prijava

I ti bi miškoviću da daješ i kostiću ili nekim arapima i kinezima?

Nash Bridges
Nabijaju se cene zakupa koje prevazilaze zaradu na tim površinama. Oru i bagrenjake i jaruge

I? Ako ne vrati sopstvene pare za 30god, jer je pretplatio, ko je u gubitku? Država ili oni? Pa po ovom zakonu ne kupuju zemlju nego je najme na 30god.
Objasni mi kako da je došlo uopšte da tu zemlju najme nekom? Kako da upadnu u takve dugove da ih uzmu na "doboš"? Propale Z.Zadruge, niko ne vodi računa o agraru..bla bla. Opet se vraćamo na priču da je nesposobna država da napravi red? To smo rekli da je nesposobna i svi se slažu. Ja sam da to uzme neko naš, pa makar i ti pomenuti, da se nešto radi i da država ima koristi a ne štetu.
Koja je alternativa? Da sve stoji i propada? Da damo nekom džabe? Da dajemo ko onim arapima budzašto?

Bolje i ćoravi Mišković ili Kostić
Oni ipak zapošljavaju hiljade ljudi i plaćaju poreze ovoj državi
Normalno je da hoće da se obogate.

Да су Мишковић и Коле плаћали редовно порез и остале намете, банкротирали би још пре 15 година.

"Ne pitajte me za prvi milion koji sam zaradio...a ni za drugi, a ni za peti...za dvadeseti može, možda...da se nađemo na pedesetom?"

Fender Stratocaster
Да су Мишковић и Коле плаћали редовно порез и остале намете, банкротирали би још пре 15 година.

Pa o tome se i radi, nesposobna država. Nismo ti i ja u finansijskoj policiji i sudovima. Pa Al Kapone jbte pao na porezu što ne bi Mišković ako je krao (ja lično verujem da jeste) ali to treba procesuirati. Baš kao i sve koji su mu to omogućili. Sve!
Dok toga nema, nema ni države.
E sada pitanje je bilo: "šta ne valja u ovom predlogu zakona?"
Svi samo o kradjama, mafijašenju i prošlosti ali šta ne valja sa zakonom?

Закони су колико-толико у реду. Неке би требало изменити и допунити, али генерално су у реду. Они који спроводе законе нису.

Sve me ovo podseća na seosku prodavnicu, stoga:

MALA, JEDAN ZAJEČARAC, STAVI NA CRTU.

Znaš onda da je jedina prava novostvorena vrednost polj.proizvod

Tačno. Ovo je tvrdio Fransoa Kene, autor "Ekonomske tablice" koja se pojavila nekih dvadesetak godina prije nego što je Adam Smit objavio "Bogatstvo naroda" 1776. godine. Jeste da si tek na početku, ali, zaboga, od nečeg mora da se počne. Dok pređeš kardinaliste, ordinaliste, marginaliste, marksizam, kejnsijance, monetarizam, reganomiku, pa još dosta toga sa prefiksom neo, sve će to leći na svoje mjesto. 250 godina proleti ko ništa.

highlander007
Znaš onda da je jedina prava novostvorena vrednost polj.proizvod
Tačno. Ovo je tvrdio Fransoa Kene, autor "Ekonomske tablice" koja se pojavila nekih dvadesetak godina prije nego što je Adam Smit objavio "Bogatstvo naroda" 1776. godine. Jeste da si tek na početku, ali, zaboga, od nečeg mora da se počne. Dok pređeš kardinaliste, ordinaliste, marginaliste, marksizam, kejnsijance, monetarizam, reganomiku, pa još dosta toga sa prefiksom neo, sve će to leći na svoje mjesto. 250 godina proleti ko ništa.

Meni ko da je bilo juče :)
Šalu na stranu, svakako da je to ono što sam učio ko zna u kojem razredu i da je to prevazidjeno ali i dalje stoji da je to novostvorena vrednost i kao takva diže GDP. Ko može i sme da zanemari nešto što donosi realan novac u kasu? Zar je bolje da sedimo i gledamo da propada i da država dotira umesto da ubira lovu?
I dalje mi nije jasno zašto se opozicija i seljaci bune. Mora da ima neki razlog sem politike? Pa ne jedu oni tog Pajtića čim su sa njim na ulici. Šta fali tom zakonu?

