
Preteka Milke Canić. Glavni i odgovorni urednik dečijeg programa RTS -a '80 - ih i '90 - ih godina prošloga veka. Nakon izgovaranja njenog imena počinjao je program koji smo čekali celi dan, zbog kojeg smo u prvim godinama života ostajali budni čak do 7 uveče. Primitivna i staromodna Donka, nije mogla da održi korak s vremenom, pa su njene emisije zamenjene raznim inostranim emisijama. Emisijama sa modernom tematikom, robotima i čudovištima, koje su veoma često propraćene nasiljem i eksplicitnim sadržajem za decu.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Još jedan dokaz da bi naš narod prodao "veru za večeru" i radije jeo tuđe đubre, nego svoje blago. Kao rezultat toga, "nove" generacije sriču dok čitaju u sedmom razredu, pišu "w" umesto "v" i smajlije na pismenim zadacima iz srpskog jezika, i više znaju o jelovniku psa Ledi Gage nego o Prvom svetskom ratu. Tuga i jad.