Prijava

Vidim, sve vrvi od naučenjaka... Ali nijedan dovoljno jak argument da opovrgne postojanje Hristovo, što znači da On ipak postoji. Dokaz da postoji je planeta Zemlja, a dokaza da ne postoji NEMA!

au oll koliki post treba mi dve kafe da ga procitam

samo to nistavilo bi moralo da bude beskonacno a beskonacnost podrazumeva postojanje svega iz prostog razloga sto nema pocetka nema kraja tu se jednostavno moraju sklopiti apsolutno sve kombinacije,drugacije ne moze

Cek kako je nistavilo a podrazumeva postojanje svega? Hoces da kazes u stvari "necega", sto postoji oduvek, ne neke osobe nego neke probitne tvari ili materije, ako sam dobro razumeo? Dakle neceg od cega je sve krenulo.

To ili ipak mislis da zbog beskonacnosti podrazumeva postojanje svega a pod tim "svega" podrazumevas ovo sve oko nas? I to jednostavno treba tako prihvatiti, kao sto si mislim napisao "zakoni prirode i priroda su takvi i treba ih jednostavni prihvatiti"

jednostavno moraju sklopiti apsolutno sve kombinacije

Kombinacije cega, prvobitnih ne znam kvarkova, pa njih u atome, pa ove u prvobitne elemente ili? Ili neka nematerijalna materija lol

Izgleda da i kod teorije koja negiran postojanje Tvorca upadamo u pitanje " a od cega je to prvo nastalo" to sta god je to sto se kombinovalo i sklopilo :)

E to mene buni i zato mi je logicnije da verujem da nesto tj neko zaista postoji oduvek u svu vecnost i beskonacnost a da to nije neka supstanca nastala kombinacijom..ne znam cega i kako..nego jednostavno da postoji Bog koji postoji oduvek i zauvek i da su svi zakoni prirode, pocev od zakona koji vladaju u samom atomu, do onih u kosmosu, zakona kruznog toka vode i onih u nama osmisljeni i dizajnirani.

http://vukajlija.com/forum/teme/71226-pitanje-ateista-odgovor-vernik?strana=32

Cek kako je nistavilo a podrazumeva postojanje svega? Hoces da kazes u stvari "necega", sto postoji oduvek, ne neke osobe nego neke probitne tvari ili materije, ako sam dobro razumeo? Dakle neceg od cega je sve krenulo.

ahahah kakve osobe
nije KRENULO od nicega
nema poecetka i kraja
zakon beskonacnosti nadvladava zakon nistavila
beskonacnost jednostavno mora podrazumevati sve moguce kombijanijce svega
sve kombinacije energije,sve kombinacije svega jednostavno
samo to nistavilo ne bi moglo biti beskonacno,na to sam mislio,al izgleda da sam se krivo izrazio

Kombinacije cega, prvobitnih ne znam kvarkova, pa njih u atome, pa ove u prvobitne elemente ili? Ili neka nematerijalna materija lol

da...a takodje ni oni nisu ti kljucni faktori da bi mogli funkcionisati sirom cele beskonacnosti...niti ista moze sirom cele beskonacnosti da funkcionise...osim same beskonacnosti jbg

E to mene buni i zato mi je logicnije da verujem

veruj u sta hoces
ide mi na kurac ovo...ponasas se ko da te ubedjujem da verujes u nesto
sigurno je da ces dobiti podrsku glavica istraumiranih sad koji tako sve spike na ovu temu kapiraju

nego jednostavno da postoji Bog koji postoji oduvek i zauvek i da su svi zakoni prirode, pocev od zakona koji vladaju u samom atomu, do onih u kosmosu, zakona kruznog toka vode i onih u nama osmisljeni i dizajnirani.

a jel taj bog neko zivo bice ili energija neka ili sta?

To ili ipak mislis da zbog beskonacnosti podrazumeva postojanje svega a pod tim "svega" podrazumevas ovo sve oko nas? I to jednostavno treba tako prihvatiti, kao sto si mislim napisao "zakoni prirode i priroda su takvi i treba ih jednostavni prihvatiti"

pa naravno da pod ,,svega,, podrazumevam ovo oko nas...jedan delic prirode celokupne

" a od cega je to prvo nastalo" to sta god je to sto se kombinovalo i sklopilo :)

nema pocetka niti kraja...sve je beskonacno

ide mi na kurac ovo...ponasas se ko da te ubedjujem da verujes u nesto
sigurno je da ces dobiti podrsku glavica istraumiranih sad koji tako sve spike na ovu temu kapiraju

Oo

Bas naprotiv, skroz sam opusten i skapirao sam da si ti opusten i da je takva spika, ne mislim da me ubedjujes niti ja ubedjujem tebe, razmenjujemo misljenja, pa nisi sig prvi sa kojim diskutujem na ovu temu putem interneta. Lol zabole me za podrsku glavica, pa ne radim ovo zbog neke publike, bas si krivi dojam steko al ok :)

cek samo da vidim na sta cu se kladit

izvini
bio bi opusteniji da nije napeta atmosfera na temi/forumu
svejedno nisam trebao da pretpostavljam tek tako da si i ti u takvom fazonu napisao samo jer inace tako glavice na ovom forumu rade

i jesam opusteno pisao osim tog dela

Nema frke, prihvatam izvinjenje u hriscanskom duhu pomirenja ;)

