Novinar lutalica, ide na teren tamo gde ga pošalju, od Bačkog Jarka, preko Badnjevca, do Bumbarevog Brda, pa sve do Lučana. On je pravi zaljubljenik u fudbal, poslednji Mohikanac srpske bubamare, on ne zna u pare, već ga jednostavno ispunjava najvažnija sporedna stvar na svetu. Uvek na stvari gleda pozitivno i za njega je svaka utakmica kao finale LŠ, a kada bi, kojim slučajem, prenosio finale LŠ, dobio bi blaži infarkt u trećem minutu od uzbuđenja, slično kao kada je Crvenka uvalila gol u sudijskoj nadoknadi Omladincu iz Donjih Banovaca.
- I, evo nas, poštovani gledaoci, u Baćevcu, gde oko 200 razjarenih navijača, po izrazito hladnom vremenu, uživa u prelepoj fudbalskoj predstavi u kojoj domaći dočekuju Balkan Mirijevo. Ovo velelepno zdanje može da primi i svih 300 ljubitelja fudbala, ali ih je loše vreme omelo u tome.
(poluvreme, 0:0 ko kuća)
- Kakvi su to majstori na petoparcu, kakvu samo želju za pobedom pokazuju, može se reći da smo uživali u prelepoj fudbalskoj predstavi, ali su samo golovi izostali.
(gol, umuvao lik s tri metra, iz ofsajda, ovi jure sudiju da ga biju)
- Kakva majstorija mladog Despotovića, na ovom potezu bi mu pozavideli i mnogo veći majstori fudbala... Čekajte, da vidimo šta se tamo događa, domaći navijači očigledno misle da je protivnički igrač bio u nedozvoljenoj poziciji, ali nema potrebe za sekirama u ovako divnoj fudbalskoj predstavi.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Sekirama! LOL :))