Prijava

Kako berza funkcioniše. Nikad nisam ukapirao.

ja prodajem, ti kupis, onda ti prodas nekom trecem pa ja kupim od njega. u sve to se umesa i neki cetvrti i kaze evo ja dajem nesto ko oce da kupi, i svi mi kupimo i cena skoci a onda taj zasere pa cena padne pa bi mi bi svi da prodamo a nemamo kome.

to je to otprilike

Gore-dole. Može lok.

Ne kontam i dalje.
Pricao sam sa ujakom fazon 40 minuta o tome jer on ima neke akcije, ali ništa. Preglupo je.

Ti imaš ribu i tuki od 15 cm, dođe neko drugi sa tukijem od 16 cm ona bude njegova riba, zatim dođe neko treći sa tukijem od 20 cm ona bude njegova riba. Tvoja riba je kao berza, kurva. Berza je kurva.

чекаш да падне цена, купиш, продаш кад осетиш да је на максимуму некој будали којој после опадне цена

питај ајакса

A ujak ti je išao da se prijavi za besplatne akcije NIS-a, poveo i staramajku, zauvar je, pa sad pustio muda.

Najprostije rečeno, ima puno, vredi malo, ima malo, vredi puno. (litijum npr. (ima ga manje nego što tržištu treba) vredi Boga oca, nafta (proizvode više nego što treba), cena pada samo tako).

Pa onda, ako se ulaže u firmu, akcije firme skaču, ako se desi neko sranje firmi, akcije padaju. Ako "pustiš u opticaj" ogromne količine akcija, bez obzira što su dobre cene, cena automatski pada, jer ih ima mnogo na tržištu.

Uglavnom, igra ljudi sa ogromnim mudima, i premalo kose na glavi. Recimo nafta je sad na minimumu, što znači da je sad bolje kupiti nego pre godinu dana, al to ne znači da neće padati još više cena, pa je pitanje da l sad kupiti ili sačekati da još padne, a možda SA prestane toliko da teroriše Rusiju, smanji proizvodnju, nafta skoči, a ti se zajebeš što nisi kupio kad si mogao... :/

Ajaks je dobio nagradu (ili stipendiju) baš igrajući se akcijama. Msm da je trgovao kineskim juanom (kinezi tad pucali steroidima privredu, ili sl.) i najviše obrnuo para od sviju koji su učestvovali na turniru.

neka je proklet novac i sistem!

Glupa tema. Guglaj bolje ti je.

Moze lok.

TILMO BIO NA BERZI
PRODO KERA

Znaci cekas da padne cena nekoj firmi, kupis akcije i cekas dojavu da ce cena porasti i onda prodas te akcije.
To je neka vrsta kockanja ako nemaš dojave odnosno ako nisi u dilu sa nekim kad će da padnu, porastu ili tako nešto.

A debilna država kad daje akcije znači daje pare u stvari.

Zanimljivo je ovo.

Rasni će sad da nauči sve o berzi pošto će imati dosta slobodnog vremena, zaposliti se kao broker i onda kad uspe u poslu kao broker kupiti ovu lokalnu kafanu od Kaizena.

Rasnin je debilcina koja glumi da je iznad biznisa sa prisivacima a vi ste jos vece debilcine sto mu odgovarate

Upisao si se na temu, što znači da si odgovorio, što znači da si i ti takođe debilčina.

BERZA=ZEBRA ko bi reko :D

Upisao si se na temu, što znači da si odgovorio, što znači da si i ti takođe debilčina.

odgovorio sam onima koji odgovaraju ali nebitno cak i da jesam debilcina to ne znaci da i vi niste

mada tebi odgovara ovakvo stanje kad se razni debili tolerisu i posvecuje im se makar promil paznje inace ne bi mogao da glumis bia cia fbi insajdera i jedes govna ovuda umesto da cistis skramu s kurca