Pogresne teme posecujes onda, ja posecujem zato samo par tema gde vlada opustena i porodicna atmosfera tipa kladionica npr

дајте нешто конструктивно, типа када ћемо да скинемо стигму/љагу са педофилије и зашто деца немају право да им се нешто свиђа осим када им се не свиђа

Zasto se svadjate na ovaj sveti dan

Sveti Steram je danas

zakon beskonacnosti nadvladava zakon nistavila

E vako, pošto sam imo nekih obaveza jučer i nisam stigao nikako svratiti na forum da vidim o čemu diskutujete, sad imam vremena da razložim svoje mišljenje o priči ništavila i univerzuma, kao i boga. Ovaj gore olanikov citat uzimam kao početnu stavku za objašnjavanje ništavila jer sam donekle stručan u tome. Postoji praktikovanje u pojedinim zemljama gde se ništavilo na neki način "trenira", tj. ljudi pokušavaju da isprazne um i dovedu ga u stanje blistave nesvesnosti. To se zove Mu - https://en.wikipedia.org/wiki/Mu_(negative). Ništavilo ne postoji u smislu da nema ničega u prostoru, jer uvek mora postojati nešto u prostoru (vakuum, vazduh, atom). Međutim ako posmatrate nešto, na osnovu čega to nešto postoji? Na osnovu ničega i obrnuto, ništa postoji paradoksalno nečemu. Kako se to odražava na postojanje boga objašnjeno je time da i ne postoji i postoji. POZOR! Ovo se ne sme shvatati logikom opipljivog dokaza ili glupih "kako nešto može da postoji i ne postoji u isto vreme?" pitanja. Komplikovano je i čoveku treba mnogo skilla da bi tek počeo da shvata koncept. Šrodingerova mačka je jedan od pokušaja objašnjavanja ove skrivene tajne. Čovek sa zapada koji dugo živi u iluziji ima poteškoća da prihvati nešto što se u istočnim zemljama uči od malih nogu. Zapravo, ne uči se, samo se ne prikriva od strane roditelja i sistema, već se podražuje i mala deca bivaju upućivana u to.
Ovde, s druge strane rade potpuno suprotno.
Da se vratim na boga, dakle svi smo mi bog, a da bi to shvatili moramo odbaciti druge bogove i idole. Hrišćani su tu istinu uspeli da sakriju na vrlo lukav način: stavili su Isusa na pedestal i rekli da je on jedini bog i da nema drugih bogova. Budisti s druge strane govore da ako tražiš Budu, nećeš naći Budu. Ako vidiš Budu, ubij ga. Ti si Buda, odnosno probuđeni, odnosno Bog. Ovo što objavljujem tu na forumu naravno neće biti prihvaćeno od strane mnogih, čak će biti ismejano ali ja vas molim da pokušate da shvatite, neće vas ništa boleti, da ste vi bog kao i da ste vi stvorili ovaj svet. Znam da se držite za nešto što nazivamo bogom, prirodom, velikim praskom jer osećate sigurnost u tome i verujete da ćete tu naći odgovor, ali istinski verovati znači uskočiti naslepo, bez znanja o tome šta te čeka, samo veruješ da će sve biti dobro. Ništa ne treba shvatati sa ozbiljnošću odrasle osobe već sa nevinošću i radošću deteta, sve je ovo samo jedna velika igra. Deca to jako dobro znaju. Ona, pogotovo od najmanjeg uzrasta kad još ne mogu da pričaju, znaju da su bog. Onda nauče jezik koji ih ograničava, nauče da vole, jer "Moraš voleti" i "moraš to činiti iz svoje slobodne volje". Kaže im se da su došli na ovaj svet, kao da su sleteli na njega niotkuda, a zapravo su došli IZ njega samog i oni SU taj svet. Tu počinje alijenacija bića i odsustvo svesti o svojoj pravoj prirodi itd. itd. To su sve ozbiljni problemi koje niko neće da uvidi jer im je lakše sve svaliti na tamo nekog lika koji je pre dveiljade godina shvatio da je bog pa su ga raspeli na Golgoti...

Sve je to lepo ali dokazi mi

Da si sarmantan, da vidimo da si galantan

najnovija vest
apdejtovane čitanke
svemir iz pičke nastao je.

veliki prasak
božje guzice
posejao bombase i skauzere

Svemir levo
bomas desno
velika praznina između
nikom nije tesno.

the end.

Biblija se čita čisto informativno, kao kad čitaš neki članak iz Blica da vidiš koliko seru o Vučiću. Samo ovde možeš nešto i da naučiš...

ajde ti odjebi vise sa svojim zen govnima