Prijava

Шта мислите о томе што радници у државној служби на Косову добијају дупло веће плате у односу на оне у Србији (неко и више од тога)?

На пример, пре извесног времена сам налетео на оглас за посао у коме су се тражили наставници страних језика за основне школе у околини Звечана и КМ, па ме је заинтригирао податак да се нуди плата од 65 000 динара за фонд часова од 50% + фиксни бонус од 250 евра месечно. Значи, пола радног времена, а 90 000 плата. Плата у Србији би била до 43 000 са пуним радним временом (нека ме исправи неко ако грешим).

С друге стране, у Србији се отпушта 15000 наставника због недостатка средстава.

Мало сам чачкао и сазнао да има и људи који су пријављени да раде на Косову и тако примају дупле плате, а у ствари се башкаре по Београду и другим градовима у Србији.

ovo nije nista cudno... uvek su vece plate drzavnim sluzbenicima na mestima na kojima su u deficitu.

"Мало сам чачкао и сазнао да има и људи који су пријављени да раде на Косову и тако примају дупле плате, а у ствари се башкаре по Београду и другим градовима у Србији."

-ovo vec jeste, a uz to je i zabrinjavajuce

Što reče celt ništa čudno.Na Kosovo odlazi ogroman novac, ne samo na te službenike nego i na kosovski dug koji je isto ogroman.To je finansijska crna rupa. :)

То све може да се реши једним потезом.

То је све дио подстицајне политике за одржање Срба на Косову. У националном је интересу да Срби коначно престану да бјеже одоздо. По мени је то ОК.

Е, једино ако неко злоупотребљава те прописе (уопште не живи на Косову већ, нпр. у Београду)... против тога, наравно, јесам.

Naravno da zloupotrebljavaju, al ko ce sad time da se bavi. Prvo da se kucetu nabave proteze. Zna se sta su prioriteti.
Cuo sam da primaju plate i od kosovskog ministarstva prosvete, pa su im skoro neki pametnjakovici zamerali (verovatno bi voleli da te paru (od stranih donacija) ostanu Albancima).

По мени то није ОК. Ко је био и живео макар неко време доле, зна да тамо цвета свака - СВАКА - врста криминала, о корупцији да не причамо.
Бар нека држава буде креативно искрена: "То доле је одсад национални парк, тамо царује дивљина, има да кркнемо милијарде да очувамо природу!"

Џими, потез који си споменуо те је разоткрио као окорелог припадника ЛДПа. Само констатујем.

Што се тиче тих плата и с обзиром ко и како нам води медије, на крају ће испасти да иза свега стоје навијачи. Имам комшију који је сав јадан и бедан, само кука нешто... Овде није пријављен, јер прима плату са Косова. Добија све могуће помоћи, кука да је социјала, па купи ауто од 6 хиљада јевреја. Најгори Косовар, а таквих је бар 70% оданде.

Дакле, наравно да треба укинути те ненормално дебеле плате, а за те политичаре нека посебна метода преваспитавања.

Na Kosovu ima barem hiljadu milijardera.Prvo su pokrali strane donacije,a potom su pokrali svoje sugradjane.Licno sam videla projekat o izgradnji puta Zvecan-Zubin Potok gde se planiralo ulaganje od oko 20 000 evra,taj put je i dan danas pokriven sljunkom.RMHK Trepca iz Zvecana na celu ima jednog gospodina koji u svom vlasnistvu ima pet stana u Beogradu,stan u Budvi,u Londonu,u Kopenhagenu(za to se zna),i vazi za jednog od najbogatijih ljudi u Srbiji.Izvesni gospodin iz vrha SNV-a,ima stan koji glasi na njegovo ime u Knez Mihajlovoj.Jos jedan gospodin,rektor Pristinskog Univerziteta,ima mesecnu platu od 900 000 dinara.Da ne nabrajam dalje,te tkzv. politicare koji su svojom politikom obezbedili buducnost svojim cukununucima.Obican lekar opste prakse je imao prosecnu platu od oko 150 000 mesecno,bez dezurstava.Plate u sudovima - 200 %(sta god to znacilo).Najveci broj tih ljudi zivi u Kraljevu/Beogradu, i skokne na svoje prijavljeno radno mesto jednom nedeljno.I to je politika da se ljudi zadrze na Kosovu - dati im pare da odu odatle?Negde krajem 2008. godine ukinut je kosovski dodatak,i onda su usledili strajkovi,jer ljudi ne mogu da rade za 30000 mesecno,pobogu.I sad primaju neprijavljene beneficije.
Na drugoj strani,oko 60% stanovnistva u Zvecanu je zaposleno u Trepci.Sistem podrazumeva mesecnu rotaciju: radis mesec dana za oko 150 evra,i onda ides na rotaciju,mesecno primas 35 evra!U Kos.Mitrovici ima oko 500 trafika i isto toliko tezgi,ima ih na bukvalno svakom koraku,i ljudi zive od toga.Ima ljudi,prognanih sa juzne strane,koji i dan danas nemaju gde da zive.
Da ima korumpiranih bogatasa,ima ih.Ali ima i sirotinje koje nema `leba da jede.
O kakvom potezu govoris to,Dzimi?I izvinjavam se sto sam se ovoliko razmahala u temi.

