Prijava

Sad je sramota biti vernik a kul biti ateista jer 2016 je godina zaboga

Ne znam za nas matorije, ljudi sa kojima se družim, ima i jednih i drugih, a međusobno se tolerišemo skroz, valjda smo prevazišli taj stadijum da moramo nekome da namećemo svoje mišljenje. A i smorilo je, sad kad neko krene da tupi, svi ga poklope, kao, e, daj, ne seri.
Ali gledam mlađe generacije, krste se i kad autobus prođe pored crkve. Sad, ne znam da li je to prava vera. Znam za prilično klinaca koji nisu baš u fazonu da nekoga ubeđuju da poveruje u Hrista, ali su u fazonu da bi rado odvaljivali od batina ateiste ili muslimane.

A nama su za predmet spoljnopolitičku analizu dali literaturu na engleskom jeziku. Stvarno nema mjere nikakve, pa jebate bog jel treba čitav život da zavisimo od engleza

po meni ovo sto kaze boxer, bog je savrsen a savrsene stvari ne mogu da ne postoje

ih ja sam isao sa jednim likom u 3 crkve da upali svecu i da se moli da ne bi otisao u zatvor isli smo cak i u katolicku.

Ali gledam mlađe generacije, krste se i kad autobus prođe pored crkve. Sad, ne znam da li je to prava vera.

Ma znam ih kolko oćeš. Znam likove koji žive neke baš nebogougodne živote pa se krste pored crkve non-stop. Valjda misle da se to tretira kao neka nebeska verzija fejsbuk lajka...

to je pokusaj iznudjivanja od boga,e ja sam se prekrstio sad mi ispuni zelju.to rade samo glupi ljudi.napravi po 10 grehova dnevno a kad mu nesto treba moli se bogu.u fazonu sto da ne pokusam mozda uspe.

Бохор

Greši Vald
Sad je sramota biti vernik a kul biti ateista jer 2016 je godina zaboga
Pišam im zavrat

Ја нисам приметио да је неко рецимо престао да слави славу. Или да је на сахрани патријарха Павла било 23,7 људи. Могао си још и додати да је Тесла омражен у Србији и да мало ко спрема ајвар.

mnogo ste optereceni misljenjima drugih ljudi sto je prilicno pateticno...takodje niste izlazili mnogo iz svojih malih mesta da uopste znate mnogo drugih ljudi...

ako neko hoce od vas sa mnom laganu i cisto baziranu na cinjenicama diskusiju o religiji,univerzumu i slicno,neka mi se obrati i upusticu se u nju...

priroda je stvorila ziva bica a ne obrnuto...ziva bica za prirodu nisu nista drugo nego kamenje fazon,samo komplikovanije...zasto bi bilo logicno da zivo bice(bog bilo koji) stoji iza cele prirode kad su ziva bica nista vise od delica prirode?

Koliko se sećam, na poslednjem popisu 95% ljudi u Srbiji izjasnilo se kao religiozno. O čemu pričamo uopšte? Šta znači i kakav uticaj može da ima tih 5%, da potkopava religioznost ogromne većine puta postova na Tambleru, Tviteru i Fejsbuku? Jbga, kad neko ko pripada većini od 95% mrzi nekoga ko pripada manjini od 5% baš zbog toga što taj u manjini priča javno o razlozima koji su ga naveli da bude u manjini... nekako mi to loše ispada.

Bohor se baš i nije precizno izasnio Stec ali mislim da je jasno šta je htio reći... nego, eto za svaki slučaj da pojasnim.

Danas naime imaš jedan baš značajan dio društva koji na pretenciozan a nerijetko i vulgaran način iznosi svoje stavove o nepostojanju Boga i uzaludnosti religije... da ne pričam da imaju dosta infantilan pristup bilo kakvoj raspravi, jer je parlamentarnost za njih misaona imenica.

Takođe gotovo u potpunosti zaboravljaju sve pozitivne strane religije kako danas, tako i kroz istoriju (opismenjavanje, djelimično ukidanje ropstva u rimskoj državi, utemeljivanje jednog dosta racionalnog sistema moralnih normi, razvoj ideje o jednakosti i ravnopravnosti u značajnom dijelu svijeta itd.)

Dakle, nije danas sramota biti vjernik, nego se to od jednog dosta značajnog (ali ne i najvećeg) dijela mahom mladih građana smatra materijalom za sprdnju kojom se hrani sopstveni ego, a ta sprdnja, koja često zna preći sve granice pristojnosti, obično prolazi u potpunosti nesankcionisano, kako od države tako i od društva... a u onim rijetkim slučajevima kada i dođe do sankcionisanja, eee onda su tu razne NVO koje na sva usta moraju da razglase kako u državi đe se to desilo i postoji razvijena teokratija koja ljude drži u XIV vijeku (npr. kao što si imao slučaj sa Pussy Riot-om u Rusiji).

Ima tu i traženja krivca za stanje u društvu, počev od one priče "hodže i popovi zavadili narod!!!1", preko tvrdnji da crkva daje podršku raznim oblicima šovinizma, pa do uvijek prisutnih (ali danas umnogome neosnovanih) marksističkih ideja o crkvi kao garantu moći vladajuće klase.

