
Kako bi moglo da se pije fabricki proizvedeno nekvalitetno vino od 85 dinara po litru, proizvedeno od razblazenog alkohola i ekstrata, ljudi su poceli da mu dodaju sodu(gemišt), kiselu (špricer)ili obicnu vodu(bevanda).
Postoji i anegdota da je u porodici koja se godinama bavi proizvodnjom vina(čitaj drži točionicu)otac na samrti pozvao sina da mu oda najveću tajnu njihovog posla:
SINE, VINO MOŽEŠ DA DOBIJEŠ I OD GROŽĐA.
Kad jednom probaš kvalitetno vino, razumes zbog čega se pripadnici pojedinih naroda čude kad vide da sipaš vodu u vino.
Ti kakav si seljak, od Don Perinjon-a bi napravio bevandu...
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
+