Prijava

U koliko od ovih stavki možete da prepoznate sebe u detinjstvu? Koliko njih su i danas validne?
Što je više od ovih stavki tačno za vas, to su veće šanse da ste imali roditelja sa narcisoidnim osobinama.
Da li je u pitanju jedan od roditelja, i koji? Ili oba? Kako mislite da je to uticalo na odrasle vas? U kojoj meri i na koji način ste uspeli da se izborite sa štetom nanetom vašoj ličnosti? U kojim segmentima to niste uspeli? Sa kojima od ovih stavki se najviše poistovećujete?

1. Kada razgovarate s njim o svojim problemima, skreće tok razgovora na sebe.
2. Kada razgovarate s njim o svojim osećanjima, pokušava da ih nadvisi sopstvenim.
3. Ljubomoran je na Vas.
4. Prisutan je nedostatak empatije za Vaša osećanja.
5. Podržava ono što radite samo ako služi prikazu njega kao "dobrog roditelja".
6. Osećate konstantno odustvo emotivne bliskosti sa roditeljem.
7. Konstantno se pitate da li se roditelju dopadate kao osoba i da li vas voli.
8. Radi u Vašu korist samo u prisustvu drugih.
9. Kada se nešto desi u Vašem životu (nesreća, bolest, razvod), roditeljeva reakcija je prožeta uticajem koji je događaj imao na njega, ne zabrinutošću time kako se Vi osećate.
10. Previše je obuzet time šta drugi misle (komšije, prijatelji, rodbina, kolege).
11. Poriče sopstvena osećanja.
12. Izbegava preuzimanje odgovornosti za svoja osećanja i postupke i umesto toga krivicu usmerava na Vas ili druge.
13. Zlopamtilo je. Lako se uvredi i onda je ljut na Vas duže vreme bez pokušaja da reši problem.
14. Osećate se kao rob svog roditelja.
15. Osećate se odgovornim za zdravstvene probleme svog roditelja (glavobolja, stres, bolest...)
16. Morali ste da se starate za roditeljeve fizičke potrebe kao dete.
17. Osećate se neprihvaćenim od strane roditelja.
18. Roditelj Vas stalno kritikuje.
19. Osećate se bespomoćnim u roditeljevom prisustvu.
20. Često upire prstom u Vas sa ciljem da se postidite svojih postupaka/navika/osobina/ukusa.
21. Ne osećate se kao da Vas roditelj izistinski poznaje.
22. Ponaša se kao da je centar sveta.
23. Teško Vam je da sopstvenu ličnost posmatrate kao odvojenu od roditeljeve.
24. Često imate osećaj da se pretvara.
25. Osećate se kao da želi da kontroliše Vaše izbore.
26. Roditeljevo raspoloženje varira između egoističnog i depresivnog.
27. Osećate da ste kao dete morali da se starate o roditeljevim emotivnim potrebama.
28. Osećate se manipulisanim u roditeljevom prisustvu.
29. Osećate da Vas roditelj vrednuje bazirano na onome što radite, ne onome ko ste.
30. Ima potrebu da Vas kontroliše, ponaša se kao žrtva ili požrtvovani.
31. Osećate potrebu da se pred njim ponašate drugačije od onoga kako se stvarno osećate, krijete osećanja od roditelja.
32. Roditelj se takmiči sa Vama, vidi Vas kao vid konkurencije.
33. Uvek mora da bude po njegovom.

Narcisoidni roditelj nikad neće hteti ni da učestvuje u razgovoru koji ga opisuje kao narcisoidnog roditelja i stalno će povlačiti kartu da ste bili nahranjeni i obučeni i da vam ništa nije falilo. Emotivno zanemarivanje deteta za njega nije stvaran koncept. Ako uz to niste bili fizički zlostavljani, tj. niste dobijali batine kao dete, iz njegove tačke gledišta sasvim je apsurdno da tvrdite da vas je oštetio u bilo kom smislu, te je stoga bilo kakva diskusija na ovu temu i pokušaj menjanja roditelja u samom startu osuđen na propast.

Još jedan kraći tekst o simptomima i prepoznavanju istih možete pogledati OVDE.

Каква је ово "Браво гирл" тема?

Koj kurac sa ovim?

Тражи психотерапеута где га неће наћи

Meni roditelji dali klavir u ruke i rekli "Na, sine, iskopaj sebi karijeru..."

I bi tako.

U al su te usrecili...

Brt ja srećan a vi kakote?

koj kurac pa nisu me zmije gajile

Nije bravo girl nego psihološka. Pojavila se ova tema u društvu nekom skoro, pa me interesovalo šta će grupacija raznovrsnih degena poput onih koje okuplja vukajlija (podgrupacija: oni koji su voljni da se odupru trolovanju) da kaže

16. Morali ste da se starate za roditeljeve fizičke potrebe kao dete.

hahahahhahahaha

Jedino ima logike ovo sto je direktor citirao. Ako su te roditelji terali da im ispunjavaš fizičke potrebe, onda izvini. Ali bi trebala da ih tužiš, krivično delo incestoidne pedofilije ne zastareva.

pa sta ako je drkala tati

Lol misli se na spremanje jela, čišćenje i to. Dobro ajde kapiram da vas je blam da priznate ako vam se nešto od ovoga poklapa :d

Majakovska jesi ti psiholog

Imam dva bloga na tumblru. Jedan je privatan, ali možete me pratiti na mom javnom blogu mypsychoromance.tumblr.com

@Car ne ali se družim s nekima

ja se od malih nogu vodim logikom da ako su me rodili i doneli na ovaj svet, da oni meni treba da robuju i sluze kako god mi je potrebno

OVa tema nikako ne ide u prilog tome da ne želiš ljudi da te zajebavaju po forumu. A posle će biti da je to zbog telesne težine, ili nečega takvog, a ne zbog transfer^transfer teme.

Ustane neko, uđe na forum i baš hoće bravogrill upitnik da rešava, kako da znaš da ti roditelji više vole sebe nego tebe. dA

Nekad su deca (naročito ženska) sedela u ćošku i ćutala dok je ćale sedeo u čelu, sad mu daš sve, i telefone i kompjutore, pa ode na neke sajtove da te pljuje iza leđa.

Dijonisijo ostavi me na miru preglup si
ne znam da li si svestan, ali:

>ne moraš da postuješ na temama čiji ti sadržaj ne odgovara

eto i to sam ti rešila