Prijava

Gownarčine nezahvalne

Uh uh uh.
Internet opet pokazuje da je leglo laika i sirotinje i neznalaca (ne mislim na vas nego na fejsbukaše).

Ne znam uopšte odakle da počnem. Prvo ću reći da apsolutno poštujem odluku otpuštanja Ranieria, čak smatram da su trebali i pre da ga otpuste. Evo da vas pitam, kad se uzme titula, koliko % zasluga ide treneru a koliko igračima? Pa realno negde 50%-50% ali ako je u pitanju recimo Fergi njemu ide 70%, a ako je u pitanju Ranijeri onda nema preko 40%. Ko je doneo Ranijeriju titulu? a) Njegova taktika svemoćna
b) magija Mahreza, osecaj za gol Vardija, trcanje Kantea po terenu, pomoc sudija pred kraj sezone, sranje sezona svih jacih klubova (Celzi 10-i, Man U. 5, Arsenal i Liverpul sranje ko i uvek, Siti jedva 4.)

Sad svi plaču: majku vam jebem šta je uradio prošle sezone a vi ga otpuštate. Ranijeri je mister Bin fudbalski, krenuo je da uzme 40 bodova osralo ga da se kockice poklope i uzme titulu. Ranijeri je Carli Caplin.

Druga stvar, fudbal je vise biznis nego sport, zasto bi neko rizikovao da ispadne iz lige, izgubi pola igraca, izgubi 100m tv prava? Treca stvar, pametno sto je dobio otkaz pre revansa sa seviljom, ovako kad dodje novi trener mozda izazove neki shock efekat i pobede 2-0, prodju. Cetvrta stvar sta je bilo ko ocekivao od mister Bina Ranijerija u ovoj sezoni, da odbrani titulu? Dajte im trenera istinski gladnog uspeha, bar ce biti na pola tabele

Fudbalski rezultati kao uostalom i sve u životu zavise od mnogo faktora, prvenstveno od momentuma koji ekipa uhvati, desi se i da 11 balvana bude tako uklopljeno u datom trenutku da im ne možeš ništa, a kad se to desi sa 8 balvana i 3 igrača dobiješ prvaka. Što se mene tiče ja ne bih otpuštao Ranijerija, već bih kastrirao one koji nisu prošlog leta uzeli 300 miliona evra za prvotimce, kupili talentovane klince za 50, toliko uložili u omladinsku školi, a ostatak potrošili na kurve i dobročinstva u odnosu 90-10.

Ali ne kapiram ljude nikako, do pre dva dana:
"hahahahaha jebi lestera ispadaju iz lige hahahha ovo nema nigde"
danas:
"Alo upravo mamu vam jebem sramota sta ste uradili djubrad"

"Ranijeri je kriv što igraju ko kurac, dajte im boljeg trenera, pa ćete da vidite."

"Tri igrača su svojim umećem uzeli titulu, Ranijeri je bio nebitan, ajte molim vas zaobiđite me s tom pričom o Ranijerovoj moćnoj taktici."

Maestro, da li si svestan mogućnosti da su to napisali različiti ljudi?

Npr. to prvo je možda napisao Fađo (lupam), a to drugo Bohor. Šta misliš?

Ranijeri nema nikakav uticaj na igrace. Znaci bukvalno "na vam lopta igrajte sto bolje, necu puno da se mesam". Zato je Mahrez imao slobodu da dribla ko konj, kante sa trci kuda god hoce a Vardi da dobije crveni kad mu nije dan. U Ranijerina je disciplina nula. Ne boji ga se niko ko ni Mojesa. Dragojlo medju trenerima. U tome i jeste problem, jer klubu treba trener sposoban da izvadi klub iz lose forme u ovom trenutku, a Ranijeri to svakako nije.

Meni je jasno da neko tvrdi da je Ranijeri fejlovao ove godine, da mu ne uspeva skoro ništa što je pokušao. Jasno je da im ne ide dobro. Ali ne kapiram kako onda istovremeno možeš da minimalizuješ njegov doprinos za prošlu godinu, kao da je vodio ekipu 3 puta jaču od svih, pa kao pustiš samo Džordana i ostatak drim tima da se igraju sa protivnicima.

Ne znam, nisam stručan za ovakve stvari, ali mislim da su iz uprave Lestera mogli da sačekaju revanš sa Seviljom u LŠ, pa nakon tog meča da otpuste Ranijerija.

