Prijava

Možda je glup, ali glasi - da se popularnost stečena posterima ograniči, tj. izdvoji od ukupne popularnosti ili da bar ispod ukupnog broja piše koliki deo otpada na postere. Jako je glupo to što pojedinci samo prevode stare postere (ili samo malo stilizuju tekst da ne bude mnogo providno) i tu nakupe minimum 40 poena, a taj broj neretko bude i 80, pa i više.

Da se razumemo, mene boli uvo za poene, ali bi bilo u najmanju ruku glupo kad bi neko u neko dogledno vreme (recimo godinu ili dve) sa jedno 2000 slika sa ''funny Google images'' obukao zlatne gaće.

Čast izuzecima koji rade vrhunske postere, a kojih je malo!

Slazem se. Posebno bodovati defke i postere

Ништа паметније није скоро предложено, не знам само са прогамерске стране колико је захтевно.

nije zahtevno, barem koliko se ja razumem u php, MySQL i sl.

Može, imaćemo bolju predstavu o autorima. (ajde sad, znam da će neko da se javi da kaže da smo mi debili, potrebna je liberalnost, bla, bla...)

Vi ste debili, potrebna je liberalnost, bla, bla... :))))
Šalim se naravno, predlog je na mestu :)

Podržavam, što se mene tiče posteri mogu i da se ukinu.

Ja sam iskreno mislio da će to biti od početka zajebancije s posterima, a onda sam video da sam loše mislio :). Palac gore.

Одличан предлог, постере никако у исти кош са дефиницијама.

http://vukajlija.com/forum/teme/5585

U zadnjih nekoliko dana sam išibao kamaru postera i podigao popularnost. Ide to super sa ovim posterima. Za dobrobit sajta, odrekao bih se sve i jednog poena dobiVenog sa posterima!
Palac gore!

Pa realno, koliko sam slika do sad kačio po četu, od svake sam mogao da napravim poster i "nabudžim" popularnost... I ne samo ja.

I ja sam za,jer kako Remorker rece u sali "Posteri su bolji,jer ih ima manje,i ne mora da ih cita kao definicije",naravno,aludirajuci na veliku vecinu koji dolaze ovde i lakse im je da vide sliku i da udare palac,nego da citaju tekst.Vidjao sam Uberglupe postere koji imaju vise pluseva nego neke sjajne definicije,a to je zalosno i nekorektno prema autorima,jer su stvarno posteri u 80% slucajeva plagijati sa neta.Ja sam okacio jedva dva do sad,cisto jer sam imao SVOJE smesne slike,i ako cemo da propagiramo originalnost i kreativnost,onda bolje da ili izbacimo skroz ocenjivanje za poster,ili uvedemo posebnu kategoriju...

Jos se optercujete odnosom brojki i slova. Dajte bre ljudi zar je bitno ko je koliko nakupio. Necu da budete popularni, hocu da me nasmejete, a to se sve redje desava a sve cesce se ovde "kurce" neki "popularni koji po ceo dan smaraju ljude svojim glupim pokusajima od definicija. Zbog njih mi se ne dolazi na sajt, zbog njih mi se ne dolazi na cet. Ovo je sat predvidjen za sve, ali ne znaci da si duhovit ako si otvorio nalog ovde.
Poster, definicija, cet seansa, nebitno je hocu samo da me nasmeje u tome je poenta ne u bodovima za "umetnicki dozivljaj" i za "tehnicku izvdebu", nije bre ovo umetnicko klizanje nego www.vukajlija.com

DLZ, pa rekoh li da me boli uvo za bodove? :)

U tome što ti pričaš i jeste stvar. To precenjivanje postera ubija kvalitet sajta kao celine i samim tim smanjuje tu mogućnost da se ti nasmeješ kad uđeš na vukajlija.com. Mnoge privlači objavljivanje postera baš zato što se na njima lako skuplja popularnost. Stvarno nije poenta u plusevima, jer da jeste, svi bi mi rokali smešne slike, ćutali i bili popularni. :)

I ja sam za sve to što si i ti. Možda si pogrešno shvatila poentu mog predloga, a možda sam ga i ja loše izneo, ne znam.
Uglavnom, loši posteri (koji su u dalekoj većini), sirovo rečeno - zaglupljuju sajt.

'Aj pa tako! :)

Niko nije za ukidanje istih DLZ.

Poanta kod postera je da neku sasvim uobicajenu i nezanimljivu sliku napravis smesnom svojim komentarom, ne da se kace neke smehotresne slicice (koje smo svi vec, manje vise, videli) + neka sintagma (cisto zato sto mora). Ako se ne varam. Izuzetak kod ovih slicica pravim jedino u slucaju da je autor sam uslikao. Trebalo bi ubaciti neko upozorenje na tu stranicu ne kojoj se prave posteri, da znaju ljudi sta im je svrha i sta ce biti brisano.
Meni se vise svidjalo dok je postojala tema na forumu za postere. Tad je retko koji bio los. I neoriginalan.

Samo da naglasim, pod ''lošim posterima'' podrazumevam strane postere koji su loše prevedeni ili su prevedeni sa nekom lošom maskom, pa je i dalje providno. Dalje, loši su oni čiji je cilj slika sa neta, a ne kreativan naslov i komentar autora. Rekoh, svaka čast ljudima koji rade dobre postere...

A modovi sigurno ne mogu da pogode baš sve postere koji su prevedeni, nema teorije.

EDIT: U isto vreme GM, to! :)

a i bice ovo kad tad

E GM je skroz u pravu,ljudi se loze na popularnost,pa bi okacili bilo sta da dobiju palac gore.Najbolje da posteri ostanu,ali bez glasova za njih,i onda ce samo ljudi koji imaju sta pametno da kazu i okace jedino to i raditi...