Prijava

nauko nauko ko te ne zna skupo bi te platio

Samo je jedan Otac Bog Sapsitelj.

kako neko ko je 24/7 aktivan na vukajliji moze da jebe??

e aj taman kad si spomenuo pancera. Recimo da postoje jedan jedini raj i pakao, gde na kraju zavrsavaju ekstremisti (prema hriscanskim kriterijumima) koji se raznesu bombom i pobiju 100 ljudi oko sebe? trebalo bi u raju zar ne, jer podneli su ultimativnu zrtvu svoj zivot zarad vise sile a nisu pobili zbog nzm nekih ovozemaljskih interesa

не пише у Божјим заповестима нигде "убиј сто људи око себе" него пише "не убиј" тако да неможе у рај

mislim na ekstremiste koji su izmanipulisani da ubijaju radi boga ili recimo pripadnici nekih sekti i to je slicno a pritom poloze svoj zivot, trebali bi u raju

kad su se već razneli, pola komadića u raj a pola u pakao

tehnomanija situacija

to je nebogougodna zrtva xd ne donosi opste a ni pojedinacno blagostanje, plus je to nasumicno , spontano i situaciono biranje ljudi koji će biti ubijeni. Znaci korist je nejasna, a motiv i posledica bolesno sebicni i jasni. dok eto mozes da ides od sela do sela i vestice,gatare,vracare skupljas pa ih spalis recimo i to ima jasan motiv i posledicu.ali ni to nije bogougodno jer bogu je draze da ti,svojom slobodnom voljom, ne saradjujes sa tim bakama. preuzimanje pravde u svoje ruke na taj nacin i u tom samoubilackom principu nije zdravo.STRPLJEN SPASHEN

stvar je u tome da imas izbor, a svako nasilje odstupanje je od sustine ako me razumes

I ne mislim.da se taj raznosac licno oseća ugrozenim, jer zih 100 ljudi mu sigurno ne stoje na putu ka njegovoj veri, već ka njegovpj idealizaciji sveta

ovo sam ja mislio, recimo imas mentalno labilnu osobu, koja je pritom imala tezak zivot i jos dolazi iz ruralnog kraja sveta . I sad dodje u kontakt sa recimo nekim ljudima, vodjama sekte i bude izmanipulisana da ubija iz ljubavi prema bogu, ne iz mrznje prema ljudima koje treba da ubije ili zato sto joj je receno da su oni kukolj koji istrebiti, nego iz ljubavi prema bogu. Da je neko usmerio tu osobu, takvu kakva jeste, da sagradi pet manastira ili tako nekih kuraca nemogucih nzm ona bi to uradila...ali nije nego je izmanipulisana da ubije i pritom polozila zivot..znaci raj po meni...PAZI IDES U RAJ A POBIJES 100 ljudi...

opet je stvar slobodne volje, ti biras , nisi uslovljen, nisi ucenjen. Ne mozes da opravdavas neciju naivnost.
on je imao izbor i mogao se izvuci iz tog moždano-emotivnog mulja...
Smao si naveo faktore u picku materinu, ne mislim d amentalno labilne osobe dolaze iz ruralnih krajeva jer iz takvih krajeva moze da ti dodje samo lik sa cvrstim.karakterom i stavom, osvrni se na nase nepokolebljive brdjane.

sad da se vratim.na ovaj emotivni mulj --- imas scenu u karamazovima kad monah trci za decakom.kojeg su kamenovali drugi đaci, i kad ga monah sustihne ovaj mali ga ujede za prst,pocne da place i pobegne.
e to je to odbijanje pomoći, jer u svakom trrnutku ti imas izbor, a ta prica da je izmanipulisan.ne pije vodu, manipulacije nije moralna ali jr dozvoljena, jer nije tesko razluciti sta je dobro a sta lose,bio ti mentalno labilan ili bio ti sa sela.

mozda je bolje da si formulisao pitanje. Ko snosi veću odgovornost. Efendija koji huška, ili onaj koji sve to sprovede u delo?

Taj sto ga ubedis da pobije ljude(tipa ovi ektremisti teroristi i to) nije mentalno labilan nego glup ko tri kurca jbg.

Ako Zoran Babić i Dragan J Vučićević ubede pola Srbije u nešto, zamisli tek šta su sposobni doktori manipulacije.

pa ljudi moji kad su skoro celo čovečansto ubedili da je zemlja okrugla

i još jedu govna sa gravitacijom, kao to je sila toliko jaka da sve ljude drži prikovane za zemlju a ne može jedan običan balon ispunjen helijumom i ljudi ćute i to gutaju

То је јер људи имају душу, а душа те вуче земљи.
Зато нпр. гравитација не реагује на енглезе и џинџере

И на Клинтона.