Prijava

Što fali transformersima? Ja sam se slika pored jednog al nijesam izbača na fejsbuk

Nemam pojma kako je u Podgorici i nisam bio nimalo ironičan ili ciničan ako si to pomislio. Zaista mislim da bi to bio odličan performans bez obzira gde je održan. Bez po muke bi bio odlično primljen na, recimo, Petrovaradinskoj tvrđavi.

Bruse fora bi bila ostalima (meni ne, ali opet treba imati kliker pa popaliti masu) zato što je Sat kula jedan od najstarijih simbola Podgorice, izgrađena je u doba Turaka i služila je kao što joj samo ime kaže da bi pokazivala vrijeme. Poznata je i pod imenom Sahat kula. Plato đe se okupljaju fizički radnici radi najamljivanja se narodski zove Trg inteligencije, pošto zbog megasuper ljudi koji nam vode državu tu ima akademika i zanatlija i jediničara. Ne znam ima li građevine kojoj je namjena da pokazuje vrijeme na Petrovaradinskoj tvrđavi. Zato isključivo Sa(h)at kula i iz razloga što bi to podgoričani sa najvećim oduševljenjem prihvatili jer je njima svaki događaj u glavnom gradu super zabava.

A ti Pazle sad te ozbiljno i iskreno pitam zajebavaš li se, ili jednostavno uopšte nisi upućen (nisam ni ja bio do prije nekih godinu dana odkad počeh da čitam vijesti pa svaki dan dobijam dozu nervoze zbog hohštaplera), ili su te možda tako ubijedili, familija ti je odreda zapošljena preko veze pa moraš zbog radi njih da lupaš ovakve gluposti.
Bebe umiru u porodilištima, mladi samo ginu što u saombraćaj što do toga što svaka šuša ima pištolj ili nož uza se, ministarka nauke isplagirala diplomski rad (dokazano) i u fazonu je "ne interesuje me", bombe pucaju po glavnom gradu a ministar policije se šeta po nekakvim samitima po svijetu, truju nas s mesom, sve javno otkriveno i opet nikom ništa, moš crknut ako ostaneš bez posla a ne nađeš drugi jer nema socijale, jedna od zapošljenih u centar za socijalni rad piše fašističke statuse po Fejsbuku... Ovo su samo stvari kojih sam se u sekundi sjetio. A šta radi država, zapošljava po partijskoj liniji umjesto po struci a stručni se bave onim za šta nisu obučeni, najjači čovjek u Crnoj Gori je ratni zločinac, uopšte se ne trude da smanje nezapošljenost , samo prave zgrade koje ni do pola nisu naseljene umjesto da se otvori koja fabrika, a ti građevinci što nam prave zgrade 99% ih nisu iz Crne Gore nego iz Srbije, Bosne, Makedonije i sl., i pare što zarade ođe ponesu kući i tamo ih troše. Što država ne kaže "e oćete kurac više, nema zapošljavanja stranaca pored domaćih nezapošljenika"? I to nisu crnogorci što nam vode državu, to su plaćeni Crnogorci, tojest Crnogorci su dok im traje radno vrijeme, poput onih što su sarađivali s okupatorima i Turcima da bi njihovoj špijunskoj guzici bilo bolje dok čereče ostale.
Kul si ti lik inače :)

Nabroja si sve ono što je karakteristično za Balkan i najveći dio država u tranziciji generalno, pa čak i nekih društava "prvog" svijeta. Kod nas su te stvari čak i mnogo rijeđe nego u regionu.
Ne kažem ja da mi živimo dobro, daleko od toga, ali sam siguran da živimo u duhu svog vremena koji treba poštovati.

To što se tiče "plaćenih Crnogoraca", vidi, meni iskreno ne bi smetalo da najvažnije državne funkcije obavljaju Srbi, muslimani ili Albanci ako će to da čine bolje od ljudi moje nacionalnosti ali je sasvim opravdano da se nekome to ne dopada i da želi da njegovi predstavnici budu iste vjerske i nacionalne pripadnosti kao on. Pominjao sam već prije 2-3 strane koji su to elementi koji konstituišu jedan narod a jedan od najbitnijih činilaca jeste patriotizam i osjećaj pripadnosti istoj grupi.