Ниста, имам и ја другара који је стварно најебао, дошао овде пре 8-9 година и даље живи приватно и породица саставлја крај са крајем. Ја живим у индустријској зони, па је овде шкембом за хлебом дошло највише људи оданде. И, кажем, за већину немам лепих речи, јер су превише двосмислени, прорачунати и дресирани да краду паре на 1001 начин, а да притом серу о патриотизму.

Јадни ти људи који су стварно остали без крова над главом и што их остали не разликују од гамади коју сам споменуо. Једноставно, живимо од тога да убијамо себе, економски за почетак. Човече, у месној заједници не можеш да похваташ све сеоске министре и учиниш нешто боље за средину, а шта рећи тек за државу. Нема отпора док ми седимо овако закомповани и то ће се користити без пардона...

Koliko god meni bili ogavni takvi ljudi koji primaju plate na dva mesta a za to nisu ni prstom mrdnuli,ne mogu da se ljutim.Realno kad gledam,samo su iskoristili situaciju.Sta da ocekujem - da kazu: ne,hvala,nije fer da mi primamo tolike pare?Zajebi,svako normalan bi verovatno isto ucinio.Da ocekujem patriotizam: ne,mi cemo da se koprcamo sa svima ostalima,jer to je nasa zemlja majka?Zajebi i patriotizam,vise zla ce uciniti bas oni koji ostaju dole da kradu.
Ali,Antikvaran,u pravu si.Obicno isti takvi ljudi sire svoje sranje od patriotizma: treba okupiti vojsku da se vrati Srbima njihova zemlja,treba pobiti gamad Siptare!E,od toga mi se baca pegla.

Све живо су покрали са Косова што су могли..Слажем се са свим што је реко Антикваран. Причао ми је ортак из Звечана да немају ни гипс тамо. Ево видите Катарина Ребрача је ухваћена, а шта мислите колико постоји таквих фондова за помоћ Косову и Метохију. На страну оно што раде Делије, јер мислим да све што они скупе и пошаљу стигне у праве руке, али огроман број тих фондова заврши у нечијем џепу.

А ово: "Скупити војску и јебати шиптарима матер" је тек посебна прича, јер већина тих клинаца би на најсуровији начин морала да схвати да рат није Кантер-Страјк.

Нешто сам размишљао и сад би ме занимало, шта би Србија радила са Косовом да они хоће да буду део Србије. Значи имамо тамо 1.500.000 већински примитивних муслимана на малом простору, и без независности су држава нарко-кланова. Огроман број незапослених, привреда на нули.

Сад ме стварно занима шта би ми радили са Косовом? Само немојте оно: "Да им јебемо матер и слично".

Ма, да им јебемо матер!

:) Шалу на страну.

То за Катарину Ребрачу је откривено вероватно због тога што није хтела да га дућне неком баји у фотељи. Баја јој рекао да ће да изађе на видело, она га није схватила и сада, уместо једног, има да испуши неколико кобаса.

Поред Делија, то раде навијачи Радничког из Петог Пука (Ваљево). Тек ћете чути за ове људе, а ја ћу имати част да идем са њима на неко гостовање у њиховој лиги.

Некро, ово на крају што си написао је одлична ствар за нову тему. Тако да је то мој предлог, само ископирај ово, па да видимо шта мисли раја.

Ништа, у праву си, већина би то урадила, а то је најконкретнији доказ какво је стање у друштву- Зајеби чим можеш...

Океј, да се изјасним и ја. Мислим да веће плате на Косову НИСУ у реду. Уместо што српска влада силује борбу против независности Косова (Будимо разумни, Косово је независно и неће више никада бити у саставу Србије у нормалним околностима. Жао ми је због тога, али јебига, тако је) и улаже енормно велике паре у Косово, може лепо да уложи новац у расељење тих људи који су остали доле, и да им станове и послове у Србији. Ко не жели да се пресели, ко га јебе, нека живи са Шиптарима. Мислим да би то било неупоредиво исплативије, него ово силовање.

