Pojava nastala pomamom za samopromocijom, malo ko zna nešto više o ovom čoveku nego što piše na majici sa njegovim likom, ali ipak ga gotive, jer, krik, urlik ili modni trend " Čeizam" nalaže da je Če mahom obavezan na listi omiljenih svetski poznatih ličnosti.
Shodno tome, Čeizacija je obavezno pronalaženje sebe u uglavnom nepoznatom liku i delu brkajlije sa Siera Maestre, a to se ogleda samo nadogradnjom sopstvenog imena za dva slova, če.
- Ćao, ja sam Goranče, revolucionarni zavodnik.. Hehe.. Ovo su Drakče, revolucionarni pivopija, Marinče, lokalna jebačica, Branče, moja sestra i parče, torte.
Na sajtu vukajlija.com definisan je pluskvamfutur I i II , poseban morfološki oblik glagola, kojim se služe političari kada govore o ulasku Srbije u Evropsku uniju.
Kurir · 20. Februar 2011.