Da ne biramo na taj način lidere onda bi države bile samo visoko organizovani oblici društva koje čine ljudi koji su se mahom zbog istorijskih prilika zatekli na nekoj teritoriji.
Možda bi tako bilo i bolje jer bi se diskriminatorne podjele polako izgubile ali to nažalost nije u duhu našeg vremena a koliko god ti bio ispred njega moraš da vodiš računa da ne povrijediš moralna načela istog. Sigurno da su ova načela nekad objektivno pogrešna (mada je upitno koliko je ta procijena objektivna) ali je evidentno da ih dijeli većina a jedno od osnovnih načela demokratije za kojom toliko kukamo je poštovanje njene volje dok god je u skladu sa zakonom.

Evo ti mi reci jednu opciju za koju misliš da bi se pokazala bolje od DPS-a?
Protip: Ne možeš. Opozicija ima pojedince ali mnogo bi im bolje bilo da su krenuli da probleme u državi riješe "iznutra" pridruživanjem DPS-u nego ovako kroz sopstvene partije. Pogledaj lekića npr. odličan političar ali ako oće da ima svoju stranku mora da pozove razne Medojeviće i Mandiće koji mu nabijaju lošu reklamu.
Ja ne bih imao problem da glasam za njega kao građanskog kandidata na predsjedničkim izborima ali ako bi se prijavio kao stranački, nema šanse da bi viđeo moj glas. Radi se o čistoj formalnosti ali jebi ga smeta mi.

Mada naše društvo generalno ima jednu gadnu naviku da političara posmatra kroz stranačku pripadnost tako da kad neko iz DPS-a radi nešto kako valja uvijek se na to gleda u fazonu "mute nešto 100%". Kad neko iz opozicije to radi onda ovi drugi kažu da je sve to fino ali da samo čekaju da se domognu vlasti i unište nacionalni identitet Crne Gore.

Kul si ti lik inače :)

Znam brate, kad god u Raginu izađem cijeli grad mi se javlja.

U Raginu izlaziš pih, fensersko mjesto u jedno od dvije ajfenserskije ulice u grad. Ne bi to bio problem da Ragina glava nije pab. Ljudi što izlaze tamo su bolesni od najgore bolesti - u glavu. Ti nisi, kul si lik kao što rekoh :)

A ja ne znam jednog lika iz DPS-a da je uradio nešto valjano. Pa Predrag Sekulić što napisa onu jebačku knjigu je bio ministar kulture a poziva javno kamere snimaju i sve političke protivnike da se biju jebote! Takav čovek po mojem mišljenju posle takvog ispada ne bi bio dana više u politici. Zašto? Zato što bi sutradan došao neko na njegovo mjesto. Nezapošljenih imamo kurcu fala, ne trebaju nam ovi bahati.

Ali ja ipak mislim da me zajebavaš. Neka, volim i ja zajebanciju, đe je mladi tu je i šala ali godine idu brate, ne želim da umrem od gladi kao ovi naši penzioneri. Šta imam ja od toga što se Milo nakrao pa je sad najbogatiji političar u regionu (oko 300 miliona)? Da imam ja siguran posao, normalnu platu od koje bih mogao da plaćam stan i normalnu hranu jedem boljelo bi me uvo, neka krade, sve mu prosto, ali nam mladost prođe u očajanju i nemaštini.

Smislio sam još jedan performans, ali puno skuplji. Da se napravi masaka za lice poput onih anonimusa ali sa likom Mila Đukanovića i da se okupi narod na protest ipsred Vlade (što je odnedavno zabranjeno, moraš bar 50 metara dalje). Nijedan policajac ih ne bi takao, ko je lud da krene na Mila.

ko je pustio ova dva crnogorska čobana na sajt?