Zna li se ko bi mogao/ko će ga zameniti na klupi?

Pricam o nekom generalnom stavu ljudi Stevane, top komentari na fejsu su bili:
"hahahah lester ispada neverovatno jebi sampione"
A sad su:
"sramota, dabogda ispali iz lige"

Znaci uglavnom im svi zele da ispadnu. E pa ja ne zelim. Sad kad ih svi mrze ja ih volim! Mancini dolazi za trenera, prolazi Sevilju i ostaje u ligi! Mancini dabogda uzeo ligu sampiona da lesterom ove sezone i ispisao se u usta svima koji ne podrzavaju ovu nimalo lako odluku za klub

Mancini dolazi. Pa sta da cekaju revans kad ce ispasti 100% bolje ovako da se nadaju nekom momentumu i euforiji zbog novog trenera

Top komentari se menjaju u zavisnosti od okolnosti, Lester tone i počnu da likuju ljudi kojima je možda išlo sve to oduševljenje Lesterom na kurac. Lester otpusti Ranijerija, skoče odjednom ljudi koji su se prošle godine oduševili i koji smatraju da treba da budu zahvalni Ranijeriju mnogo više.

Isto kao i s komentarima na B92, u zavisnosti od toga da li je pobedila Zvezda ili Partizan, u većini su komentari jedne strane.

Ok hvala na objasnjenju prijatelju. Drago mi je da si mi civilizovano ukazao da si u pravu. Hvala ti sto si mi ukazao da imam pogresan stav

Sad će kao Peskara sa Zemanom da krenu da melju 5-0. Garant dovode neku glavu tipa Harija Rednapa xd.

Mancini - ako bude hteo da prihvati.
Ako ne druge dve opcije: Najdzel Pirson lobanja, i Pardiola degen, on ce ih zakopati nacisto. Bukvalno zadnja nada Mancini

Čekaj Maestro, nisam završio.

Kako to da Marez, Vardi i ekipa imaju veće zasluge od Ranijerija, a Kantona, Gigs, Skols, Bekam i ostali nebitni?

Mislim, vidi se da si poznavalac procenata i fudbala, ali moraš malo da središ ovu svoju teoriju o zaslugama za uspeh jednog tima.

A brate tako sto Fergi pobedi Arsenal 8-2 a ovo su postave
http://i1231.photobucket.com/albums/ee512/zonal_marking/muvars1.jpg
Fergi osvoji pl ode u penziju.
Onda dodje Mojes preuzme isti tim zavrsi 6. Onda dodje van Gal pojaca tim zavrsi 4. pa 5. Onda dodje Murinjo pojaca tim opet, (ja ga volim i podrzavam) trenutno je 6. Bice mozda 3. na kraju sezone.

Ps. Ovi isti fergijevi igraci sa slike se pokazu kao kurac posle njegovog odlaska

I ne budi smradina, nisam rekao da su nebitni nego da Fergi
Ima 70% zasluga dok recimo Gvardiola ima 40% zasluga za svoje uspehe

Ta Fergusonova poslednja titula jeste uspeh sa takvim timom, ali Ferguson je tad već bio 20 godina u Mančesteru, imao milijardu titula i vrhunskih timova i Junajted je za većinu protivnika postao nešto nepobedivo. Dolazili su na Traford spuštenih gaća, kao da ih i dalje tamo čekaju Skols, Kantona, itd. Bilo je potrebno da ode Fergi, da bi svi shvatili da to i nije više Junajted iz najboljih dana.

To ne znači da je Ferguson manje dobar, on je zajedno sa svim prethodnim igračima stvorio takvu predstavu o klubu, ali priznaj da nije fer porediti tu situaciju sa Ranijerijem koji dolazi u neki Lester, dovodi nekog Alžirca i malog crnca iz Francuske i od gomile osrednjih pl igrača pravi šampionski tim. Pogledaj šta je Ferguson uradio u prvoj godini, pa reci da li je to ista stvar kao 20. sezona na klupi nekog tima.

Izrezirano je sve. Preocigledno guranje Lestera prosle godine, veliki ferguson (namerno malim slovom) u svojoj polsednjoj sezoni izuma titulu, Siti uzima titulu pre par godina golom Aguera, bas kad je Junajted primio gol za izjednacenje itd. Predstava, nista vise.