Prijava

Kad je za našu banana državu bio problem da nema para?Izmislićemo ih ili jednostavno nećemo dati za nešto planirano.Ili ćemo jednostavno prodati Telekom i kupiti 50000 kosovskih glasova stipendijama,poslovima i izmišljenim platama i tako sebi obezbediti sledeće izbore da bi mogli da prodamo još nešto što smo slučajno zaboravili i prevideli.
Hiljade ljudi visi po biroima za zapošljavanje ali oni nisu sa Kosova.
Uostalom kao što sam rekao,ni ne mora da se nadje nikakvo radno mesto jednostavno ne radiš ništa i primaš državnu platu za posao sa Kosova koji više ne radiš.
Ako ti još živiš dole,molim te da ne shvatiš lično ovaj komentar.Zapravo svaka ti čast.Ali tvoji zemljaci su uglavnom bagra kao i Srbi generalno.

Takodje zanimljivo pitanje koje se može postaviti na ovoj temi je i:
Srbi sa Kosova koji primaju duple plate,od Kosova i Srbije?
To mu dodje ako računaš da je i ta srpska dupla,tripla plata. :)

''Stvarno verujes u to da ce Vlada tek tako dati stanove i plate tolikom broju izbeglica?Vlada nema para da isplacuje penzije i studentske kredite,ne moze da zaposli trenutni tehnoloski visak,hiljade ljudi visi po biroima za zaposljavanje!''

Да ти кажем нешто, пошто сам у тим водама... Из просвете се отпушта 15 хиљада људи у Србији због недостатка средстава, а на Косову су у просвети дупло и више веће плате. Очигледно је држави стало до људи са Косова, као што им није стало до људи из Србије. Тако да, не би ме чудило да влада обезбеди станове и послове избеглицама. А ни ја немам ништа против, искрено. Једино ми је стало да то не буде мени науштрб.

Кажеш да Србима нема живота у независном Косову. Слажем се и зато мислим да је време да ти и остали који сте стицајем околности остали доле, полако планирате селидбу. Жао ми је, али тако је.

To pitanje kosovskih izbeglica bi postala sjajna izborna kampanja: zalazemo se za ocuvanje integriteta,suvereniteta nase zemlje...i za zbrinjavanje kosovskih izbeglica. Ali ne verujem da bi ta briga duze potrajala i da bi stvarno nesto resila.I politika nase zemlje poslednjih godina me nikako ne moze ubediti u suprotno.
Ipak, te izbeglice bi samo delile sudbinu ostalog srpskog naroda koji skapava od gladi,bori se sa porezima i taksama i prodaje djindjuve na haubama.Jedan drug,koji inace zivi u Sopotu,mi kaze: kako ti da ocekujes empatiju od ljudi koji su u goroj situaciji?Koji isto tako ne znaju da li ce sutra da ih zatekne otkaz i povecanje kirije?Kako da ocekujes sazaljenje od nekog ko je i sam za sazaljenje? I ja se sa njim sasvim slazem.
A ako vi stvarno verujete da EU samo ceka da mi damo napokon to Kosovo pa da nas oberucke prihvati i otvori vrata boljem i lepsem zivotu,e,onda se ja stvarno divim vasem idealizmu.

Ima nas vise dole koji nisu dole ostali sticajem okolnosti.Koliko god to zvucalo glupavo patriotski.I reci mi,Dzimi, da neko sad tebi kaze: planiraj selidbu,jel` bi znao gde da odes i sa cime da odes?