Prijava

Aman Jugoslavija nije bila prozapadno orijentisana, je l' moguće da toliko nasedate na propagandu, Jugoslavija je ostala članica organizacija poput SEV-a (COMENCON) i finansirala je sve koji su se borili protiv Zapada (Vijetnam, Argentina, šta god), nemojte biti ovce jebene

Nerealni su svi ti politicari sa nekim paktovima sa rusijama, amerikama. Jedini odnos koji mozes da imas kao srbija sa njima je da budes ruska kucka, razlika u sili ne dozvoljava ikakav pakt.

Poserem se u usta onome ko napravi SHS, od tad opadamo.

Rasni

Ne mozemo sami to je sigurno, mozemo u neku ruku, ali npr sad da vratimo Kosovo vratili bi ga za 2 dana, ali bi nas opet bombardovali itd. Trebamo biti sa nekim ko je dovoljno jak da nas zaštiti od zapada koji nam ne želi ništa dobro.

426 + 541 -

Ti Rasni da znaš kakvo je stanje Srbije i Srpstva bilo pre SHS, ljubio bi Aleksandra Karađorđevića u dupe.

To što kažeš, Kelte.

александаркг
Rasni
Ne mozemo sami to je sigurno, mozemo u neku ruku, ali npr sad da vratimo Kosovo vratili bi ga za 2 dana, ali bi nas opet bombardovali itd. Trebamo biti sa nekim ko je dovoljno jak da nas zaštiti od zapada koji nam ne želi ništa dobro.

426 + 541 -

Botovi se popalili xD

Цар
Aman Jugoslavija nije bila prozapadno orijentisana, je l' moguće da toliko nasedate na propagandu, Jugoslavija je ostala članica organizacija poput SEV-a (COMENCON) i finansirala je sve koji su se borili protiv Zapada (Vijetnam, Argentina, šta god), nemojte biti ovce jebene

care, jeste to tako na papiru, ali ne moras mnogo da odes u istoriju... pricao sam sa jednom cehinjom mojih godina, sta sam ja gledao i ucio i cime sam se igrao a sta je ona kao dete. '80ih.
Za ono sta su imali u istocnom bloku, mi smo bili mala amerika.

Jbg previše smo mi nebitni, al ne znam što moraju sve da kontrolišu pa i Balkan koji je čmarni kolutić Evrope.

To što Jugoslavija nije sledila politiku SSSR prema Zapadu ne znači da Jugoslavija nije ostala ideološki komunistička i da se nije borila protiv Zapada, slično kao i Nesvrstani. Da je Jugoslavija bila doista prozapadna, ne bi bilo komunizma i ušla bi u NATO ili bar EEZ. Jugoslavija je često vodila politiku saglasnu sa SSSR, i to češće nego sa SAD. Trgovina je druga stvar, i trgovina sa pomenutim COMENCON-om je obezbeđivala Jugoslaviji uvoz jeftinih roba, bez kojih bi trgovina sa Zapadom bila nemoguća.

+1 na celta iz niškog naselja crveni krst.

Pričala je meni mati kako su Čehoslovaci dolazili u studentske posete i divili se kako naša studentarija ima ploče dip parpla, stounsa, Džeksona i ostalih, a ja sam govorio: "kolač u tiganju? Ma nemoguće!"

Eee, a gde su oni sad, a gde mi, Bratislava ima 3% nezaposlenih pa vi vi'te!

Balkan je strateški izuzetno važan, nemoj se zavaravati.

Ama care, pricam ti za averidz srba, sto drka na rusiju a odraso uz duska dugouska i diznija, noseci farmerke i slusajuci zapadnu muziku.
Ne bi drkao, da je odraso u istocnom bloku i to je to.
Zato nam se i dalje dize na rusiju. Mislim da je jedini razlog to sto nikad nismo stvarno ziveli sa rusijom.

Kelte, s tim nemam problema, samo kažem da je ovo o Jugi mit

Jos kad kazu to braca, to isti mentalitet ili tako neko sranje dodje mi da se ispovracam.

Grci su nam mnoooogo veća braća od Rusa.

Ne znam baš brt, a i ako jesu, oni su sirotinja ko i mi i šta nam to vredi

Ja sam sa 5 Grka iz Grčke baš dobar i sa 2 iz Hamburga.
Baš su onako prijateljski raspoloženi prema nama a mrze Šiptare i Makedonce.

ко још воли македонце

Dobro Rasni, ali u politici se ne pita raja

Care, od koga Makedonci vode poreklo? Meni su vazda bili neka mesavina Srba i Bugara.