
Lepa i zgodna devojka, ali previsoka. Visočija od prosečnog muškarca.
-Pogledaj brate što je dobra...
-Istina, istina...samo malo previsoka?!
-Pa dobro, nije desetka, ali devetka sigurno.
-Duga devetka brate, duga devetka...
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
Visocija???
Visa +
"Visočija" je tekodje pravilno... Nema menjanja!
Ne, nije pravilno.
Visocija ne moze nikako da bude pravilno :)
Promeni to u visa da ne dobijas dzabe minuse.
Na taj izraz sam nailazio mnogo puta, čak i u knjigama, ne samo na net-u i novinama! Učila je i mene profesorica srpskog da nije pravilno, ali me nije ubedila. :)
U "Idiotu" se ponavlja cirka 10 puta...
Zašto ne može? Stručno objašnjenje! Libo me tuki za minuse... :)
Da sam napisao "šavija od prosečnog škarcmua", ne bi bilo toliko minusa, al' ajd...
Visoko - viši - najviši. Eto, zato. Samo je tako pravilno. Ne možeš da izmisliš svoj pravopis, pa da tvrdiš da je pravilno.
Колико знам, ''височија'' иде уз зетско-јужносанџачко наречје које се не прихвата као књижевно у Србији, те је неправилно.
Ja kontam da je to bilo iz zebancije. +
Sigurno nisam hteo da zapoćinjem prepirku oko pravopisa i gramatike, jer kako-god smatram da je svako preterivanje po tom pitanju idiotizam. Meni se svidja reč "visočije" pa će ostati, čak ću od sada samo nju i koristiti. Ko ima nešto protiv, legitimno rešenje je da opali minus i "za brisanje" te se pokenja u komentaru. Demokratija na delu... :)
Visoč, visočiji, najvisočiji! :P
u južnoj Srbiji se kaže 'vidi kolika kobila'
legitimno rešenje je da opali minus i "za
brisanje" te se pokenja u komentaru.
Evo, pokenjaću se u komentaru. Ne razumem čemu tolika tvrdoglavost. Trebalo je da poslušaš profesorku, nije žena mislila ništa loše. Nisam siguran da si je slušao uopšte.