Što bi fender citirao jednu debelu studentkinju medicine sa fejsbuka....

Није студенткиња него докторка, и то вероватно будући професор на Медицинском факултету у Београду.

priroda je stvorila ziva bica a ne obrnuto...ziva bica za prirodu nisu nista drugo nego kamenje fazon,samo komplikovanije...zasto bi bilo logicno da zivo bice(bog bilo koji) stoji iza cele prirode kad su ziva bica nista vise od delica prirode?

Сад си некако сам себе запетљао. Да побројим све што си написао.

Природа створила све што постоји.
Жива бића су део природе.
Бог је живо биће.

Бог није живо биће како ми мислимо да јесте, већ савршено стање равнотеже материје и енергије ван овог времена и простора. Бог почетак и крај свега што можемо и не можемо да замислимо. Бог даје живот и одређује природне законе.

Природа не може ништа да ствара ни из чега, природа се обнавља, рађа се и врши метаморфозу по Божијим правилима. Природа је последица, природа је оруђе и оружје, никако почетак.

Koliko se sećam, na poslednjem popisu 95% ljudi u Srbiji izjasnilo se kao religiozno.

Верују у евро, а не у Бога.
Звучи као лоша и бајата шала, али је истина.

Šta znači i kakav uticaj može da ima tih 5%,

Da si ovo napisao prije 10-15 godina, sad bih ti odgovorio - gotovo nikakav.
Danas? Opet taj uticaj nije velik, ali su zato ovlašćenja manjinama toliko porasla što čini da neki dozvoljeni oblici ponašanja istih, nerijetko znaju da budu u potpunoj suprotnosti sa jednim od glavnih, a danas poprilično zaboravljenih načela prava - održavanje minimuma sigurnosti moralnih vrijednosti.

Svakako da su i moralne vrijednsoti u društvu evoluirale dosta naglo u zadnjih malo više od pola vijeka (a naročito u ovom milenijumu) ali mislim da je, ajde da kažem dozvoljeni, stepen odstupanja od njih takođe nesrazmjerno porastao

Zar nije ideja o Bogu/bogovima nastala još kod pećinskih ljudi, kao produkt straha od smrti, i verovanja da ista nije kraj nečega (života, samog postojanja čoveka...)?

clanad,brate,smatram te najtalentovanijim likom na vukajliji i ne mogu da verujem da citam da si za SANKCIONISANJE necije slobode govora...nadam se da sam pogresno procitao to

Сад си некако сам себе запетљао. Да побројим све што си написао.

Природа створила све што постоји.
Жива бића су део природе.
Бог је живо биће.

Бог није живо биће како ми мислимо да јесте, већ савршено стање равнотеже материје и енергије ван овог времена и простора. Бог почетак и крај свега што можемо и не можемо да замислимо. Бог даје живот и одређује природне законе.

Природа не може ништа да ствара ни из чега, природа се обнавља, рађа се и врши метаморфозу по Божијим правилима. Природа је последица, природа је оруђе и оружје, никако почетак.

pa to je i dalje priroda,ne BOG...ja verujem u beskonacnu prirodu koja funkionise kroz dimenzije i to...to sto ti govoris da je bog je zapravo priroda

Можеш ти Бога да називаш природом, твоја воља.
Оваква природа каква је на Земљи је јединствена, а ко зна каквих све комбинација материје и енергије који се могу назвати обликом живота има у свемиру.
Сигуран сам да нама ни на крај памети није шта све постоји као облик живота.

Можеш ти Бога да називаш природом, твоја воља.

ne
prirodu nazivam prirodom ;)

Оваква природа каква је на Земљи је јединствена, а ко зна каквих све комбинација материје и енергије који се могу назвати обликом живота има у свемиру.
Сигуран сам да нама ни на крај памети није шта све постоји као облик живота.

sa ovim se apsolutno slazem
takodje zbog beskonacnosti postoji i beskonacno oblika materije i energije

Ја сам теолог.поу ако вам треба стручан одговор

clanad,brate,smatram te najtalentovanijim likom na vukajliji i ne mogu da verujem da citam da si za SANKCIONISANJE necije slobode govora...nadam se da sam pogresno procitao to

Nijesam brate za sankcionisanje slobode govora, nego za sankcionisanje proseravanja, koje garantuje i sam ustav (istina to je malo drugačije formulisano tamo :D).
Dakle sa pravnog aspekta treba da se gleda kao okej kad neko vrijeđa ovako kao pojedinac "za svoju drušu", ali kad imaš cijele organizacije koje se preseravaju zloupotrijebljavajući neka svoja nepisana prava, kao što to rade pussy riot, femen i slične "progresivno" orijentisane grupe mongoloida, onda sam itekako za to da im se jebe mater.

EDIT: I da se razumijemo, ne smatram preseravanjem da neko napiše "Religija je za bolide"... okej brate, on tako misli i svaka čast, svako ima pravo na svoje mišljenje.
Ali oni koji se organizovano sprdaju sa religijom u cilju destabilizacije društva (kao oni gore što sam ih naveo) su totalni smećari koje treba tući.