Prijava

Kakav je gospodin bio Toni Kertis, šteta samo što nije imao veću karijeru. A i hvala na podsetniku, valjalo bi ovo opet pogledati.

http://www.imdb.com/title/tt0039689/ - Još jedan sjajan noir, ne znam jesam li predlagao. Mičam, Daglas Stariji, femme fatale...

Bravo, Prove. Svi da pogledaju "Out of the past", to je obavezno štivo za svakoga ko se smatra poštovaocem sedme umetnosti. Džejn Grir je vanvremenska ribetina.

http://www.imdb.com/title/tt0082089/ - A Ketlin Tarner ovde? Prava mlađa verzija Lorin Bekol!

Nešto mi se nije nikad dojmila, ali objektivno si u pravu :)

Ovih dana baš kasne prevodi za nove filmove. Otišle lole na odmor :D

Прислушкујем, онако по нашки, разговор два лика, и један кае излази сад нови филм о Черчилу и ја реко ај да га нађем кад оно два филма о Черчилу изашла истовремено 2017. Који је то курац, да није нека годишњица кад му је Воја Танкосић лупао шамаре шта ли..

http://m.imdb.com/title/tt2674454/
.
http://m.imdb.com/title/tt4555426/

nikako ne mogu da skontam jel numera Silk od Wolf Alice pravljena za ovu scenu ili je scena pravljena za ovu stvar ili se desilo nešto treće jer stvar se poklapa sa videom u sve i jednom sekundu svog trajanja https://www.youtube.com/watch?v=oyAcRdPtibE

Da li cijenjeni član filmofilskog društva, Apofis izvesni, može dati link za The Hairdresser's husband Vesni?

Ako još nekome nedostaju message boards na IMDb-u koje su ukinuli pre par meseci jer je moderatorima dogorelo™, da znate da se sve više ljudi šalta na www.themoviedb.org. Čak je moguće lako importovati listu ocenjenih filmova, kao i druge liste sa IMDb-a na svoj nalog.

Vesnam, poslah ti na pvt.

Fala Agilni. Sem što deluje blago sirotinjski, deluje ok taj sajt.

Imaš i Letterboxd, mada zna da baguje malo, ali je fin koncept sajta.

Elem, u poslednjih par dana pogledah neke prvi, neke po ko zna koji put. Dakle u poslednjih deset dana gledah:
01. Dirty Harry - najbolji Hari. Fazon, akcija kakva treba da bude, s idejom i poentom. 9/10
02. Magnum Force - dostojan nastavak 9/10
03. The Enforcer - najgori Hari - jedina stvar zbog koje vredi odgledati film je Klint 6.5/10
04. Sudden Impact - mali zaokret ka neo noar fazonu. Kul ispade 7.5/10
05. The Dead Pool - nastavak u pravcu u kom je krenuo Sudden Impact, 7.5/10
06. Two Mules For Sister Sara - standardni vestern, jbg, žanr koji je uvek zabavan 7.5/10
07. They Live - zanimljiv polu treš sa dobrom idejom, i pokazatelj kakav je bog jebeni karpenter 8/10
08. Dead Alive - Peter Jackson (LOTR) pravi gore treščinu o zombijima. Reke krvi, pregotivne linije tipa "I kick ass for the Lord" i slično. Šije, prezabavno. 8/10
09. Rocky Horror Picture Show - kontam zašto ima kultni status, ali nije film koji je nešto posebno zanimljiv za solo gledanje. Kontam da su bile kul bioskopske projekcije na kojima su se mlatili i slično. Ovako 6/10
10. The Witch - jebe, jedan od boljih psiho trilera/psiho horora u poslednje vreme, jako dobra scenografija, kostimografija, dobra gluma, odlična ideja i na kraju zanimljivo složena priča. Odličan thrill. Vredi pogledati 9/10
11. Lepa sela lepo gore - gledao ga neki četvrti put, jbg, nema se šta mnogo reći o filmu, poslednji dobar domaći film 10/10
12. The Warriors - samo kult, 9/10
13. To Kill a Mockingbird - maestralni gregori pek, fantastičan film od početka do kraja. 10/10
14. Bicycle Thieves - dobra ideja, ali mi gluma kepeca ceo film išla na kurac. Jest da važi za klasik, al mene nije odradio kako sam mislio da oće. Nije ispunio očekivanja i nije mi dobro preneo priču, zato 7/10
15. Double Indemnity - fantastičan noir, možda meni najdraži wilderov film. Kida. 10/10
16. Thunderbolt and Lightfoot|http://www.imdb.com/title/tt0072288/] - Klint i Bridges, pregotivan za odgledati. Neki muški ekvivalent Telmi i Luiz 8/10
17. Breaking the Waves - Bilo mi je muka i stomak mi se okretao posle filma, teško i stresno iskustvo. Klasa. 10/10
18. A Short Film About Killing - Odlični Kišlovski - drugi najbolji deo njegovog dekaloga (odmah posle A Short Film About Love). 9/10
19. The Wild Bunch - Možda i najbolji i najozbiljniji vestern svih vremena. Ujedno i verovatno poslednji pravi vestern 10/10

