
Cest naziv za Rome(Cigane),koji od Svetskog prvenstva u fudbalu dobija i novo znacenje.Naime,poznavaoci srpskog jezika ovim nazivom oznacava nacionalnu pripadnost stanovnika Gane...Zato se,u nekim slucajevima,znacenje ove imenice moze shvatiti dvosmisleno,pa se tako mogu desiti razne za***ancije na racun ovog termina
Svetsko prvenstvo,utakmica Srbija-Gana:
Ovu utakmicu igramo predvodjeni Radosavom Petrovicem,skorerom cudesnog pogotka protiv Crvene Zvezde,jer on najbolje zna kako se Gancima daje gol sa 30 metara!
Bez ikakve pompe, Vukajlija se pojavila tokom ove godine i zabilježila skoro deset hiljada rječi u rječniku žargona koje su definisali sami posjetioci. Uzimajući za ime učestalu grešku u govoru kad ljudi zapravo žele da kažu Vujaklija, stvorena je zajednica stvaraoca slenga srpskog jezika i mjesto na kojem posjetioci treniraju svoju kreativnost. Ovaj kreativni ventil vas samo tako usisa i očas posla možete da izgubite sate vremena čitajući duhovite opaske kojim su definisani brojni izrazi iz popularne kulture i govora. Pozicionirajući se između ozbiljnih sajtova kao što su "Metak" i "Vokabular" na jednoj, i zabavnih "Srbovanje", "Kobaja Grande" na drugoj strani, Vukajlija je dokazala da famozni "user-created content" (sadržaj kreiran od strane korisnika) može sasvim lijepo da zaživi i na ovim prostorima. Ovogodišnja nagrada za najbolji sajt prema izboru Biznisbloga odlazi ovom istinskom Web 2.0 projektu kojem u definicijama nije izmakla ni domaća blogosfera!
Biznisblog · 26. Decembar 2007.
Upravo tako, jer je ovaj naš narod nepismen do zla Boga. +++
a kad sam ja rekao da je nepravda to što im raća metne sa 30 metara, oni mi obrisali defku!! +++++++
raca je kralj, pa kad su stanovnici Gane Ganci, sto onda stanovnici Atine nisu Atinci nego Atinjani...
haha.pa kad mogu stanovnici australije da budu australci...