
Endemska vrsta ptice sa juga Srbije koja pije mozak ljudima.
Šta je? Šta nije jasno, jel ti čavka popila mozak?
U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.
Mondo · 25. Novembar 2010.
Ja znam da vrane piju mozak, prvi put čujem za čavke.
https://vukajlija.com/vrana/72687
https://vukajlija.com/je-l-tebi-vrana-popila-mozak/376569
https://vukajlija.com/vrane-ti-popile-mozak/385922
Ja prvi put čujem za vrane
Verovatno u tvom selu kažu čavke, a vidim da ponegde kažu i svrake. U većini krajeva se kaže vrane, a vrane (mozak popile) jedino beleži i Rečnik Matice srpske.
Mada, dobra čavka ume muškarcima da popije mozak. ;)
Hvala što ste mi pojasnili. Želeo bih da dodam da nisam sa juga, ali sam čuo da se tamo tako kaže. Pozdrav!
Kaze se i za vrane, i za cavke, i za svrake. Mada je za vrane najvise u upotrebi. A za svraku najmanje. Bar je tako kod mene.
Da onda ne brišem defku?
Плус.
Hvala bade ljudino
<3
Ma to ti je jedna crna ptica, ima i film istoimeni.
Ma znam šta su vrane.Hteo sam da kažem prvi put čujem za izraz o vranama i pijenju mozga.