Prijava

A ko je rekao da treba ćirilicu braniti? Ko je napada?!

Imam jedan mali predlog... Lepo klikneš ALT + SHIFT pa ukucaš naslov u pretraživanje... Komplikovano?
Ne znam čemu tolika frka. Pismo ko pismo... Lame.

Већ видим да сам у овом форуму написао да не треба бранити да се латиница користи.

Међутим!

Имам један проблем.

Ћирилично писмо као и латинично имају своја стилска и типографска обилежја и вредности!

То ја, као човек школован за типографију, најбоље занм!

И, ево зашто пишем!

Мој проблем се састоји у следећем!

Кад ја напишем дефиницију ђириличним писмом ја знам зашто сам је написао баш ћирилицом.

Имам своје стилске и типографске разлоге зашто једну дефиницију пишем ћириличним писмом а другу латиничним.

Међутим!

Недавно сам у био у Француској у показивао сам своје предивне дефиниције пријатељима - И СВЕ ДО ЈЕДНЕ СУ БИЛЕ НА ЛАТИНИЦИ!

Ја не желим да се било које писмо брани!

Ја бих волео да оно што је писано на латиници буде латиница. А, да ћирилица буде ћирилица.

Имам предлог, нимало оригиналан! Има на многим сајтивима опција ЛАТ И ЋИР.

Не требам објашњавати, једно дугменце служи да се сајт ,,излиста" у ћирилици а друго да буде у латиници.

Али, мени је неподношљиво да оно што сам писао ћирилицом читам у латиници, или како се неко мудро досетио, у - Глагољицу!

Ето!

Ћао свима!

Da si se ulogovao bilo bi na ćirilici... O, Bože.

Ти баш живиш за Вукајлију?

Али не видим какве то везе има, оно што је писано једним писмом МОРА остати на том писму!

Као на сјату Политке. Ко пише латиноцом, објављује му се на латиници, коме се не допада латиница кликне на ЂиР!

То сам ја мислио - не сме се губити изворност писма, како аутор одлучи тако би требало да се приказује.

Оптимизовано за Гугл. Није баг. Непријављени посматрачи сајта виде (чини ми се скоро све) на латиници.

Sad se izloguj pa pogledaj ovaj moj post.

ОК. То ћу урадити чим се отрезним.

Да, морам напоменути да овај предлог да се уведе глагољица уопште није лош.

Мени се допао, на прву!

Jeste, Gamby je u pravu
Na latinici je ovo svakom ko je neprijavljen

Može jer imam problema sa OCD-jem.
Mnogo sam kul zbog toga