Prijava

Poštovane kolege vukajlijaši, pozivam vas da na ovoj temi pružimo podršku našem Granjki i njegovim kolegama iz RGZ u borbi za ostvarivanje prava na rad, prava na zaradu i prava na štrajk.
Geometri izdržite, Vukajlija je sa vama.

Takođe, podržite novi Zakon o legalizaciji da i geometri u privatnom sektoru osete boljitak!

Svake godine pred Božić oni štrajkuju. Dok sam radio u katastru bilo mi je jasno da je to samo zbog viška slobodnih dana. Mada strašno je šta država radi ljudima, zamisli, očekuju da jedan čovek ne radi šta trojica ne rade. Strašno.

Aha, neka sad malo štrajkuju, radi guza zbog otpuštanja, a? Koliko sam zaposlenih u državnim službama tog tipa slušao kako tupe: šta oće ti u prosveti, samo štrajkuju, a deca jadna trpe, a oni ništa ne rade, a imaju godišnji odmor i tralala... Niko nije bio solidaran sa onima koji su prvi štrajkovali. Koliko puta su meni kao privatnom preduzetniku digli porez i pooštrili uslove poslovanja, sve je boleo kurac, a ja razmišljao kako da preživim? Koliko puta su zaposleni u institutima, naučni radnici, protestovali zbog ponižavajućeg tretmana, ko ih je podržao? Ljudi iz katastra, javnih komunalnih preduzeća, opštinskih administracija, sudova? Neeee... Oni su mirno sedeli i igrali svoj pasijans. I kako ja sad da izvadim katastarsku potvrdu, koja mi je hitno potrebna za regulisanje imovinsko-stambenih prava? Znam kakva je situaciju ovde kod mene, samo su ubacivali stolice u kancelarije da mogu da posade negde svoje kadrove. Sad, žalosno što će biti otpuštani ljudi koji znaju svoj posao, a poslušnici ostati... Ma u stvari, nek se svi teraju u pičku materinu. Ne ovi iz katastra, nego svi generalno.

Валдемаре, који си бизнис ти покренуо?

Gaji pečurke i to nije biznis to je poljoprivreda, pitajte pseto88 ako mi ne verujete.

Pazi, kad smo mi advokati štrajkovali prošle zime, niko nije smeo zvanično da nas podrži (na stranu to što nas mnogi nisu ni tajno podržavali već navijali da propadnemo skroz), ali to nije čudno jer se ljudi plaše. E sad, pošto advokate nema ko da otpusti, mi nemamo problem da podržimo druge koji štrajkuju pa zato mogu da se kurčim ovde i podržavam geometre. A ne slažem se da je u katastru stanje kao u ostatku državne uprave. Tu se ponajmanje stranački zapošljavalo, jer ne možeš da zaposliš onog što je lepio plakate na mesto geometra kad on ima treći stepen drvnoprerađivačke. Takvi se smeštaju u opštine.
Da je u katastru javašluk kao i svuda, to stoji, ali da realno imaju manjak a ne višak zaposlenih, to tvrdim i stojim iza toga.

A ne slažem se da je u katastru stanje kao u ostatku državne uprave. Tu se ponajmanje stranački zapošljavalo, jer ne možeš da zaposliš onog što je lepio plakate na mesto geometra kad on ima treći stepen drvnoprerađivačke. Takvi se smeštaju u opštine.

Hahahaha brt u prosečnom katastru ti je fazon 4 geometra, 4 njihove žene, tri pravnika, 6 ekonomista 4 šalteruše, 1 ljubavnica načelnika, 1 ljubavnica pravnika i načelnik.
Inače nema katastra u Srbiji u kom nisam bio, dobro sem KiM.

A prosečan katastarski geometar kao takav prima mesečni mito od 500€.

mom drugu cale carinik keva radi u katastru

katastar je prepun debelih brkatih kravetina čiji su muževi plaćali gajbe piva i prasetinu devedesetih kako bi zaposlili svoje supruge.
Jednom prilikom sam gledao kako 4 brkate debele radnice katastra sede ispred prastarog kompa i kucaju neki dokument u wordu. Njih 3 sede, pilje u ekran, diktiraju i ližu kafu a ova četvrta pilji u tastaturu i vija slovo kažiprstom desne ruke kako bi ispratila diktat.
Otkuca slovo pa onda digne glavu i pogleda u ekran da vidi jel to funkcioniše.
Sve bih ja to ispitao pa video ko ima kakav učinak i da li je sposoban ili ne pa onda lepo rešio a ne da otpuštaju obrazovane ljude da bi napravili mesta stranačkom kadru.
Neke službe katastra nemaju ni 3 diplomirana geometra al zato imaju 20-30 zaposlenih.

Podrška za geometre? Svaka čast geometrima i ostalim zaposlenima u katastru ali oni imaju državni posao, dobre plate, i neću reći da primaju mito, ali seljaci znaju da počaste i kad se izadje na teren i za papire neke i za svašta. Tako da upala im sekira u med i moja poruka za njih: ne tražite leba preko pogače

Para ko pleve?

Pa naravno, svi ljudi u ovoj zemlji dali bi i poslednji dinar samo da se opismene.