Prijava

Kako se beše ide na groblje nekog autora?

Pisem jedan veliki post kasnije, jer nisam siguran da ziri zna sta treba da procenjuje na ovim takmicenju (na stranu sto licno mogu da budem zadovoljan dosadasnjim ocenama). Pa eto, neko moje vidjenje. Ne mora da se prihvati, naravno, ne znaci da cu biti u pravu.

Možeš da napišeš šta hoćeš, ne može žiri da glasa na takmičenju jbg imaš legitiman + i - sistem ili da svi glasaju za dva autora koji prolaze, nikakvi bodovi kurac palac. U oba sistema imaš masu mana, da li neko ima više ili manje pratilica, hejt, ortačko glasanje ali kvalitet uvek pobedi. Ovako, pa he he kafa kaže da je nešto isforsirano EEEEJ ALOOO

Gud morning, deki, fala na hranjenju kurcem ali kapiraš ti da niko nije hteo u žiri od modova (ovo "mod iz senke" je bio blef za teoretičare zavera...bezuspešan, obvijusli), kafa, Advokado, Bulgakov i Pseto hteli i to poštujem. Ko kako glasa njegova stvar, Bohore, nemoj da se javljaš slučajno, licimuru, lično si bio upitan više puta da l oš u žiri, tako da - pusa :*

EDIT: A misliš da znam ja koji je Džonijev dupli i to? Ae nemojte da me vozate jebeno, moji motivi su časni i plemeniti, jebao nas sve sajt duhovitog sadržaja u virtuelna usta da nas jebao!

Profe, hvala tebi za ovo prikriveno hranjenje govnima. Šta kao, ni jedan mod nije hteo pa smo uzeli ovu boraniju.
Deky sprda se.
Agilni sprda se al ću da ga pitam da li mu je isilovan izraz "Ko plej Reala" kad ga bude upotrebio a ljudi ga upitaju "a što ko plej Reala" pa on bude prinuđen da objašnjava sopstveno poređenje, i da l će onda da se sprda.

Advokado, ko te hrani govnima, čoveče, pa ti si prvi postao modom pre nego sam se ja uopšte uključio u priču, ostale članove žirija sam pitao jer sam JA TO HTEO I MISLIO DA ĆE BITI OK, samo kažem da bi jedan moderator (a pisao sam dvoma) možda bio solidno zaleđe takmičenju, papa koji bi nas jadnike blagosiljao od dole...

A deky ne znam da li sprda se ili ne, šta i tebe boli kurac, realno...osim ako je istina u kom slučaju - što si picxka i ne javiš se starom drugu?:(

Agilni - 5
baršunasti rč - 2
Fender Stratocaster - 1
AndjelkoNS - 3
ArminVanBuuren - 4

Txe Prof - 4
jocko - 2
gonzo - 1
psikhomd - 3
Mladi jelen - 5

Glavni - 3
Džonimir - 2
Crveni Baron - 4
Chule37 - 5
Пингвин о7 - 1

jewdja - 5
Krajsler - 2
Woodsman - 4
Ogundu Undungaga - 1
Rus - 3
(edit)

highlander007 - 5
Kvejk - 4
Rasni - 2
Mačak u čizmama - 3
Stevčo Smetalo - 1

Čegijevski - 2
uraczaganje - 4
Jyggalag - 1
Zelen Lukac - 3
(žao mi je što će dva rada iz ove grupe da odu dalje, nijedan nije zaslužio, teška srca sam davao veće ocene od 1)

Bulg, imaš Woodsmana, apdejtovah sad 1.post...

@Advokado

Pitaj ove sto pikaju basket, Duku, Pseta, ili ove sto ga makar malo prate. Necu sa svakim koristiti taj izraz, ali sa ekipom iz kraja na terenu kod kosa, to je skroz legitiman fazon, pa cak i solidan. Na recniku slenga i nije nuzno da se definise nesto sto ce svako koristiti, sleng po definiciji to upravo i jeste. Upravo za one kojima izraz nije jasan i postoji druga recenica u definiciji.

I jos u vezi sa koriscenjem izraza, ona definicija "prima se kao kleme na (neka vocka)" je do jaja, iako to (ja) nikada nekome necu izgovoriti.

