
Izraz kojim se opravdava neutoljiva žeđ za pićem. Alkoholnim, naravno.
- Hoćemo li kući?
- E, jbg., gde sad, kad mi se "otvorila dizna"?
"Otvorila mi se dizna" je stanje duha kada ne možete utoliti potrebu za alhoholom.Postoje više razloga da se dizna otvori:
1.Pre izlaska svratite ispred najbližeg diskonta i popijete 8 do 12 piva, čisto da se našminkate pre izlaska.
2.Na nekom veselju ste pa je sve džabe,a kad je džabe i sirće je slatko.
3.Genetika , imali ste u familiji nekoga koji je umro mlad , ženio se 11 puta i vodu nije pio.(mada se to obično krije od male dace)
4.više volite kapku nego leba da jedete.
Žurka je već pri kraju!A vama usta suva,ruka vam podrhtava i čujete glas "E jebi ga nestalo je pivo".U tom trenutku vaša čula se izoštre i samo locirate pivske flaše u kojima je ostalo na dnu malo te dragocene tečnosti.Ali ni to nije dosta.Nalazite na vaznu sa cvećem , uzimate cveće i bacate ga , a vaznu potegnete i ispijete je do dna.
Okidač je prvo pišanje usred pijanke, posle toga nema nazad, svaki čas moraš na odlivanje.
- Hoće neko na pišanje?
- Čekaj još malo, ako mi se sad otvori dizna moraću ići na svakih pet minuta.
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.