
Ова врста вас обично сусреће у паркићу или аутобусу, и иако вас не познаје улази у разговор са вама. Тај човек је ратовао у оба светска рата и то за 10 различитих држава, добио нобелову, ишао у школу босих табана 10 километара по трњу и то по најгорој зими, јебао је шта је стигао, Јованка Броз је са њим преварила Тита, ишао у лов са Стаљином...Ово све ћете морати да слушате само зато што сте хтели од исте особе да сазнате колико има сати, зато што сте исту питали да ли жели да седне у аутобусу или неке друге небулозе.
(Разговор два ортака у превозу)
-ау брт колико је вруће у овој троли, ни клима не помаже.
-ма знам, не знам зашто уопште идемо на базен
(Укључује се деда који седи иза)
-не знате ви шта је врућина, у моје време млади су ишли на радне акције, постављали смо шине за пругу 4 дана за редом на плус 40, воду смо пили на оближњем поточићу који је био одаљен 2 километра од пруге, еее то су била времена.
Kad je pre nekoliko dana osvanuo naslov u dnevnim novinama „Željko Mitrović: Trovali su me“, na samoproklamovanom rečniku slenga vukajlija.com odgovorili su mu bez mnogo pijeteta: „Pa dobro, i ti si nas, i još to radiš“.
Ekonom:east Magazin · 03. Februar 2011.