Najzad neko da kaže šta hoće ovi ljudi
"Mi ćemo ostati ovde dok se ne ispuni naš zahtev da se predlog Zakona o poljoprivrednom zemljištu povuče iz skupštinske procedure i smeni ministarka Snežana Bogosavljević Bošković zbog nemarnosti prema individulanim poljoprivrednim proizvođačima - kaže Dragan Kleut, predsednik Udruženja poljoprivrednika Stajićeva, koji je ovlašćen da zastupa Udruženja poljoprivrednika iz Zrenjanina, Kleka, Žitišta i drugih srednjobanatskih mesta. "

Kažeš da si ekonomista? Znaš onda da je jedina prava novostvorena vrednost polj.proizvod i prirodna dobra koja koristiš. Industrija i tašna-mašna je samo nadgradnja. Tako bar ja učio u školi. Ako se nešto promenilo ti me ispravi.
Daj da se nešto proizvodi a ne samo trguje.

Ajde jebeno prekini da lupetas niko normalan vise ne zivi od poljoprivrede i proizvodnje sirovina finalni proizvodi jebu

Problem kod nas je sto se vecina firmi bavi pruzanjem usluga jer bi svi da budu gospoda i sede u kancelariji makar i za manju platu

I ozbiljno jebote prekini da lupetas bukvalno je opasna glupost vecina stvari koje si napisao skapiraj da se ne razumes ni malo a nameces se ko udavaca jbt i to nerealno nervira. A kao sto vidis niko nije toliko besposlen da ti objasnjava

Ajde jebeno prekini da lupetas niko normalan vise ne zivi od poljoprivrede i proizvodnje sirovina

negde u svetu je umro sepet pun malih bohora

Na drzave mislim, poljoprivreda je znacajna samo kao podrska ostalim granama privrede mislim sta izvozimo maline a uvozimo ajfone znas koliko malina treba za jedan ajfon? I koliko god ja bio protivnik novih tehnologija pare u buducnosti su samo tamo kaka kurac poljoprivreda

Ne mogu da se složim u potpunosti. Proizvodnja hrane postaće broj jedan industrija za 23,7 godina. S tim da ćemo pušiti kurčinu svakako jer će Nemac da na hektar ima 9-12 tona žita a gedža 3-5.

Svaki dinar državni uložio bih u sređivanje infrastrukture (putevi, pruge, aerodromi, kanali, termalni izvori...). Porez na zapušteno zemljište bio bi 1000%.

S tim sto ce se hrana za 23,7 godina praviti u fabrickim postrojenjima

Organska proizvodnja ima potencijal jer je isplativa ali to kod nas em nemas kome da prodas em pravi srpski seljak fura fazon kakve kurac potvrde kakva zajebancija gledaj sargarepu kakva je ko dusa. Da pominjem da vise voli da na laksi nacin dodje do kupusa i prodaje ga za 5 dinara kilo nego da se malo iscima pa ga valja za 150?

Svaki dinar državni uložio bih u sređivanje infrastrukture (putevi, pruge, aerodromi, kanali, termalni izvori...). Porez na zapušteno zemljište bio bi 1000%.

Pa to je jer namestas geometrima stajge hahaha ja bi najvise ulagao u istrazivanja, patente, nova resenja i picke materine samo da bilo.sta ikada pocnemo prvi da proizvodimo i da nesto valjamo ostalima

ma samo zaređaš cisternom po Vojvodini kad je rod najjači i kupiš poljoprivredu za sitan dinar, staložiš malo u cisterni pa skuvaš džemove i prodaš Rusima na tonu Fco Moskva, da vi'š para... još ne stavš šećera da uštediš pa opališ brend "sugar free, gluten free, no GMO, hljeba tonusa, nije testirano na životinjama"

moj komšija se obogati na paradajzu i krastavcima, nema stručak korova svoj, ali njegov paradajz sa kvantaša lepši od domaćeg, pokondirene tikve neće bikovo srce nego sve kupuju plastična govna, PU!

Znaš li da je kilo industrijske jabuke 4,5 din za kg? A ja je valjam za 7 jer imam sertifikat zdrave hrane.
Ribizla crna 80% roda ovogodišnjeg utopio za 1800€ Rauchu a sokove i A klasu od ostalih 20% za 7k €. Znaš li da sam sav rod odvezao u London i prodao kao A klasu zdrave hrane u plastičnim činijicama od po 250 grama bio bih dobar 40k €? Znaš li to?