Prijava
  1.

Simpatizer nižih liga

Sportski novinar koji prati utakmice nižerazrednih srpskih fudbalskih liga. Doajen sportskog novinarstva. Čovek koji poznaje više fudbalera , nego što je Aca Stojanović izgovorio imena tokom vođenja svih utakmica. Bio je u svim selima od Subotice do Kosova. Svi ga znaju, a i on sve zna

Izveštaj sa prijeteljskog meča između BSK Bumbarska Mahala - FK Sloga Lipnički Šor

BSK Bumbarska Mahala : Jovanović, Prcić, Pušić, Trtković Kozomora, Spajić, Prelovac , Hadžihafizbegović, Lakić, Bosić, Marković
    Trener : Kratko Ostanić
    FK Sloga Lipnički Šor : Bicalo , Kršić, Stanić ,Erkić, Mićić, Jović, Tomić, Karan, Perić , Trišić, Ivanović
    Trener : Jovica Arsenović - Svima nam je dobro poznato ime ovog čoveka. Fudbaler koji je žario i palio terenima srpskih liga.Igrao u Pećincima, Banovcima,Vladičinom Hanu, Pičkovcu na Mlavi. A pola sezone čak i u Rudaru iz Pljevalja. Bio na klupi 1983 godine kada je Rudar iz Pljevalja u 1/16 finala kupa igrao sa splitskim Hajdukom,Zaista istinska legenda našeg fudbala
    Sudije : Mažić, Babaroga, Kurdekalo
    Gledaoci : 300
    Da napomenemo da su na meču bili predsednici oba tima. Mile Milić predsednik kluba BSK Bumbarska Mahala, kao i Dragomir Vićenović, predsednik, vlasnik i finansijer Sloge, svima poznati kao lipničkošoranski Berluskoni
    Utakmica je počela

5 minut : Ništa značajno do sada nismo videli.Jedino neki povik iz publike kao npr: "Sudija,majku ti jebem,pa zar zbog tebe da odem na robiju !?" Sudija,sačekaćemo mi tebe "
    13 minut : Usledila je kontra fudbalera Sloge. Tomić je sjajno prošao po desnoj strani.Centrirao u samo srce šesnaesterca, međutim Jovanović je pravovremenim istrčavanjem sprečio najgore.
    21 minut : Korner za domaćine.Centrirao je Spajić, najviši u skoku je bio defanzivac Pušić, ali je lopta otišla preko gola.
    29 minut : Najzanimljiviji detalj dosadašnjeg toga utakmice.Napadač gostiju Ivanović šutirao je visoko preko gola.Lopta je uletela u dvorište babe Prdane. Dečaci koji donose loptu, krenuli su po nju .Međuitim baba prdana nije htela da je vrati. I govorila je : "Dobićete kurac !" Usledila je komična situacija.Nekoliko igrača domaćeg tima krenulo je na babu.Baba je bežalia,i kada su je opkolili sa svih strana,krenula je prema šumi.Međutum,saplela se o brazdu, i slomila kuk.Utakmica je nastavljena
    37 minut: Sudija je najpre svirao penal za goste. Razljutilo je to domaće navijače koji su uleteli na teren, pa je nakon toga, uz asistenciju pomoćnika ,glavni sudija promenio mišljenje.
    41 minut : GOOOOOL 1:0 vode gosti. Nakon šuta Jovića, golman domaćih je na kratko izbio loptu, na odbijenu je naletio Tomić, i zakucao je u mrežu.
    45 minut : poluvreme
    46 minut : drugo poluvreme je počelo
    52 minut: Napadi gostiju ne jenjavaju. Domaćin ne uspeva da pređe na protivnički deo terena
    63 minut : Interesnatna situacija. Nakon skandiranja " Uprava napolje ", domaći navijači prelaze na drugi deo terena, i počinju da navijaju za goste.
    77 minut : Ništa značajno nismo videli u nastavku meča.Jeste da sada domaćin ima više loptu u nogama, ali,nema pravih akcija.
    86 minut : Pripretili su domaći. Kozomora je proigrao Prelovca,ali isti je šutirao pored desne stative.
    89 minut : Penal za domaćina. Marković je ušao u kaznen prostor gostiju,nanizao dva igrača,izašao oči u oći sa golmanom gostiju, koji ga je nepropisnu zaustavio.Publika ponovo prelazi na svoj deo terena
    90 minut : GOOOOOOOOOOOOOL 1:1 . Hadžihafizbegović internacionalac iz Bosne i Hercegovina, Simin Han kod Tuzle, je maestralno izveo penal. Erupcija oduševljenje domaćih navijača
    5 minuta je produžena utakmica
    Igrači oba tima, čini mi se . više gledaju u prasiće koji se okreću i koji uskoro treba da budu gotovi, nego u loptu
    KRAJ
    Odlična fudbalska predstava. Kartona nije bilo, jer je ovo jedna prava prijateljska utakmica
    Nakon utakmice, usledilo je treće poluvreme nižih liga.