Prijava

ladno ne moze ni ovako

klikni brate na link sto je kod oog burazera, odlican torent
http://ask.fm/ZijadMehonjic/answer/113504220158

kad smo kod ridlija nikako da pogledam am gangstera, koliko je zaista dobar ?

Odgledao sam Martian, ne svidja mi se. Scenario u rangu neke romanticne komedije. Ok mi je samo zbog odredjenih naucnih stvari i dobrih efekata, ostalo tanko bas.
Ovaj na marsu tamo ne znam ni ja koliko dugo i zbija sale, sprda se, ustaje vedar i cio jer jelte on je nas hrabri i snalazljivi amer. Trenutak kada crnca (koji radi bez prestanka na tome kako da spuste ovog sa marsa) probude kolege, a on padne sa kreveta od iscrpljenosti je nenadjebiv. Popizdeo sam tad.

E vidiš i ja sam ga skinuo Armine. Moraću ga pogledati.
Znam da sam jednom počeo, ali zvali me drugovi na pivu i ja otišao.

Хвала брт, сад ћу да кликнем.

na zadnjoj slici sleva na desno

marlon brando, robert de niro, al pacino. dzejms gandolfini

@нејкед
Posle knjige "Marsovac", dugo nisam hteo pročitati nikakvu drugu knjigu, koliko mi je dobro napisana! A posle tvog komentara, izgleda da ću i film preskočiti.

Hvala na utiscima!

bilo sta od ovog doktora, uzima oskara 3 puta zaredom zapamtite!
http://www.imdb.com/name/nm0523881/

s prve liste broj 6, sa druge Under the Skin (2014), a sa treće Blade Runner, What Dreams May Come, Amélie, The Fountain

gledao sam sinoc blade runnera super atmosfera i muzika, prica dobra mada je moglo malo napetije jbg
posle pogledao stari film od romana polanskog slepa ulica se zove, sranje

Blade Runner и 2001: A Space Odyssey су ти са фотографске стране нестварни, игра бојама и слично. Фантастична камера поготово за време у ком су снимани. Са друге стране, ако хоћеш визуелно леп филм, један од таквих је Into the Wild, који има нестварне кадрове (место снимања је Аљаска, природа је нестварна). Мени лично, визуелно леп филм је и Solaris од Тарковског, али код њега кадрови стварају атмосферу филма. И са те стране су јако битни. Тако да неке обичне, свакодневне ствари када уђеш у филм делују јако лепо.
Кад већ споменух Blade Runnera, да споменем камеру и код Aliena, такође одлична, фантастична игра бојама и грађење атмосфере кроз камеру.
Moon је исто визуелно јако леп филм.

Са листе визуелно најлепших филмова у последњих пет година је по мом мишљењу неправедно изостављен Wild Tales (Relatos Salvajes), код ког је заправо угао снимања оно што га чини фантастичним.
Ово је визуелно прелеп филм, а није ни овако лош (ништа специјално, али далеко је од лошег) - http://www.imdb.com/title/tt1924396/.

За Her, The Great Beauty, Blue Is the Warmest Color, The Grand Budapest Hotel, A Coffee in Berlin сам чуо добре коментаре, али нажалост нисам их гледао (мало сам танак са новијим филмовима).

Свакако, не верујем да ћеш погрешити ако одгледаш било шта из овог мог поста.

Za ono vreme to je bila filmska revolucija, film je nepravedno zapostavljen u odnosu na Odiseju 2001.

Није, Одисеја је 14 година старија. Наравно да је утицајнија. Кјубрик фантастично барата one-point перспективом. Мада сматрам да Ридли Скот генерално има превелики утицај у игри са бојама. На другачије начине су утицали Одисеја и Блејд Ранер. Мени је за нијансу дража Одисеја, али и један и други филм су нестварни. Поготово у фотографском смислу.

Све зависи шта тражи Стеван од филма.

Her mi odlican, budapest nekako presvilen, blue is the warmest color super.
Great beauty mi nekako nedovrsen ostao, ne znam
Gravity mi skroz ok, malo vise ima patetike Na par mesta
Tree of life. Nisam bas fan ovih superkontemplativnih filmova jbg.
Ali vizuelno su svi ovi odradjeni samo tako