Tvoj argument je invalid.

Profe ne greši dušu nisam te dojio brt
Agilni lepo kaže imaš izraz npr "kao fazom" ko to jebeno koristi ko bi to koristio imaš 1389 izraza brojao sam koji prakticnije dočaravaju "u al sam te jako" otišao sam pre neki dan kod ortaka da testiarmo neke osigurač i dolazi lik vojnik i kaže ova ko u kasrni da je bila ili kako već i mu kažem šta si izgoreo ko da imaš 5 oma a ortak će da brate ko fazom e
Ubiću se jebeno.
Nije sprdnja maksimalno sam ozbiljan. Bugalkov svi zarezi na mestu? Velika slova i to ok sve m?

Osvrnuću se i na izraz "Kao fazom". Samo da popijem kafu, odigram stoni fudbal-dva u lobiju sa kolegama, pa ću da skucam ono najavljeno xd

U drugom kolu zadata tematika Uporedi Vukajlijaša sa ljudskom osobinom

Tamani žene ko deky
Pismen ko Bulgakov
Oženio pevačicu ko D Prof
Ima obrvu ko Prov
Džentlmen ko Bohor
Pravdoljubiv ko Agilni
Prisutan ko Kurd
Dosadan ko Rasni
Dupli ko Bob Rok

Itd...navali narode!

Da da kao da je zalutala u kasarnu ej zalutala i to poređenje za razrađenu pičku ma daj žena rodi pa joj se čka skupi ma šta se trudim.
Ovo je pravi primer za taj neki fazon: ortakinja bila na work and trevel i završi na nekoj žurci gajbi i kao upala u sobu ono pet čamuga rivaju i priča ona "samo mi je prošlo kroz glavu šta sam živela živela jeba še me crnci" jer varijanta da je posle kao ništa ne bi zadovoljilo a život jeli kao takv ima smiso samo kad težimo da naiđemo na neke ekstreme koji nas zadovoljavaju.
Elem takođe bzv jako to je

Saznam Deki, nisam ja izmislio to poredjenje. Nasao sam na netu.

Agi, verovatno si načelno u pravu, mada verujem da bi i tu pola ljudi bilo u dilemi da li je čuvan od strane protivničke odbrane ili od strane sudija. kako god, neka razlika i neki kriterijum mora da se uspostavi, ja sam to ovako uradio i toeto.
A ako je Kurajber stvarno tu kao dupli bolje je za njega da ja to ne znam jer će da prođe kao Čegi.

Čeka se još samo lepotica Pseto da otvori oči, ugleda PVT i baci svoj sud, kapiram da ćemo drugo kolo negde sredinom marta početi:)

Prvo da kažem da ko napiše "TLDR" - sisa XD

Ono što mi je odmah upalo u oči je da jasan kriterijum ocenjivanja nije postavljen u startu. Ako se sećate ranijih takmičenja kada su svi autori glasali (u tim varijantama autor ne može učestvovati sa više od jednog naloga na takmičenju/glasanju) po otvaranju glasanja organizator takmičenja bira smernice, tj. sugeriše glasačima šta da ocenjuju (da li odgovor na temu, šta je odgovor na temu, šta je nepoželjno, ili da je ipak nezavisni kvalitet definicije prioritet). Ne znam zašto se i žiriju ne bi sugerisalo šta i kako? Ako je to urađeno na PVT, preskočite prvi pasus.

Iako napisah da organizator daje smernice i sugestije, meni se u startu nije dopalo što je pomenuto kako su poželjnija postojeća poređenja. Prvo, sva kvalitetna su već definisana, a drugo, iz mog ugla cilj takmičenja treba da bude da se izmisle nova poređenja, ili ponude neka baš malo poznata.

Tu dolazimo do ocenjivanja. Smatram da se prvo treba proceniti naslov i s te strane je Advokadova kritika na neke naslove legitimna, dok se Kafi neki naslovi nisu svideli, ali joj se dopalo kako je napisano. Eto, ja mislim da akcenat treba biti na naslovu (u kombinaciji sa objašnjenjem u telu definicije, tipa, "Kao ker konzervu" naslov shodno objašnjenju treba tretirati "Olizati kao ker konzervu").