Ako ti nesta smeta sirok ti internet. Pozzz
Sto se Lomija i dnevnog politikanstva tice ja sam tu informisanost davno batalio i misljenja sam da se tako samo moze rak dobiti. Sad se nerviram oko svih ostalih stvari ali ne i oko toga.

družite se na gej temi? lepo, samo nastavite.

U Raginu izlaziš pih, fensersko mjesto u jedno od dvije ajfenserskije ulice u grad. Ne bi to bio problem da Ragina glava nije pab. Ljudi što izlaze tamo su bolesni od najgore bolesti - u glavu. Ti nisi, kul si lik kao što rekoh :)

A okle u raginu sam 2 puta uša... to mi je taman dva večernja izlaska u grad (u užem smislu) u zadnjih godinu dana.

A ja ne znam jednog lika iz DPS-a da je uradio nešto valjano.

A šta ti misliš da je valjano i šta misliš kako se to valjano postiže?
Nijesu kod nas toliko krivi političari... nije kriv ni narod (mada je više kriv od političara po mom mišljenju), najviše nas jebu uslovi, konkretnije njihov nedostatak.
Ovi oko nas bar imaju uslove za neke privredne djelatnosti od kojih mogu steći zaradu mi kapiram nemamo ni da same sebe izdržavamo nego moramo i da uvozimo pola sranja što nam treba.

Da se obnove i modernizuju fabrike bi nam bilo odlično al treba para za to a mi tih para trenutno nemamo. Da imamo te pare sami bi sve to odradili a ne bi uvaljivali stranim preduzetnicima. To bi čak "lopovskoj" vlasti i odgovaralo jer lakše je da ubacuješ u svoj džep iz nacionalnih prihoda nego iz džepa privatnika... Eto, ja sam očekivao da će ti privatnici bolje da se pokažu al realno najgora banda, samo se nadam da nas i ovi kinezi sad neće zajebati.

Jedina neka promjena koju bi mogli da izvrše a što mi ovako pada na pamet je da ukinu ograničenje da strani državljani ne mogu da posjeduju poljoprivredno zemljište pa da možemo da prodajemo strancima koji bi dolazili ođe da rade na poljoprivredi ali da se obavežu da određeni dio prinosa ide državi i da moraju da plaćaju neki porez uz to, pošto niko naš neće da radi na selu.
To nam ništa ne bi krupnih prihoda donijelo al eto svaki cent je zauvar.

I da, veća stopa poreza za one sa primanjima/imovinom preko određene vrijednosti. To im nije baš u interesu pa razumijem što neće da uvedu.

EDIT: Inače neka moja ekonomska vizija za budućnost. Kad jednog dana novac u potpunosti zamjene elektronske transakcije da PDV bude različit u zavisnosti od primanja / vrijednosti imovine.
Npr. neko ko ima platu ispod 300€ da plaća 10%, oni između 300€ i 500€ 17%, 500-900€ 22%...
Lupam brojeve, bilo bi dobro da se takav neki sistem napravi.

Dobro, Crna Gora, ok, ali pederi?

Ako se broje i lezbe ja sam jednu upoznao i ic nisam imao zelju da je nasamaram. Mozda je ona pasivna ili kako li se vec to zove u zenskom djelu njihove populacije.

Cupara sve ti jebem eto tako GLASAJ LEKICA prvi izbori sto sad budu ja cu ga glasat ako mi neko ne dadne 50e za licnu a vec imam par likova tako da ni to ne moze :((

edit: dobri su ovi gejovi opet kazem

Koji pedersko navijanje kod ovih pedera Amera. Pederski viču difens dfens, ko pederi neki.

није то ништа, неки који први пут дођу, не знају шта се виче, па вичу "фенс-и, фенс-и".

Šta mislite, ko je od apostola bio peder?

Toma možda, ipak je on jedini dokumentovano penetriro Isusa.

Tata ti je apostol

EDIT: Lol spava mi se strašno...

U šupak ti se spava.