Prijava

Meni nisu jasne neke stvari u vezi boksa pa bih molimo da mi objasni neko ko se razume. Kako je moguće da Vitali Kličko, Vladimir Kličko i ona spodoba Valujev kao tri najdominantnija teškaša u poslednjoj deceniji, nikada nisu boksovali medjusobno? Ajde ova dvojica su burazeri pa i da razumem, mada mi ni to nije jasno. To mu dodje kao da Djovak, Nadal i Federer nikada nisu odigrali ni jedan meč. Svako u nekoj svojoj ligi dere neke levake i svi su šampioni. I koja je fora sa svim onim federacijama. Zašto se ne ujedine u jednu da se zna ko je šampion i mršupičkumaterinu.

Aj da odgovorim, možda će i nekog drugog interesovati.

Moje gledište je ovakvo:

Vladimir i Vitalij su obećali materi da se nikad neće šibati međusobno (to su oni izjavili).

A Valuev?Šampion se bije samo sa izazivačima, tj. ne-šampionima u jednoj federaciji, a da bi mogao biti izazivač moraš napredovati na rang listi te federacije kroz ostale mečeve (naravno - moraš pobjeđivati) i oni ti odobre da ti izazoveš šampiona.

E sad, kad malo upratiš - Valulev je bio šampion u WBA, pa ga mlatnuo Čagaev, pa ga Valuev opet izazvao, međutim ovaj otkaže jer je povrijedio ahilovu tetivu, pa odlože, pa Čagaev opet otkaže. I ovi iz organizacije ga otpišu, daju mu neki status 'šampion u mirovanju' a za titulu boksali Valuev i neki čmrljo. I Valujev ga dobije i uzme titulu prvaka.
Nakon toga Hej mlatne Valueva i uzme titulu WBA što je Valuevu bio i posljednji meč (to je 2009. godina).
E, sad nastaju peripetije: WBA priznaje titule u WBC, WBO i IBF organizacijama i ukoliko bokser ima minimum dvije titule iz istih kategorija - proglase ga super šampionom (čak i kad nema WBA titulu) tako da sad u teškoj u WBA imaš Povetkina kao šampiona (regularnog) jer je mlatnuo bivšeg šampiona Čagaeva (što je bio u mirovanju) i imaš Vladimira jer ovaj ima sve moguće a i mlatnuo je Heja i ot'o mu tu titulu (ovu WBA), iako je boksao ranije i sa Čagaevim (ovaj napao njegove i ispušio al mu ostala ova WBA).
Sve dok Povetkin nije tukao sa Čagaevim - sve titule su držali braća Kličko. Sada isto drže samo Povetkim ima WBA regularnu titulu.

Vitalij se tukao i u THE RING-u al se povukao 2005. godine, tu uletio Vladimir i boksao sa nekim za šampiona i uzo ga.

Sad Vitalij drka kitu u WBC-u, napadaju ga kojekakve ojebine a on ih mlati.

Elem, da napišem ono što sam i došao:

u srijedu bio na kik-boksu al' smo radili boksa dosta. Oko 30 kombinacija vježbali. I uzmem ti ja rukavice od 20 unci, da radim tehniku a do sad pičio sa 18.
Juče me čitav dan ramena otkidala od upale, užasno, užasno! Večeras sam boksao sa onim ženskim, od 10 unci, i to takmičarske, odvalio sam šaku... Sutra odoh kupim sebi 16 unci za treninga, nema više smisla.

Ima li ko da boksa, koje rukavice preferirate?

