Prijava

(Link Grupa, definicija i rezultata 1.kola)
(Link Grupa, definicija i rezultata 2.kola)

ZVANIČNI REZULTATI FINALA KOMAPREJŠN KOMPETIŠNA

1. highlander007 10+20+10+20+20+20+20+10+10+20+20+20+10 = 210
2. jocko 20+10+20+10+10+10+10+20+20+10+10+10+20 = 180
3. Zeleni Lukac 5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5+5 = 65
--------------------------
4. Woodsman = 23.7
5. deky_aod = 19.9
5. Šomi = 19.9
5. Pseto = 19.9
5. Bohor = 19.9
6. Loksi = 1

Čestitke našem dragom Gorštaku i, uostalom, svima koji su učestvovali. Molim moderatore da u danima koji dolaze na odgovarajući način nagrade naše finaliste i stave "jagodu na šlag" na ovaj veoma posećeni hepening na sajtu Vukajlija.com. Sportski pozdrav.

TEMA ZA VELIKO FINALE:

"Shall I compare thee to a summer’s day?"

Da, pogodili ste. U pitanju je 18-ti sonet velikog engleskog dramturga i pisca, Vilijema Šekspira, ljubavna izjava voljenoj dragoj. I da - znam da mi upravo pominjete ženskog roditelja, ali to je vaš problem. Elem, bliži se Dan Zaljubljenih, treba malo misliti i na one koje nas čekaju kući sa ručkom, koje nam peglaju košulje, nameštaju kravate, brinu o našoj deci ili nam, jednostavno, svojim osmehom ulepšaju dan za koji nismo mogli da može biti gori. Naše devojke, supruge, simpatije...žene uopšte zaslužuju daleko bolji tretman od onog koji imaju na ovom sajtu, te u vezi sa tim i ova tema. Da oplemenimo malo ove virtuelne stranice sa makar tri definicije naših finalnih takmičara (revijalan deo takođe aktuelan) u kojima će se žena (bila ona imenovana ili neimenovana) idealizovati i staviti na pijedestal svih poređenja. I naslov, i telo definicije trebaju biti slobodni koncipirani ali da "u kompletu" bude sadržana srž navedenog Šekspirovog stiha.

Poziv ovom prilikom i moderatorima da prate finale i moža da u nedelju (14.2) ture na naslovnu jednu od finalnih defki, eto, to bi bilo jako lepo:)

P.S Linkovao bih defke koje bi pomogle u pojašnjavanju teme u biti, ali nekako...ja ne znam...valjda ne radi indeks, njah.

NAGRADE

I mesto - jedna odabrana definicija sa takmičenja (po želji autora) + jedna odabrana sa profila (mod) + činjenica da je pobedio
II mesto - jedna odabrana definicija sa takmičenja (po želji autora) + jedan odabran poster (mod)
III mesto - jedna odabrana definicija (mod)

Moderatori zadržavaju pravo odabira dodatnog sadržaja, ukoliko to nađu za shodno.

Pravo glasa imaju svi. Boduje se ocenama od 5, 10 i 20 poena. Glasanje traje do večeras (nedelja, 14.02) u 20h.

Mnogi bi Vukajlijaš mogao, pored pomenutog 18. soneta, da pročita i 130. sonet istog autora, ne bi li stekao širi uvid, sagledao čitav spektar i povećao raspon mogućnosti za definisanje.

U jebote, nezgodna tema.
Je l' mora tako defka da se zove, baš k'o 18. sonet?

Dal si bre lud

I u nedelju je sv trifun

Je l' mora tako defka da se zove, baš k'o 18. sonet?

Ne, brate, iz 18-og soneta je samo citiran stah kao mala aluzija na temu finala (ljubavno idealizovanje) i temu celog takmičenja (poređenje, komparacija). I naslov, i telo definicije trebaju biti slobodni koncipirani, ali da definicija sadrži srž Šekspirovog stiha.

U stvari ako kapiram mi ne glasamo vise jelda onda me zabole sta ce da pisu

Glasate, Pseto. Ali samo kao obični ljudi, soriša:)

Ne mogu Brkovi uz ovo. Mora Gilmor...
https://www.youtube.com/watch?v=JywDhrOrm4A
Jes kaver, al original je nenadjebivo premoćan.

hahaha ps,uvek kad su ova takmicenja ti budi u ziriju i verbalno unistavaj mekane glavice nemilosrdno ljuto

Uh, al' vam je Prof zabiberio. Tačno sam znao kad treba da ispadnem. :d

Zabiberio, svršio po faci...sve je to jedno te isto xd

Profe, oduševio si me :) Prvo - Šekspir, drugo - tvoj stav prema ženama, nemam reči :)

Pa, ono, smorilo više kamšotovanje žena u defci svakoj, ajmo malo nešto drugačije:)

A Šekspir ne gotivim toliko koliko gotivim Puškina...ovih dana baš imam probe "Evegenije Onjegina" Čajkovskog i histerišem na muziku+tekst!

Da bih bio ziv ja moram znati.

žene uopšte zaslužuju daleko bolji tretman od onog koji imaju na ovom sajtu, te u vezi sa tim i ova tema.

Bravo!!!

u kojima će se žena (bila ona imenovana ili neimenovana) idealizovati

Da rezimiramo... Ne moramo da pišemo o ženama generalno već možemo i o jednoj jedinoj (mama wolim te :srce:)?

i staviti na pijedestal svih poređenja.

Da li to znači da defka mora da odiše opijenošću ženom/ženama, da ne kažem loženjem, ili može i neki malo ''mračniji'' tj ozbiljniji pristup? Ako je poenta da pišemo u stilu: ti si najlepša, najbolja, jadan sam bez tebe, ne zaslužujem te, ti si lepša od meseca i sjajnija od sunca i sl. patetične ili manje patetične varijante... onda si nam ga baš zabiberio. :)

a definicija sadrži srž Šekspirovog stiha.

Bojim se da ćemo se žešće zajebati ako svako shvati srž na pogrešan način.

Inače je izbor teme super. Lepo kažeš,

smorilo više kamšotovanje žena u defci svakoj

Šekspir je sonate pisao svom dečku, pošto je homoseksualizam bio kažnjiv vešanjem on je posegao za ovim vidom iskazivanja ljubavi. Nema osnovanih dokaza da je ikad konzumirao jebanje u bulju ali ovo je sto posto tačno. Razočaran sam što Prof to ne zna ili ako zna zašto vas navodi na tanak led pederluka. Jer jedan tren pišeš na takmičenju a drug dečko ti odmerava koliki ti je krater od bulje ostavio 23,7 cm dilodo. Nije to u redu.

Ajde pišite te defke da mogu ja posle revijalnu.