Šta je dobro poređenje? Pre svega treba da je smisleno i da nije nešto dosadno. Pobednik dosade (jbg, Gonzo) je "pošten kao Narodni poslanik". Takođe su mlaka poređenja, neka i besmislena - "Prso ko petarda" (dosadno), "Pouzdan ko Lacio (mislim... turi Bordo, makar je fora, ovako svake godine može neki klub da se odabere, suviše generički), "Kao prečka u finalu" (koju dobro oceniše jer je lepo napisana, ali to meni nije cilj takmičenja), "Kao faza" (definicija je nepotpuna, poređenje diskutabilno, da li faza udara, drma, bije, čak je i u primeru moralo biti dopunjeno sa "220V", a i nešto ne vidim da udar struje u čoveka ikako liči na zveketanje pesnajom), "kao da je zalutala u kasarnu" (prekasno postaje jasno o čemu se uopšte radi)... Ponavljam, ovo je moje viđenje, NIKAKO ne znači da sam u pravu.

Opet natrag na organizatora zbog najslikovitijeg primera greške (i nešto što bih istakao kao nepoželjno u daljem takmičenju, a tu mislim da sam u pravu) je upravo definicija organizatora takmičenja. Dakle, Prof je napisao možda i najbolju definiciju, može odmah na naslov, ali odgovor na takmičenje je nula. Nije ovo Mizantrofi. Dakle, bilo bi dobro da se na početku takmičenja naglasilo da poređenje ne može biti "Iritantan ko/mrzim ga ko..." jer se tu već ulazi u subjektivnost i može se prosto napisati najobičnija definicija hejta na koju se poređenje nakalemi. Po tom principu možemo uzeti bilo koju definiciju sa Mizantrofija i dodati ispred "iritantan ko". Besmisleno. Hejt ostavimo za hejtersko takmičenje, ovde smo da nešto (radnju, stanje, zbivanje) poredimo sa nekom poznatom, ili manje poznatom pojavom. Ako to prolazi, onda ćemo da hejtujemo, ne verujem da je problem bilo kome, lakše je kvalitetno ishejtovati bilo šta, nego smisliti originalno poređenje.

Kad to sve napisah, da dodam da su "Pocepao bih je kao Dodikov plakat", "Raširio bih joj noge kao Kemiš harmoniku" i "Peca se kao kleme na višnju" iz mog ugla najbolji naslovi.

Onda... kakvo je ovo ocenjivanje od 1 do 5? Dajte neke druge brojke, evrovizijski sistem, od 5 do 10... ne znam, bilo šta, ali ne ovo. Dajte kao u Formuli 1, ali samo za prvih pet (25 poena, 18, 15, 12 i 10) i šanse da neko bude izjednačen su još manje nego kada je od 1 do 5. Ovo kao da sam u školi, a sujetan sam, jbt. Ne može mene neki tamo žiri da oceni sa dvojkom. Ej, dvojkom xd

I ne učestvuje Kurajber, prži vas Deky.

Advokado
verujem da bi i tu pola ljudi bilo u dilemi da li je čuvan od strane protivničke odbrane ili od strane sudija

Zaštićen, pod protekcijom, piše to više puta. Naravno da se misli na sudije. Ne mislim da je bilo šta nejasno, ali eto, nekima koji baš imaju veze sa sudstvom ipak nije :)

Pojedi govna deky apsolutno nemam nista od glasanja i boli me kurac ko je ciji dupli, ako ste ti i tebi slicni ste opsednuti time ja nisam, zamisli ne misle svi kao deky aod da li je moguce, ukljucila sam se da ispostujem profa al me boli kurac da gubjm svoje vreme da ucestvujem u ovome da bi se ti izdrkavao na meni jer ti nije dan

Pa dobro, ni ja nisam Dejs, prži vas Deky.
Vidiš, to sa smernicama možda bi rešilo dilemu žiriju ali bi takođe previše ukalupilo definicije. Inače, ja nisam ni video sugestiju da se akcenat da na postojeće izraze.
Ovo za Profovu decku je istina, to sam i napisao u obrazloženju ocene. Nije potpuno omašio jer da jeste, ja bih mu dao 1.