Čukulja

zeleno oko 2011-12-31 23:42:18 +0000

Po nekim starim predanjima čukulja je bio naziv za ženu koja je imala samo jedno uvo. Danas se taj termin koristi za nekog ko se pravi gluv, pravi ogluške, navodno ne čuje šta mu se priča.

"Znam da si me čula šta sam ti rekao, nego namerno se praviš blesava i ćutiš. Čim nešto nije po tvom odmah se naduriš i ništa ne čuješ, al nemam ni ja više živaca da ti popuštam svaki put. Nastavi da izigravaš čukulju i teraj po svom".

0
14 : 1

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.