Prijava

Tom logikom se svaki muzički pravac može nazvati monotonim.

Da li mislite da je vreme panka prošlo? Da li je pank otišao u istoriju kao rock 80-ih?

na šta konkretno misliš?

Tom logikom se svaki muzički pravac može nazvati monotonim.

Ovo mi je najomraženiji argument znači... "Tom logikom..." Ma bježi u kurac.
Kapiram ja da ti voliš žanr, i poštujem to, ali ja ne napadam ukus ničiji, jednostavno kažem da nema mnogo prostora za varijacije u panku prije nego odlutaš u nešto što ima toliko malo dodirnih tačaka sa pankom da se brend pank koristi samo da bi se privuklo što više ljudi da čuje album.

E sad da me ne shvatiš pogrešno. Ne kažem ja da muzika mora biti tehnički komplikovana da bi bila kvalitetna ili da bi se moglo uživati u njoj. Ne. Mislim jedan od omiljenih albuma mi je Beat Happening od istoimenog benda a lošije sviranje i gore kompozicije baš teško možeš naći.

https://www.youtube.com/watch?v=WfO9lpbbW_4

Recimo ovo je vrhunski art-pank album, većina ljubitelja muzike se slaže da je u vrhu najboljih svih vremena, ali budi realan pa reci koliko te ovo podsjeća na sirovi pank? Elementi su tu ali nešto sasvim drugo privlači većinu ljudi.

Mene čak više podsjeća na ono što je radio Velvet Underground nego na izvorni pank

Da li mislite da je vreme panka prošlo? Da li je pank otišao u istoriju kao rock 80-ih?

Ne. Isto kao što vrijeme roka nije prošlo '80ih. Od 2000-te i nema baš previše dobrog roka ali ima ga i dalje mada opet može biti da sam takav utisak stekao jer uvijek tražim nešto više eksperimentalno pa me tradicionalniji pristup roku smori.

Sirovi pank je izgubio na popularnosti mnogo, ali ima ovih pod-žanrova koji su danas dosta živi. Npr folk pank koji pominjah ranije mi se čini da je iz godine u godinu sve življi... mada je to najviše jer su uglavno svi folk-pank bendovi totalni SJW-ovi i Tumblraći tako da privlače ovu liberalnu publiku

EDIT: Mada ima i danas dosta pank bendova sirovih i kod nas da nađeš ali je scena mnogo manje razvijena nego što ranije bila (i kod nas i u svijetu... u svijetu možda i manje jer se kod nas pank provlači kroz navijačku kulturu pomalo). To je dijelom zbog onoga što Radjard reče, jer jednostavno nemaš više čime da šokiraš narod

EDIT2: Inače, pošto reče da je rok mrtav:

EDIT: Matthrick O13 hours ago
I can clearly see them as a Strokes' influence here TATIC

Sad gledam, dobar komentar na ovaj album što okačih gore. Ima još manje pank elemenata od onoga ali evo pošto reče da je rok mrtav, poslušaj 'Velvet underground & Nico 21. vijeka'

https://www.youtube.com/watch?v=Xfl77SpvrOo

Slažem se sa Pazlom, jbg pank kao čist žanr je imao inovativnosti za par albuma što se muzičkog aspekta tiče, i da bi opstao, morao je da se uklopi u druge, muzički kvalitetnije žanrove. Pokret kao pokret je morao da se desi kao logičan sled subkulturnog i kulturnog razvoja, gledajući socijalne prilike tadašnjeg doba.

Inače kad smo već kod prog-pank rivaliteta, ova pank glava iznad je mnogo gotivila jednu prog glavu, naročito album Nadir's big chance iz 1975. koji je sadržao par pesama za koje se može reći da su ozbiljan proto-punk, i po muzici i po tekstovima.

https://www.youtube.com/watch?v=rKoP19WHcFA

Ovo mu je bila jedna od omiljenih pesama:

https://www.youtube.com/watch?v=-Vkr90OMhJI

ovo "muzički kvalitetnije" mi odma subjektivno

Ajde, muzički kompleksnije nek bude, pošto je kvalitet u neku ruku i subjektivna i objektivna kategorija.

hahahah vidi ga bombas hahahahahh

Mogu li znati šta je to sirovi pank?

PuppetMaster
Makaronac
Hahhahah

Ovu sa čirokanom sam posle par godina video u Areni na takmičenju za najduže noge Srbije

Ako cemo iskreno pank je za sirotinju

Nikada nisam upoznao ni jednog metalca ni pankera da nije teška sirotinja.

pa to su oni što se izričito deklarišu kao metalci i pankeri, to su gowna

bombas

A dobro, ja sam malo ograničen po tom pitanju, po meni nešto što nema gitaru ne može da se nazove muzikom. Ne rčunam klasiku. Meni rep i elektronika nikad ne mogu biti muzika.

Ako postoji zvuk, to je dovoljno da postoji i muzika. Čak i mrtvi noise je muzika (ili barem anti-muzika - za neke).

FAĐO

Nikada nisam upoznao ni jednog metalca ni pankera da nije teška sirotinja.

Ako ne materijalna, a ono barem duševna, lolo.

Радјард Куплунг

pa to su oni što se izričito deklarišu kao metalci i pankeri, to su gowna

Potpiš na ovo.

Pадјард Куплунг
Ovu sa čirokanom sam posle par godina video u Areni na takmičenju za najduže noge Srbije

Bubnjarka bleji po splavovima BGa, i tako. :D