
Vaditi dušu na pamuk, kinjiti, maltretirati preko granica izdržljivosti, razapinjati. Ova vrsta mučenja može imati i psihički i fizički oblik (češće psihički, a može i u kombinaciji), zahteva vreme i strpljenje onoga ko muči i konjske živce onoga ko je mučenju izložen. Onaj ko brije na suvo radi to sa sadističkim uživanjem i sporo, sporije nego što naša fudbalska reprezentacija prenosi loptu na protivničku polovinu.
- Buraz, kako je na poslu?
- Ma ne pitaj, šef nije normalan! Danas sam utovario tone robe, a kad sam završio rekao mi je da to moram i da prevezem pošto smo imali manjak vozača. Brije nas na suvo, mame mu ga privatničke i kapitalističke.
__________________________________________________________________________
- Alo, šmekeru, kako bi sinoć sa onom malom?
- Ne staj mi na muku, tebra, ispalila me kao poslednjeg pavijana. Ja se spremio, picnuo stan, izdrk'o par puta za svaki slučaj, čekao je onako napaljen ko konj do dva ujutru, a ona mi tad pusti poruku da neće doći! Došlo mi da sam sebi izblajvam od muke! Bacio sam ga još jednom u nesves' onako iz očajanja i posle sam zaspao. Obrijala me na suvo, fuksa.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Dobro je ovo
Хвала, друже Сејо:)
Проширио си конотативно поље одличног израза... ++
Нисам баш пуцао тако високо, али ако ти тако кажеш, матори:) Захваљујем.