''Нешто сам размишљао и сад би ме занимало, шта би Србија радила са Косовом да они хоће да буду део Србије. Значи имамо тамо 1.500.000 већински примитивних муслимана на малом простору, и без независности су држава нарко-кланова. Огроман број незапослених, привреда на нули.''

Ово причам годинама, али нико не жели да схвати. Да ли они који су против независности заиста желе да живе са два милиона Шиптара у држави? Been there, done that, ја не желим да живим са њима.

Зато треба што пре признати ту јебену независност и почети живети нормално. Такође, многи људи су у заблуди да политички врх, конкретно министра иностраних послова, који се као труди из петних жила да сачува Косово, много заболе тукидид за Косово. Конкретно тај лик то ради због себе, да би скупио политичке поене и тиме постане најозбиљнији кандидат за наредног председника. А ретардирана жгадија од народа мисли да они то раде из неке љубави и како су много велике патриоте. Нема патриотизма у политици.

Што се тиче оних који се окориштавају чињеницом да су на Косову веће плате, па су пријављени да раде доле, а лелемуде по Србији, то би требало повешати на Теразијама. У ствари, не. Треба унајмити обдарене црнце да им растуре чмарине онако јавно на Теразијама (и њима и онима који су то омогућили), а после их послати на дваесетогидишњи принудни рад, па остварена средства уложити у нешто хумано.

Ne mogu da govorim o ovoj temi realno.Ja zivim na Kosovu,i ne mogu da zamislim da zivim bilo gde drugde.Ne mogu da zamislim da ce jednog dana da neko dodje i da mi kaze da odem odavde.Ako iko od vas voli svoj rodni grad,razumeo bi me.I mozda je sve sto govorite realno istina,ali ja u to ne mogu da verujem.
Sta ce da radi Srbija sa barem 50 000 raseljenih ljudi,Dzimi?Mislis da ima dovoljno radnih mesta za njih?Gde ce da zive ti ljudi?
Sto se tice tog sranja o slanju vojske na Kosovo,to je najtupanskija stvar koju sam ikad cula?Koju vojsku?Kako misle da motivisu jednog coveka da ide da se bije za nesto u sta ni sam ne veruje?Tih jebenih navijaca nama je preko glave.Njihova ideja o odbrani Kosova je da dodju u petak vece mrtvi pijani,malo dzaraju zastave na severu Mitrovice,izadju u grad i naprave neko sranje,i lepo spakuju kablove i odu kuci.

''Sta ce da radi Srbija sa barem 50 000 raseljenih ljudi,Dzimi?Mislis da ima dovoljno radnih mesta za njih?Gde ce da zive ti ljudi?''

Држава тренутно ради гомилу ирационалних и небулозних ствари везаних за Косово и изводи егзибиције, тако да, кад би било воље, не би било проблема да се распореди 50 000 људи по Србији.

Ја разумем да људи доле воле своју земљу и да им је тешко да оду, али реално, како замишљаш свој живот на Косову за 10 година, ако оно остане независно, као што и хоће остати?

Drzava uopste izvodi egzibicije,deo velike i nadaleko cuvene globalizacije.Lepo si rekao - kad bi bilo volje.Ja mnogo volje od nase vlade videla nisam.Sigurna sam da bi svi ti ljudi zavrsili pod ceradama ispod Brankovog mosta.

Ako Kosovo ostane nezavisno,dole zivota Srbima nema!Bila bi im uskracena bilo koja zdravstvena pomoc,na kraju skolovanja bi dobili albanske diplome,ma,da ne nabrajam.I volela bih kad bih mogla da ti odgovorim na pitanje.A nisam ni navikla da gledam toliko unapred.Ipak,jedino razumljivo resenje bi bila podela Kosova,sa administrativnom linijom na reci Ibru.Mislim da se tu ipak niko od nas vise ne pita ista.Jer oni dole mogu da sada rade sta hoce.Bez ikakve su kontrole,i imaju apsolutnu podrsku i cak pomoc Euleksa.

@ništa
Za Srbe sa Kosova uvek ima radnih mesta.Ako nema,izmislićemo.
U krajnjem slučaju postoji opcija da kao hiljade Srba sa Kosova sediš u Beogradu,ne radiš ništa i primaš platu za neki posao koji si (kao) radio na Kosovu.

Stvarno verujes u to da ce Vlada tek tako dati stanove i plate tolikom broju izbeglica?Vlada nema para da isplacuje penzije i studentske kredite,ne moze da zaposli trenutni tehnoloski visak,hiljade ljudi visi po biroima za zaposljavanje!