odgledaj obavezno i witness for the prosecution ako nisi

Jako lijepo gospodine Santjago, od ovih nisam gledao The Witch (rekoše mi da ne valja pa nisam gledao, evo skidam odma), Thunderbolt and Lightfoot i ovaj komad iz Dekaloga, već duže vrijeme planiram da pogledam kompletan Dekalog samo nikako da izdvojim 9-10 sati.

Evo da bacim i ja par preporuka:

1. Jodorowsky's Dune (2013)
Jako dobar dokumentarac, o najvećem filmu nikad snimljenom.
2. Shoah (1985)
Dokumentarac, ovo sam gledao 7 sati u komadu i sutra nastavio još 2 i po sata, toliko mi je držao pažnju, jezive priče, koga interesuje holokaust, jevreji, nacisti, logori... mast voč.
3. Branded to Kill (1967)
Lud hitman film.
4. Ghost Dog: The Way of the Samurai (1999)
Fantastičan hitman film.
5. The Driver (1978)
Sjajan, topla preporuka.
6. Blood Simple. (1984)
Prvi film braće Koen, sjajan.
7. Badlands (1973)
Dobar, nešto kao Natural Born Killers ili Bonnie & Clyde.
8. The Mummy (1969)
Šteta što nema bluray izdanje, piša po ostalim mumija filmovima.
9. The Last Battle (1983)
Ne treba prevod, u filmu se ne progovori nijedna riječ, post-apokaliptični kao Mad Max, dobar.
10. Woman in the Dunes (1964)
Jako ljepuškast, zarobljen u rupi sa ženkom.

Робокап у 10 вечерас на ртс

goran92
Jako lijepo gospodine Santjago, od ovih nisam gledao The Witch (rekoše mi da ne valja pa nisam gledao, evo skidam odma), Thunderbolt and Lightfoot i ovaj komad iz Dekaloga, već duže vrijeme planiram da pogledam kompletan Dekalog samo nikako da izdvojim 9-10 sati.

Nije slešer i ima spori tempo. Više je psiho triler. Postavljen je u sedamnaesti vek i prava ekranizovana babina priča iz selendre nekako. I ima sporiji tempo. Jako zanimljiv. Da ne kenjam sada previše, biće tldr.

Jodorowsky's Dune entertaining value off the charts. Preporucujem ljudima gde stignem, nece stoka da gleda.

Samo kad pomislim na to kakav bi soundtrack bio u tom filmu, auh... Magma, Pink Floyd, u zenitu oba, to bi bilo nešto da vam ja kažem
Šteta stvarno što nije snimljen, a preporuke za dokumentarac svakako

Slusao sam posle toga jedno vreme Magmu, morao sam da prestanem jer je pretilo da predje u opasnu samoiniciranu psihozu dobrocudnu, ako tako nesto postoji. :) Sada sa vremena na vreme gusta radi. :)