Crnogorska fizika

crnigrujan 2012-01-23 19:26:08 +0000

Kao i Crnogorski jezik i Crnogorska Pravoslavna Crkva, u pitanju je lokalni proizvod čije se postojanje slabo priznaje van granica, takođe crnogorskih. Na poslednjem savetu ministarstva prosvete, uporedo sa uvođenjem slova "ŠĆ", izvedena je i dugo odlagana cenzura opasnih ideja koje se godinama izlažu po udžbenicima fizike i prete državnoj stabilnosti i narodnom blagostanju.

"Fizika 6" novo izdanje, izdavač "Aziz Azimi i buljuk sinova", Ulcinj, 2011

- Snaga je prirodni resurs kojijem slobodno raspolaže svaki od kršnije' đetića. Ne može se utrošit' pa stoga ni ne pokušavajte, može se stvorit' kod Puraša u teretani đe ide i Milo.
- Rad je jedna od najopasnijih prirodnije pojava, u velikijem količinama ubija. Za velike katastrofe u Černobilju iljade su pomrijele od previše RAD-a, te ga valja izbjegavat ka kugu (vikipedija).
- Masa lopate je beskonačno velika, ni ne pokušavajte je podić'.

Njutnovi zakoni fizike (ovo dobro naučit', traže nesoji na BU)
1. Tijelo koje leži nastoji da u tom položaju i ostane, ni ne pokušavajte ustajat' bez prijeke potrebe.
2. Tvoje ubrzanje je kolko i sila kojom si kren'o dizat svoju masu. Ovom imaju dva lijeka al pošto si već nabio masu kod Puraša ostaje ti samo ono da ne ubrzavaš, zato ostani ležat', neće svijet nikuda uteć'.
3. Istom silom kojom si sebe kreno dizat' zemlja te vuče nazad, a ko će se jadan tome suprostavit'.

2
26 : 11
  1. Banovaće te SMarko, da znaš! +

  2. Ču znam, očekujem :)

    Ma neće SMarko, dobar je on. Kad me nije banovao za onu o Njegošu neće ni za ovu.

Omiljeno za [1]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.