Prijava

pseto je hakovao pentagon, najbolje njega da pitas prijatelju

VEP Dio, VEP bez greske.

Ja sam doktor za kurac (al ne umem cvabalo da pomerim u stranu xd), ceo zivot me ucili tradiciji, cale se bavi tradicijom, pa i ja sad ucim tradiciju, al ortak na signalima, senzori, robotika, automatika i to, i zaposlio se u nekoj besnoj firmi koja se bavi genetikom, jebena perverzija, ako mene pitas, malko sam na to svrsio.

Mnogo vise nego na kodiranje i to.

A od "programiranja" znam osnove u programima koji se ni ne koriste vise, koji su prevazidjeni haha.

Rađ šta misliš o proizvodima firme Zlatiborac?

šta misliš o fibonačiju

šta misliš o mercedesu w124

Koji je idealan broj braće za imati?
EDIT: Da li je veća razlika u bogatsvu u braći između onoga ko ima 4 braće od onog ko ima 1 braće nego između onog ko ima 16 i onog ko ima 19.
4>1>19>16 ?
Tačnije da li je kvantitet bogastva braće obrnuto proporcijalan kvalitetu bogatstva braće?

Braće nikad dosta, Deky

Dionysio

Najjaca sprava koju je tehnika iznedrila koja je?

WC šolja i mikrotalasna. xD

I evo pitanje, mislis li da svako ko zeli da bude iole neki kurac, a ne samo sraf u masini, mora da, s obzirom kako se svet razvija i kojom brzinom trenutno, ima bar neko solidno znanje iz hakerisanja( time mislim neko kodiranje, veb dizajn i te munje xd)

Jok, ljudi koji su neki kurac u bilo branši koja nudi nekakav proizvod su jednostavno ljudi sa vizijom i ljudi koji znaju da kažu "ovo je sranje, treba da se menja" ili "ovo je dovoljno dobro", a koji se ne bave tim low level stvarima, tipa, programiranje dugmića i rezanje lima, pa proizvodili oni nov model Mercedesa, novu Dotu, mobilni telefon, sajtove, otvarali kafiće, prodavnice ili štandove sa kokicama. Hakerisanje, programiranje, to su u suštini đubretarski poslovi, samo što su bolje plaćeni od vožnje viljuškara jer manje ljudi ume da radi to. Sećam se kad je Stiv Džobs umro, pa krenule kojekakve nubare po fejzbuku da seru: on nije napisao program trijes godina, on je loš inženjer, ima dosta sposobnijih glava u Eplu od njega, on je svima njima ukrao slavu. Pa jebiga, programera koji radi šta mu kažeš uvek možeš da pronađeš i platiš, a ljude koji umeju da namirišu tržište, da naprave koncept proizvoda i da organizuju ljudstvo nema mnogo i zato su plaćeni.

Postoji jedan muzički producent, Rick Rubin se zove, težak je oko 300 miliona dolara, što je u muzičkom svetu otprilike plafon, a niko ne ume da definiše čime se on tačno bavi. Ne komponuje, ne piše tekstove, ne aranžira, ne svira, ne miksa, ali priča s muzičarima, ulazi im u dušu, procenjuje da li je bolje bend snimiti odjednom ili jednog po jednog člana, koji studio izabrati, kad treba poslati muzičare da se izduvaju, a kad ih treba napeti da rade petnaest sati, usput se bavi i nekim okultizmom i baca im magije lol, i ključno, ume da ode na random svirku potpuno neafirmisanog benda i proceni: ovo ima potencijal da bude nešto svetsko.

al ortak na signalima, senzori, robotika, automatika i to, i zaposlio se u nekoj besnoj firmi koja se bavi genetikom, jebena perverzija, ako mene pitas, malko sam na to svrsio.

Bio sam na intervjuu u toj firmi(popušio, doduše xD), dobro ga rade baš. Jedan od ovih primera iznad, ta dvojica osnivača su vrhunski inženjeri, al da im nije pao na pamet koncept veb servisa koji analizira DNK preko Amazonovog Cloud servisa i tako uštedi naučnicima mesece i godine računanja, obojica bi primali po 3-4 soma evra platu u tuđoj firmi i ne bi postali milioneri(valjda su dosad postali milioneri, da ga jebem).

Космајац

Rađ šta misliš o proizvodima firme Zlatiborac?

E, kad čujem samodeklarisane eksperte o prehrani da seru po Zlatiborcu i Matijeviću, tačno ko da su rasli kod engleske kraljice na dvoru. Jedem sve što može da se svari. Znači, kamenje, plemenite metale, gumene opanke i to izbegavam, a Zlatiborac može.

Makaronac

šta misliš o fibonačiju

Makaronac

šta misliš o mercedesu w124

Evo pišem upravo jedan duži post na ovu temu, samo malo strpljenja.

Dejan me bacio u rebus. Realno, dobro je imati gomilu braće, ali samo ono čega ima malo ima visoku vrednost. Znači, svaki put kad nekome umre brat, vašem bratu skače vrednost.

Laže propali jagodar, možda je i dvaput pročitao xD

Ma ovaj covek je riznica znanja
Predlazem da se aktiviramo na ovoj temi ko sto smo nekad cara smarali na istoriji, ali vam ovo nije raznorazno pitanje mamlazi, ovo je tema za hustlere

Radj, kakav je taj intervju u Seven Bridges?

Mlatej, poslaću vam osobnu poruku

armin u nameri da se obogati posegnuo za savetima od radjarda, sta je sledece ako ovo ne uspe brt

Ja sam mu odavno savetovao da kontaktira Bata Saleta

Pretpostavljam da je seven bridges jedina firma u Srb koja se bavi tim munjama cim ste odma znali da je ta xd

Inace pusi ga za rezanje lima haha al zacudio bi se koliko se fine cifre (ne 22k mesecno u trafici fine, nego stvarno fine) umeju obrtati s tim brt

Inace poznajes li mozda poslovanje tih firmi programerskih i slicno, naravno da ne znas u dinar, ali me interesuje neki red velicine i kako funkcionise trziste to i sl, generalne stvari, moze i pvt, u to se bas ni malo ne razumem, a hteo bih.

Odakle da pocnem ako planiram da napravim bota koji ce pratiti web stranicu (bazu podataka) u ril tajmu i traziti vrednosti koje mu zadam i kad/ako ih nadje, postupati po naredbi?

Zar to ne može Armin?