Prijava

Na vukajliji ima preko 100.000 definicija. Tesko je definisati neki pojam a da tu ideju koju vi imate vec neko nije iskoristio. Bilo bi lepo da pre nego sto definises nesto pogledas u pretrazi da li je neko vec definisao slicno. Naravno ovo gotovo niko ne radi. Bas steta jer pretraga na vukajliji bas fino radi.

ne mislim na ovu pretragu gore desno nego na ovu:
Primer pretrage

Moj predlog je da kad krenes da definises nesto postupak bude sledeci:
-kliknes na Dodaj svoju definiciju;
-ukucas ime definicije npr. "ziljave picke" i pritisnes enter;
-iskoce ti rezultati pretrage i dole ispod njih dugme "Da li ste sigurni da zelite da definisete 'ziljave picke'?";
-kliknes na to i onda ti se pojavi standardna stranica za definisanje koju sada koristimo.

Lepota ove pretrage je sto ona pretrazuje i groblje.

I jos jedno ogranicenje bih uveo, ako zelis da definises neki pojam koji je vec definisan na primer "Facebook" da moras da procitas (ocenis) sve definicije o facebooku. Pa da ti vukajlija tek onda dozvoli definisanje pojma "Facebook". Pa ti ako mislis da stvarno imas originalnu definiciju o facebooku procitaj svih 90+ definicija sto postoje na tu temu i razmisli jos jednom.
------------------------------------
Mislim da bi ovaj predlog ako ne povecao originalnost definicija onda bar svest o tome da definicija treba da bude originalna jer ce ti se svaki put pojaviti ne ekranu "Jesi li siguran da je originalno?" kad krenes da definises nesto. A originalnost jeste najjaca karta ovog sajta, i u to treba ulagati.

svidja mi se. pogotovo ovo za da moras da ocenis sve definicije nekog pojma pre nego sto stavis svoju verziju.

До јаја предлог.

Онда ће се наћи дебили који ће без читања делити плусеве или минусе, зато што су зацртали да морају да дефинишу фејсбук.

Stivi, dok lupe 90 pluseva smorice se. A sledeci koji bude morao da lupi 91 smorice se jos vise. A i moderatori ce lako moci da ih otkriju:

-uocis da je neko definisao facebook
-pogledas koliko je sekundi proslo izmedju njegovih ocenjivanja
-banujes

Мудро збориш. Али...

"Будала" - избаци му 2 дефке, оцени их и онда видиш дефку:

Будала

То је особа која кад се неко придружи групи тој и тој у напише ово оно, блаблабла...

А шта ако неко сматра да дефка није вредна ни плуса ни минуса? По мени су такве 50% дефиниција на Вукајлији, и зато доста тога оставим неоцењено...

Тешко ћеш моћи да спречиш некога ко је наумио нешто да дефинише.

Ја бих дозволио да дневно можеш да окачиш 2 дефке. Евентуално 3. Смањило би број глупости, а квалитетније дефке би више дошле до изражаја.

wojtek, svaka cast tebi i slicnima...ali moracemo vas zrtvovati za rad visih ciljeva :)

@stiven, vec postoji predlog na tu nemu, i ja sam za to, pogledaj vamo
http://vukajlija.com/forum/teme/8726
nemoj ovde sad da mi skreces s teme :)

Могло би да се уведе "меее" дугме које означава просечну дефку. :)

Хвала, нисам видео ово.
Нећу више. :)

@wojtek, bili su davno preglozi za to... trazi pod imenom "Srednje dugme". Neko je cak predlagao da se ne skuplja popularnost vec da se defke ocenjuju od 1 do 5 pa da pise prosecna ocena.

...Da, mada je ovo dugme "za baronisanje" bila još ok stvar, ali.... pazi: Ako defka nije nije dobra, ali ti je žao da daš minus... ti daj minus. Nije dobra defka, pobogu.
Ja isto nekada davno... kad sam bio mlad i nevin... nisam davao minuse. Osim ako je baš žešće loše i vređajuće.
Sad sam se manuo toga. Ne valja, ne valja, minus. Gotovo.

''Могло би да се уведе "меее" дугме које означава просечну дефку. :)''

Боље ''њах'' дугме. :)))

" Neko je cak predlagao da se ne skuplja popularnost vec da se defke ocenjuju od 1 do 5 pa da pise prosecna ocena." - ovo je mozda najbolji predlog koji sam video na Vukajliji.

Влекс , то би била веома глупа идеја зато што би већина давала само петице и кечеве. Као раније на јутјубу , па шта мислиш , зашто су они сад убацили само да можеш да дајеш "лајк" или "дислајк" ?

''" Neko je cak predlagao da se ne skuplja popularnost vec da se defke ocenjuju od 1 do 5 pa da pise prosecna ocena." - ovo je mozda najbolji predlog koji sam video na Vukajliji.''

Апсолутно није најбољи предлог. Зато што већина људи гледа црно-бело на дефиниције. Шта мислите, зашто на Јутјубу више нема 5 звездица, него су увели вукајлијашки систем с палчевима? Зато што су видели да нико не даје 2, 3, 4 звездице, већ цепају или једну или пет.

Како исто мислимо ја и овај Пеки. :)))

Хахаха , велики умови исто размишљају. :)))