Не требају ти веће од 12 унци

Ја спарингујем понекад у последње вријеме, нисам нешто, али нисам ни лош, свиђа ми се што размишљам и смишљам тактику кад наиђем на неког новог од ових мојих...
Оно, нисам боксова' никад али ето...
Донио је друг рукавице, два пара, једне су за џак, брате како боле, а друге мислим да су од 10 унци, мале су, ја са њима боксујем, жао ми да ударим некога са оним црним, да му главу развалим, лакше ми је ако мене стрефе :)

Е сад за спаринг треба користит' што веће, боље је за све...
Жао ми је што немам џак да мало чисто убрзам себе и ојачам ударац :)

Ne razumem se toliko, ali onaj rivalitet Frejžer i Ali je bio neverovatan. Prozivanja od strane Alija i čuveni predat meč Frejzera. Anprajsles!

Jbg, kad vježbam preferiram ove veće težine, i onda uletiš u 10 unci i biješ ko grom :D
Realno, meni za kik-boks ne trebaju veće od 10 unci (kad bi se takmičio) al ne možeš sparingovati, pobi ljude....

Брате, да видиш ове за џак јебено ЗА ЏАК, па како то тресне у пичку материну :))
http://www.takolako.rs/user/include/takolako/images/items/rukavice_2312.jpg
Oвако нешто су, палац им је слободан у пм, а кад те окрзне шав пече, дође ти да плачеш :)
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/65573_4859861247462_1088514191_n.jpg
Ово су те друге црвене, мислим да су 10, јебем ли га, али су мале у пм, треба веће ипак за спаринг, то што велиш кад улетиш после са 10 ка луд бијеш :))
Све заборављам да ставим тегове од по кило на руке кад спарингујем него не смијем, да кога не нагрдим ако га закачим, али то би ваљало за џак, а?

Ne razumem se toliko, ali onaj rivalitet Frejžer i Ali je bio neverovatan. Prozivanja od strane Alija i čuveni predat meč Frejzera. Anprajsles!

Али је био луд тотално, али толико самопоуздање ниђе нисам видио :))

Ne volim te za džak nešto pretjerano. Poprilično jako udaram, vreća kod nas teška, jbg nemamo lakšu, a te slabo štite, kud slobodan palac pa kad se malo umoriš i padne koncentracije počneš i palcom da udaraš xD
Više volem one prave bokserske za treninga, ko jastuke da imaš na rukama, muneš 18 unci i opleti po džaku. Za fokusere pičim neke lakše, šta dohvatim, a kad sparingujem sa živim čoekom 1 na 1 - tad desetke sa punjenjem oko zgloba, te ubijaju, razorne su, manje štite...

Jbt, na oko jednostavna stvar - rukavica, a ovako cijela filozofija oko njih!

Profesionalci biraju rukavice po svom stilu - defanzivci biraju veće a oni što vole ofanzivu, brzinu i mlavljenje vole manje (ne težine jer je to određeno kategorijom ali razlikuje se način punjenja i raspoređenost).

Jbt, na oko jednostavna stvar - rukavica, a ovako cijela filozofija oko njih!

Тај рад :)

Има мој ћале неке старе професионалне, баш са тим пуњењем около ја мислим, а друге су веће али немају то пуњење около него су 'кратке' стааааре ко зна колико, ако их нађем неђе, сликаћу их :)

Гле' мени је некако жао да ударим некога, не знам у пм, а онда ми дође брат од ујака па оплете онако по братској линији, и ја се као прво браним док ме не погоди е онда кад видим да мене не боли са овом за џак оплетем и ја јуначки по њему :)
Има ту ликова који не знају, мислим не знам ни ја, али нисам баш баш појмаш, па ми њих жао да јаче ударим, само их мало чукнем и кажем им како да се покрију итд :)

Profesionalci biraju rukavice po svom stilu - defanzivci biraju veće a oni što vole ofanzivu, brzinu i mlavljenje vole manje (ne težine jer je to određeno kategorijom ali razlikuje se način punjenja i raspoređenost).

