
Objašnjenje suštine, osobi koja stalno pokušava da smrša, a u tome nikako ne uspeva.
A:”Opet sam na nekoj dijeti i ništa, imam samo pola kile manje posle 2 nedelje. Ne znam više šta da radim.”
B:”Kako da ti kažem... U Aušvicu se niko nije ugojio!”
A:”Ne kapiram?!”
B:”Pa baci nekad kašiku iz ruke.”
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Ma pusti ti to, ja ništa ne jedem kašikom! Viljuškom se sasvim fino jedu sve delicije i slastice. Naročito onim malim, za kolače, mmmm krempite i slično... A tek čaše... Pa fino crno vino!
da, da, ja još nisam čula da se neko natovio od supice, ali od onoga što se bocka viljuškom, eh...
Eh,vi žene ste veliki bukvalisti. Nije bitno da li se radi o kašikama, viljuškama, kutlačama i drugom escajgu, ili o vezivanju ruku na leđa. Bitna je suština, koja je u ovom slučaju istinita 1000000% :) +++
Toti Žemka.
U Aušvicu su mnogi bacili kašiku, zbilja.
sve bih ja to u Jasenovac na poseban režim ishrane
haha, surovo :(