Prijava

Roso, za šta planiraš da koristiš procesor, samo za gajbu ili za svirke? Koji žanr? Kakav ton juriš? Možda ti je kupovina novog pojačala bolje rešenje, možda da zameniš pojačalo za interfejs za komp, pa preko softvera da se zajebavaš sa tonovima, a možda ti samo fali kvalitetna distorzija, pa bi ti neka pedala radila posao? Generalno, sad ti novi procesori rade sasvim fino, digitech i zoom za male pare pogotovo, najbolje je da odeš i probaš kroz neko pojačalo slično svom, jer znam da omladina u 90% slučajeva očekuje nerealno poboljšanje tona nakon kupovine procesora, a na kraju ispadne ili da ne valja pojačalo, ili mu je trebala samo kvalitetna distorzija, gitara ili tuđi prsti.

šomara, rado bih ti pomogao, al se ne razumem u akustare :((
al sad sam prelistao internet, i mogu ti reći da slobodno uzmeš ovo, ladno 115 evra u mitrosu sad, bagatela, samo ne znam je l ti cimanje da dođeš da probaš iz leskovac nema laganje xaxaxaxax

budimo realni
Digitech rp70 valja li kurcu?

Користио га скоро три године, онда ми цркао због струје нешто у кући.
Ради посао, није нешто специјално, многи ће рећи да су дисторзије лоше и вештачке, али по мени је то просеравање, сасвим су у реду. Имаш још брдо ефеката, ауто вах вах, дилеј је добар, чак до 5 секунди ради, има реверба, једно десетак различитих дисторзија, и још пет-шест као познатих папучица дисторзије. Имаш штимер, метроном, ритам машину са 40 различитих семплова, што је за вежбу одлично.
Ја сам са њиме свирао на пробама, и служио је доста добро, углавном дисторзија, соло дисторзија, клин, неки клин са ефектом, и понегде неке дисторзије са фејзерима и тим стварима.
Мада, за те паре можеш и солидну педалу да узмеш, али ако ти је за почетак, скроз добро би ти и овај процесор служио.

jesi ti skupljao nokte u tegloa?

I za gajbu i za svirke, ali jos uvek uglavnom za gajbu jbg lolo.
Pojacalo je Vox od 10 vati. Jbg na pojacalu nikad nisam uspeo namestiti neki ljudski ton, a kad sam probao kroz procesor digo mi se od poboljsanja. Pa gledam da jurim nesto, uzecu taj od ortaka na koji dan da se malo uputim, ovo pitam onako okvirno, posto vidim da se dosta vrti po oglasima taj model a dinara imam nula.
To za kvalitetniju distorziju je uglavnom tacno, mada vodim se evridz srb razmisljanjem, sto da dam istu kintu za dist kad mogu dobiti jos brda pored toga.
Procesor se uzima od plate, ako bude srece u novembru lol.

Somi ja sam se sjebo kad sam kupovao pocetkom 2010. akustaru, nisam se razumeo ni malo, dao za Ashton akustaru sa onim starter paketom 10 soma, umesto da sam dodao 2-3 i uzeo tog Fendera kao covek. Vidim da su u Mitrosu u tom cenovnom rangu i Epifon, Aster i Takamini. Za T sam cuo da su do jaja, ali to je samo iz price, nisam planirao novu kupovinu akustare pa mi se jebalo bas da se upoznajem detaljnije. Mada verovatno si razmotrio i sve to cim si blizu kupovine, tako da neces pogresiti sa tim Fenderom.

Jebote kad odem u Mitros pa sviram na onom pojacalu od metar sunce te jebalo, kao malo dete se obradujem. Jes da drkam od pocetka 2010. i da nisam napredovao ni kurca ali ipak lolo.

Ima li ovde obožavalaca klavira? Voleo bih da znam da sviram klavir, verovatno bih i jeb'o na njemu redovno.

Има, ево свирам ја 9 година, нижа музичка, сад идем на часове код Локнера, Бајагиног клавијатуристе. Свирам рок н рол, блуз и џез у почетној фази, знам неколико џез стандарда и мало неких фора.

BLZ
cornelije

Па што не отворите тему за клавијатуристе (пијанисте)? Таман да можете да постављате своје снимке, да мало пишете о инструментима и опреми које користите, да качите корисне линкове. Ја конкретно тражим по Интернету (и не могу да нађем) неку школу клавира (или синтисајзера) јер бих хтео да покушам да научим и то да свирам. Треба ми чисто због компоновања и неких импровизација да научим неке основне ствари.

Или искористите ову тему, а модератори нека је преименују у "Кутак за клавијатуристе, пијанисте (може и за хармоникаше)".

Купујем половну акустичну бас гитару, шибајте понуде на ПВТ ако продајете, или знате неког ко продаје. По могућству озвучена, али не мора. Било би лепо да приложите и слику/модел.

Купијо сам Фендера, сретан сам ка мало дијете.

Jedva čekam da ga otkupim od tebe kad te smori xD

Неће, научио сам данас три акорда и једва чекам сутрашњи дан да кренем са новом лекцијом џДДДДД

Него, јел се и вама дешавало у почетку да вам треба по минут да пређете са акорда на акорд или сам ја једноставно дебил ? лоло...ко ми се подсмева нека ми се напуши курца, бићу бољи од вас за годину дана, запамтите добро овај пост.

Normalno je, Šomaro, nemoj da se brineš. Nemam srca da podjebavam svježeg gitarskog pulena.

E ljudi može mala pomoć? Naletih danas na Sigmu EST-1970 i čudnim spletom okolnosti to mi je završilo u stanu. E sad pošto sam totalna nubara za sviranje gitare, a htio bih i ja da barim pičke na ekskurziji u Poreču, 'el može neko da me uputi na neki tutorijal na početničkom nivou?
Već čitavo veče tamburim dva akorda C i F i otekli mi prsti.

Него, јел се и вама дешавало у почетку да вам треба по минут да пређете са акорда на акорд или сам ја једноставно дебил ?

Shomy aj napravimo noob 'n' roll bend pod imenom Džimi end the Hendriksons, ili Nothing to declare. Nagodinu u Karnegi holu sviramo, predgrupa nam Džegeri

GEJ STOP

Može, ali ja sviram solaže, odma' da se razumemo.
http://justinguitar.com/en/BC-000-BeginnersCourse.php
Ja ovog pratim, objašnjava ekstra.

Nema frke dok god ja mogu da razbijam svoju gitaru i eventualno se bacim u publiku ponekad.
Fala, budem upratio link detaljnije. Do sada sam gledao dva ili tri tutorijala na jutjubu i ono na wikihow, ali to je go kurac.