Prijava

Ne možeš porediti tako jbg, kad imaš stotine miliona prometa, nije ti problem da si u minusu 1%, ono u Srba popularno "premošćavanje", i funkcioniše se. Ne može da se ulaže, nema ni realnih potreba za proširenje jer ni trenutni kapaciteti nisu na max, ali sasvim pristojno može da se funkcioniše.

Ali to nema nikakave veze sa potekom preduzetništva, tj. pravljenja od 0. Firma koja u doglednom vremenu ima vlažni san od 500 radnika, i firma koja ima nekoliko desetina puta više kad je "na leru", ne mogu se gledati isto.

celt
ono, vosto moje laicko iskustvo, koje je verovatno vece od vaseg teorijskog znanja i proseravanja nakom 3 procitane knjige

Ovaj primer gore je čisto iz prakse, proizvodnja sinterovanih pločica. Jbg otprilike svaki minut izlazi iz mašine jedna pa 7h pa 22 dana pa računaj...

Ostade mi post na prethodnoj strani, koga zanima nek procita.

Celt, nije isto fabrika spona, onlajn ritejer, filmski studio, privatna obrazovna ustanova, hotel, turisticka agencija, pekara, Mercedes, Pepsi... Svaki posao ima svoje velike specificnosti, i nije isto jel si investitor ili vlasnik i pokretac tog posla, to su dve razlicite stvari.

Ostalo je to da je gologuzija rasprodala sve što ima pa kad su počupali temelje onda su shvatili da i ispod temelja ima šta da se proda i to baš ono koje postepenom pod uticajem ljudskih i klimatskih faktora propada.

Poreski prihodi u oktobru 2015. su manji od poreskih prihoda u oktobru 2012.

AUTOR: SAŠA RADULOVIĆ
bivši ministar privrede iz raspuštene vlade A.Vučića (raspuštena Jan 2014.)

U oktobru poreski prihodi budžeta Republike Srbije
2015. su iznosili 67 milijardi dinara
2014. su iznosili 70 milijardi dinara
2013. su iznosili 66 milijardi dinara
2012. su iznosili 75 milijardi dinara

http://goo.gl/x4x3Bu

Planirani deficit BDPa za iduću godinu isti kao i ove i još veći porezi
"U procentima BDP-a prihodi će biti 39,8, a rashodi 43,8 odsto BDP-a."
http://www.politika.rs/sr/clanak/344312/Ekonomija/Vece-subvencije-ali-i-porezi
Ako smo konstantno u minusu, kako misli AV da izadje iz bule za "već dve godine"? To znači da planira nove kredite pored euro obveznica koje konstantno prodajemo ili? Pa već smo na 74,1% u goMnima. Zar je toliko ćorav i ne vidi da ga MMF vodi istim putem ko Grke? Sve zarad malo tapšanja po ramenu na tv.

Kolike su prosječne plate izražene u eurima u Srbiji, mimo Beograda?
Recimo, koliku platu ima radnik u fabrici, neki operater za mašinom i slično?

Pitam jer sam čuo da u jednoj fabrici u Vojvodini radnik ima platu od 200€, dok inžinjer ima početnu platu od 300€. Informacije u iz prve ruke, ali mi je opet za nepovjerovati da je tako mala plata...

Najjači prirodni resursi su organi.

Treba prodavati organe, jebote, Šiptari državu napravili od srpskih organa.

Srce košta 100000€ u Njemačkoj, nek mi prodajemo za 45000€ Švabi se isplati. A đe su bubrezi, slezina, jetra, oči, koža...

komplet čoek 100000€

Ko o cemu baba o ustipcima

Verujem u gospoda boga jednoga
Stvoritelja neba i zemlje
Svega vidljivog i nevidljivog...

Champy
I?

Jel ti vidiš da je u toku državni udar? Ko sad da razmišlja o poslu, platama, kreditima? "Šuti bolan, erotika!"

Hoce li biti gradjanskog rata, hvala unapred

A ne vidim. Mrsko mi da čitam.