Prijava

Coa brt imam u kuci dve uticnice koje vracaju sat unazad kad nesto ustekas tu

Pa Kosovci su oslobođeni struje šta pričaš Ker

Mogu ja da ti kažem u dinar to i koliko para za opremu i koliko posla oko algoritma i koliko struje troši (tj. koliko precrtavaju u eps-u tamo drugarski) mesečno za nekog prosečnog ko se bavi time a profit je tu neizvestan donekle, ne možeš uvek istu količinu para da izvučeš na mesečnom nivou, ali rade to ljudi očito jako dobro funkcioniše za sad.

Brate gledao sam na n1 skoro neki islanđanin kaže ima račun za struju u višemilionskoj cifri evra, ne sećam se koliko tačno, nije hteo da otkriva, ali on ima jednu celu zgradu gde su računari od zida do zida fazon, a kinezi imaju blokove zgrada za to samo jeb'o im pas mater bolesnu

Pa pređeš na industrijsku, jeftinija je XD

Pa dobro aj daj tu racunicu jebe mi se za kineze

па мени туљан реко за ту графичку још онда кад је изашла да не ваља за копање биткоина

A tuljan se ne razume ni u sta jebes mi sve

туљан све зна

Разне графичке су добре за копање међутим већ пар година се не исплати копати биткоин. Сада се копају неке друге криптовалуте па их онда мењаш на берзи за биткоине.

Што се тиче комонтенти гледај монитор.рс или атом.рс. Најбоље решавају гаранције, емми вин вин и те чачанске квазифирме избегавај.

Друга солуција је да купујеш од мађара на КП, типа фантастерифик и остали. Мислим да је Марко баш узео од њега неке компонентне.

Трећа солуција је да купујеш половну графичку код нас али да има домаћу гаранцију. Вероватно је рударила али ти се јебе јер асуси и емесајови имају по три године гаранције, па ако цркне увек узећеш веће паре него што си је платио или ћеш добити нову.

Генерално види колико кошта сваки део. Нису све ствари јефтиније код мађара него код нас. Такође погледај и сам цене у мађарској или у румунији можда ти се исплати сам да одеш по то и да повратиш порез

Сајт за гледање мађарских цена
http://www.argep.hu/
Сајт за румунске цене
https://www.compari.ro/

У мађарској порез 27 посто у румунији се не сећам. Ја сам пре пар месеци био до Румуније по неке иксбоксове, фино се исплати исцимати се до тамо по било шта

Ajde onda ako sve znas daj racunicu tu coa se upuvo nesto

Псето ти си богат човек са њухом за улагање. Уложиш пар сома евра склепаш два три компа са по 4-5 графичких и млатиш паре. Отплатићеш све компонентне за годину дана, ако те мало послужи срећа и за пар месеци. Наравно када отплатиш то ниси на нули него си у плусу јер имаш опрему идаље коју увек можеш заваљати. Притом живиш српски сан, не радиш ништа цео дан само циркаш и вариш док компјутери зарађују парице. Ја сам својевремено узимао по 20 еврића дневно нисам прстом померио, само преко телефона проверавам температуре на комповима. Мало ли је

Pa što ne rade ti kompovi više?

узмузао сам довољно пара и одлучио да се посветим школовању (додуше неуспешно). Продао свој комп за сома ипо евра, продао други за 500 и сада сам се фокусирао на квалитетно блејање

Имам још неке криптовалутице у штеку, примера ради куповао сам неку валуту ЛТЦ за 3.5 долара ево сада кошта 37 евра. А вредеће још више.

Svako ko misli da regularno može zaraditi od tih bitkoina nema pojma o životu. Kriptovalute su još jedna u nizu podvala konzorcijuma proizvođača kompjuterskih komponenti i opreme. Kao i video igrice uostalom, samo malo komplikovanije. Ako hoćeš da igraš novu igricu, potroši prvo na hlađenje, napajanje i grafiku 300 evra, ako hoćeš da tražiš bitkoine potroši dve glave pa kopaj. I kad iskopaš pola vrednosti kompjutera, baci isti jer je ili zakovao ili blizu zakivanja.

Jebote ne mogu da verujem da iko punoletan može da proguta toliku govnurdu i da poveruje u takve priče. Ajde beži u kurac.

бомбаш држи се тема о партизану плиз

Najjefrinije ti je da kupiš gotovu konfiguraciju u win winu. i rešio si problem.

Заправо док сам рударио суверени владар србије у рударењу је био нико други него власник ВинВина. Илити Алтија пошто је то све иста фирма. Чак су се и уписали тамо као Алти Чачак. 90 посто графичких и осталих компоненти из тих склопљених компјутера нису нови него су већ провели годину дана минимум копајући

Tulj pa mogao si da učiš jebeno i da kad kad proveriš temperaturu jbg
600 evra mjesečno iz izdrkavanja

I sad su Slepi tuljane mislim da i dalje rade to, oni rade to

Slepi, isto je dobro ulaganje da klikćeš reklame, 4 dolara mesečno za samo 12 sati dnevno kliktanja. Nije ni čudo što je it najbogatiji, pun svet budala.

Јебига то у том тренутку није била реална цифра за зарадити, ми смо имали шему и пљачкали смо неке пољаке глупе. Ликови су замислили да направе неку понзи шему као језда и дафина међутим није им пало на памет да ће срби да отворе по 8 налога на једном копјутеру и да им узму све паре које су они замислили да инвестирају у обману. Мсм ви нисте свесни до које је то мере распрострањено када смо ми искористили све ИП адресе од теленора и випа - једини начин који је био да наставимо да копамо је да уведемо по 2-3 телекомова интернета јер нисмо били бановани са свих њихових ИП адреса