
Izraz iz Šumadije. Nekakav rad bez smisla i razloga, butanje, čačkanje, beskorisna zanimacija se naziva čeprljanje. Isto tako i za prebiranje, kopkanje nečega može da se kaže da je čeprljanje.
- Šta bre to čeprljaš po nosu? Jel' tražiš rudu možda?
- Ma pusti me, nešto sam se zamislio. Gledam da l' ovi naši fudbaleri mogu nekako da iščeprljaju još neki bod pa da odu na ovo prvenstvo.
- Pa jel' mogu?
- Pa ne mogu.
U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.
Mondo · 25. Novembar 2010.