Prijava

Da vas sad recimo nekako teleportuju kroz vreme nazad u 13. Novembar 1870. godine, negde u ameriku ili nebitno sad gde, a da posedujete svo znanje koje imate sada, a primorani ste da do kraja zivota zivite tu u tom periodu, sta bi ste izumeli i tako postali poznati do kraja vremena i zaradili milione i milione?

Al ne moze sad da kazes izmislio bi telefon ili struju jer 100% niko ovde ne zna kako bi to izmislio...nego npr izmislio bi tacke, ona kolica sa jednim tockom za gradjevinu, ili tako nesto....mada bi kontam i za najmanju neku stvar trebalo bas se namuciti da smislis kako da je napravis, jer nema niko tamo ko zna o cemu se radi i sve bi morao sam...
ja razmisljam vec 11 meseci mozda i duze sta bi izumeo i ne moze nista da mi padne na pamet...

Aspirin, penicilin i lindokain.

Poncijevu semu bih odradio prvi

Kofer sa točkićima možda.

EEEEEEEEEEE MAKARENA

Није то нешто много далеко у прошлост па да можеш да будеш револуционар на пољу технике, изума, како год, највећи бум на том пољу је ионако био у последњих 100 година.

Мада и у, рецимо 12. век када би упао опет јебачина, како и чиме да ти нешто објасниш, направиш, и да ли уопште имаш неопходно знање, опет све зависи од индивидуе.

Армен води за сад.

ma kurac, eto i kofer sa tockicima bi napravio kako....znas kao da sasijes kofer? plus odakle ti tockici takvi za kofer...ne postoje u 1870oj morao bi da ih napravis, a sigurno ne bi znao kako....kladim se da 96% ljudi da se tako vrate u proslost ne bi znali nista da izume sto vec postoji danas

Godina 1870. je praskozorje Druge industrijske revolucije, srećno s jednostavnim izumima.

Što ne ponudite poznavanje geografije Afrike ili Kine velikim silama, bili biste plaćeniji nego i za kakav izum.

ma kurac, eto i kofer sa tockicima bi napravio kako....znas kao da sasijes kofer?

Ne znam ja da sašijem, ali pretpostavljam da bi mogao da lako objasnim tamo nekim švaljama iz tog perioda kako to da urade.

plus odakle ti tockici takvi za kofer

Da, to nemam pojma kako bi rešio. Jebiga prvo mi nešto bezveze palo na pamet.

kladim se da 96% ljudi da se tako vrate u proslost ne bi znali nista da izume sto vec postoji danas

Pa dobro, nije jednostavno to smisliti. Mora da se razmisli.

okej, onda 25. septembar 1765....nebitno koja godina

Zasto armin vodi? Moji izumi donose vise novaca od svih vasih zajedno. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bayer

Nasao bih srpske alhemicare i onda pokusao da napravim barut. Kalijum nitrat ima u pticijim govnima i urinu. Fosfor valjda znaju sta je, ako ne, skupio bi ga sa nekog vulkana u italiji. I na kraju ide ugljenik valjda, to se od drveta lako napravi. I onda bi opremio cara Lazara i vojsku. Dogodine u istanbulu!

Ljudi, pa spajalicu za papir jbt.

Mada najveci deo vremena bi prorokovao i jeo govna realno

Prepričavao bih za pare nove epizode Kasandre koje tek treba da se emituju.

U 1765. ti je dovoljno da izmisliš neko žestoko piće i bićeš bogatiji nego ikakav genije u kontinentalnoj Evropi, zajebano je što je Vat upravo tad izumeo parnu mašinu.

PS Te godine je Katarina Velika u Rusiji dozvolila da se vodka pravi na nove načine (smrzavanjem), pa možda da odeš tamo.

Prorokovanje u 1765. bi moglo da dovede do prerane smrti (progon veštica i sličnih i dalje traje, pogotovo u Istočnoj Evropi), u 1870. bi ti se ljudi smejali kao i danas.

Napisao Game of Thrones skoro sve kako do sad jeste napisano i dovršio kako ja želim.

Е сад, пошто ми сами можемо да се вратимо у прошлост (рационална страна приче одпада одма) онда можемо и неки материјал да понесемо са нама... Е па ја бих повео са собом групу својих пријатеља, пар тенкова, цистерни са горивом, пар ракетних система и хеликоптера и ошо у ..небитно негде где још нема озбиљне брзе далекометне паљбе, и пробао да покорим свет и изменим ток историје, ако у твом сценарију то ради на тим принципима лололо. Био бих вероватно сматран за антихриста.