Prijava

Da li ste culi za ovaj fenomen, i da li znate nacin na koji funkcionise? Prica kaze da pomucu te memorijske palate, osoba je u mogucnosti da prizove pamcenjem gotovo citave knjige do najsitnijih detalja. Koliko sam ja citao na datu temu, radi se o vizuelizaciji pojmova, gde svaki pojam biva sparen sa odredjenom slikom u glavi... bla bla, u sustini, sve sto sam nasao na ovu temu je dosta opskurno i konfuzno, tako da, ako znate nesto o tome, cepajte... :)

Otkako sam kupio dušek sa memorijskom palatom, u mogućnosti sam da zapamtim čitave knjige do najsitnijih detalja. Preporuka.

Ja sam cuo da pomazu i semelirane pufne za frezenklovanje, al to bate nije tema sad...

е ајде не сери него узми фломастере и подвлачи у тој скрипти што треба да запамтиш за испит не отварај теме

Gledali smo Šerloka, Ecce homo, nemoj noob biti.

Elem, ja imam neke tehnike pamćenja, ali uglavnom nebitnih stvari. Tipa znam kad je skoro svako rođen, znam na šta svako pizdi etc... ali, kad je u pitanju pamćenje onoga kaj treba, tu sam njah.

sulejman jebe u memorijskoj palati

Svi koje sam dosad upoznao, a da su se bavili TEHNIKAMA UČENJA su bili kompletni degeni jedan kroz jedan i ne znaju apsolutno ništa

Radjarde, koje tehnike primenjuješ u tapaciranju? Čuo sam da se time baviš u slobodno vreme.

O čemu zboriš, brt, kakvo tapaciranje?!

Здраво. Ја се зовем Бранимир и већ одавно имам велику жељу да научим, али ми то моја концентрација не дозвољава. Лутао сам по интернету и наишао сам на ову тему, и овде видим много вас мени јако сличних. Пратићу, и надаћу се. Поздрав од Бранимира, Соколац.

Bavim se kažual molerajem, postavljanjem gips tabli u potkrovlja i ostala teško dostupna mesta, električnim instalacijama, montažom ukrasnog kamena, unutrašnjom termoizolacijom

E, pomešao sam onda, Radje. Sećam se da si pominjao neki sličan zanat u par navrata kad nisi s Remeom mogao otići na pivo.

http://s10.postimg.org/6g7vvdsut/Capture.png

ovo bi neko sa strane mogao da protumači kao POPRCKIVANJE, autore Mickey Savage

al pazi, onda je bilo nešto od ovih zanata što sam napisao iznad, ne zajebavam se, imam u zadnjih godinu i po sigurno celih petnaest dana radnog iskustva u ovim delatnostima što sam naveo

ne ponovilo se

Које фломастере користите за подвлачење? Чула сам да жути шкоди катаракти, те он отпада, размишљам о зеленом, мада ми је мало чампијевски. Не знам...

Koristim više boja, više nijansi iste boje, tamnija boja znači bitnije itd... Ovo je ozbiljna nauka, to podvlačenje. Junajtid kolors of Beneton!

http://s23.postimg.org/o3bqdvo7v/20160102_192916_1.jpg

Daj prov nemoj se brukati jebeno.

Lol, pa ovako počnem svaku skriptu ili knjigu ubeđen da ima vremena. Tako je na prvih plafon 30 strana, posle samo olovkom podvlačim. Da ovako spremam ispit, trebalo bi mi za neku jadu od ispita metar dana da ga spremim.

otvarac teme gledao Serlok Holmsa pa se primio..ne ide to tako brt