Ово ок, али није ваљда дозвољено да користе различите за меч? Ја то не виђех још у пм :))

Ја ти кажем, 12 унци ти је неки савршен баланс између рукавице за џак и за спаринг, ако нећеш да купујеш десет различитих за сваку ситуацију. Довољно мекане да не повредиш лика са ким спарингујеш, довољно добре за џак. Велике рукавице ем брже умарају, ем пружају неки нереалан осећај при ударцу.

Наш како ја гледам на то, никад не бих користио исте за џак и за спаринг... Или бих џак ударао само са бандажерима, јебем ли га....
Кад дркаш џак доста, мислим да би испуцале и изгребле се, а са тим слободно нема што кретат' у спаринг :)

Ово ок, али није ваљда дозвољено да користе различите за меч?

Kako misliš različite? Imaš propisanu težinu za svoju kategoriju i tučeš tim rukavicama, nema šta različito :D

а ти кажем, 12 унци ти је неки савршен баланс између рукавице за џак и за спаринг, ако нећеш да купујеш десет различитих за сваку ситуацију.

Jes, u pravu si, al' kad već imaš izbor - iskoristi ga do kraja :)

Kako misliš različite? Imaš propisanu težinu za svoju kategoriju i tučeš tim rukavicama, nema šta različito :D

Ок, тежина, него могу да бирају распоређеност и величину за меч? То нисам знао :)

Naravno da mogu, nema tu izričitih propisa, jedino rukavice za meč moraju proći komisiju pred meč a sve ih prolaze jer imaju dobru težinu i dobru raspoređenost punjenja što garantuje zaštitu, sad ko više kako voli ne može da određuje komisija :)

Ја мислио да постоји стандард и при облику и запремини, а не само у тежини :)
Кул је то, што знам, како коме одговара... Ја бих узео најмање и само маваш рукама :Д
И онда легнеш после минут, али нема везе, барем се измашеш :))

Ma jok, imaju puno pravo da biraju :)

Uzmi pregledaj slike i mečeve Menija Pakijaoa (on voli one skupljene, tvrde Kleto Rejes), pa pogledaj Mejvedera (on voli 'jastuke'), Andre Vord (i on je u jastucima, još Everlest sa šnjurom xD).... Ima ih raznih :D

Да, код оног Пакјаоа сам то примијетио, али нешто нисам обраћао пажњу на противнике вјероватно :)
У пичку материну како то боли кад те стрефи... Оно тврдо :Д

@Smarko
One crvene su ti RingSport, oko tri godine stare?:) Imam ih i ja, kupio sam da ih kompletiram sa crvenim kimonom...:P Pucaju na traci za zatezanje, skaj ocajnog kvaliteta. 10 oz su one, a imam i neke Jefferson od 14 oz, ogromne, siroke, kad se sa njima zagradis mozes da odremas jednu, a imam i neke Energetics od 10 i 12 oz, stare, al bas onako kvalitetne traju bas dugo, i jedne Everlast od 12 oz na pertlanje koje stoje za ukras.
Pa treba imati i teze i lakse, ja saderice ne volim, a ove menjam kako mi dodje za dzak teze, za fokusere lakse, za sparing najteze koje imaju. Nisam nikad koristio teze od 16 oz, i to je bas dosta.
@Skocimis
U boksu uglavnom mogu da biraju, a za K1 turnire svi dobijaju iste rukavice kolko sam ja video, najjaci su mi bili Rumuni kad su svima podelili BELE rukavice....

U k-1 svima zinulo dupe za parama pa potpisuju ugovore gdje stoji da ako koriste rukavice organizatora dobiju bonus od ko zna koliko posto na isplatu. I super.
A svejedno najteži kikbokseri furaju desetke, koj će njemu kite da se raspoređuje sa tako lakom rukavicom a i nemaš neke svrhe od velikih jer svejedno nećeš da se samo braniš jer te može urnisati nogama... Drugačiji princip :D

Najjače je u mma - 4 unce, dobiješ od organizacije tj. od proizvođača sa kojim su sklopili ugovor i nema mudrovanja :D