Prijava

Iva, bravo za temu. :)
The Art of Rhyme je fenomenalan dokumentarac of freestyle repu i hip-hopu uopste. Vecina pravih freestyle repera nikad ne dostigne veliku popularnost, jer sama priroda njihovog talenta ne dozvoljava da se jedna stvar ponovi uzivo. Da bi bio dobar fristjler, moras da posedujes ogroman fond reci, (mnogi redovno citaju recnike i sleng-recnike), budes brz i snalazljiv mislilac i cesto dobar borac. Freestyle krugovi, ili sajferi, su cesta pojava borbe recima, gde ucesnici nadmudruju jedan drugoga nadovezivanjem. Obicno su veoma surovi i nasilni, ali bez trunke fizickog nasilja.

http://www.youtube.com/watch?v=sHMUnzllrcI

Prvi deo, pa koga zanima... :p

a ako vas zanima ko je bio onaj gore, otidite prvo na wikipediju, pa onda pogledajte film

Downtown 81

takođe poznat kao

New York beat movie

Da, onaj gore je bio legenda urbane umetnosti.
A ima i film o njemu, "Basquiat", gde David Bowie igra Endi Vorhola.
JTU, eto jos jednog filma sa Bovijem. :)

Uhhhh, ja freestyle ne volim da slusam, iako priznajem da nije lako. Za moj ukus ima previse postapalica i nekad mi zvuci izsilovano, gubi se ritam, retko se cuje bas savrsena rima... jednostavno mi ne lezi...

monteniggers, cypress hill, kanye west, de la soul, gru... oldskul...

dr octagon, talib kwali, mos def, rza aka bobby digital, busta rhymes, dr dre, easy e, mc supernatural, jill scott...

2pac,Cypress hill,Dr.Dre,Xzibit,Snoop dog,Jay z,west coast celi/Beogradski sindikat(TUMZ,Red zmaja),Marcelo,Struka,Gru,Cya...i td...

jeco ovo nije hip hop, ali jel si gledao film blow job od vorhola?

Ovo JE hip-hop, ali u najsirem smislu te reci. Izvinjavam se ako je vec bilo, ne znam sta je u modi. :)
Speak - madjarski reper i njegova "Sometimes" pesma. Pazljivo poslusati reci, a ako vas zanima o autoru, ima gomila toga o njemu na wiki i na youtube komentarima. Sto vise citate, to je smesnije.

http://www.youtube.com/watch?v=xd6NZf1YK5A

Ye, c'mon... that's right
I don't wanna war, I just wanna live and love each other
Stop the war
Ye

Pa ok za 2paca,nije bas freestyle ali morate priznati da je covek legenda...ima par likova kojima skidam kapu sto se tice batlle dela i stvarno su takvi ljudi umetnici a jos moraju biti extra pameti i reciti imaju respect...Meni recimo vise odgovara pac,jer je jednostavno ok i ne znam nekako se najlakse opustim uz njegovu muziku.To sto se o njemu svasta prica stvarno me ne interesuje bas kao ni za eminema.Ako se meni svidja njegovo stvaralastvo,iskreno,boli me uvo i ako je narkoman ,mafijas,ili ludak...
Ista prica i za nasu scenu...za bitboks nisam upucen kod nas ...kepovanje tu i tamo a sto se tice repa...hmmmm...jako interesantno...neki kod nas pokusavaju biti crnci....kratko i jasno plagijati tj.fejkeri...Ima likova koji opet imaju extra textove npr. Marcelo....znam znam mnogi imaju predrasude prema njemu...on je ovo on je ono...ali me stvarno ne interesuje dok god ima extra textove...tu su jos i sta znam Gru samo zato sto je neka stara skola,mada nisu mu nesto textovi iskreno ali ima ih i ok...i tako ....svako ima svoje glediste na hop pa jbg...aj neki drugi put cu napisati jos nesto...pozz

Ja volim rap pesme sa dobrim instrumentalom.

-Flo-rida, Busta Rhymes, 2pac, Xzibit, Dr. Dre, Eminem, Kanye West, T-pain, Timbaland, Bushido (relativno), po neki Germani sa šlj imenima, itt na tt...
Od naših - uglavnom Sha-Ila.

@ Che-Vu,
ovaj spot od Speak-a je super.

Ja volim hip hop koji prati dobra gitara, ma makar se vise i ne zvai hip hop. Straight jackin, Sunshine i 357 su mi bas omiljeni. I hvala za link, nasao sam nesto sto sam odavno trazio

Nema na čemu. :)
A da, 357 sam zaboravila da navedem. Genijalni su.

gde mogu da nadjem download mp3 format

black ring crew-karaburma
black ring crew-sunce sija
black ring crew-banka
black ring crew-volim kako mesas
black ring crew-batice moj

In the Event of my Demise

When my heart can beat,
no more,
I hope I die for a principle,
or a believe that I have
lived for...
I will die before my time
because I already
feel the shadow’s depth.
So much I wanted to
accomplish before I
reached my death.
I have come to grips with
the possibility and wiped,
the last tear from my eyes.
I loved all who were positive
in the event of my demise...

2pac