
U dobra stara vremena, kada se na političku korektnost nije davalo ni pet para, u filmovima i televizijskim serijama se moglo videti šta pojedini narodi stvarno misle o drugim narodima.
Kako su kod nas, na primer, Italijani uvek bili prikazivani kao feminizirani zanesenjaci, tako su u Britanskim serijama Španci uvek bili glupi do te mere da se graniče sa mentalnom zaostalošću.
Najbolji primeri za ovo su čuvar zatvora u Mućkama u šestoj epizodi drugog serijala, kada su Troteri išli na odmor u Španiju, kao i Manuel iz serije Falični pansion.
- Ivi je trebalo više od šest meseci da skonta da ovo nisu dve prostorije nego da jedna prostorija ima dvoja vrata.
- Glup je k'o Španac u starim Britanskim serijama.
Na pitanje: „Ko je bio Mocart?“ duhoviti posetioci internet sajta Vukajlija, rečnik slenga, odgovaraju: „Svestrana ličnost. Čovek koji je komponovao muziku za Nokiu. Inače, bio je poslastičar i izmislio je Mozzart kugle. A voleo je i da se kladi...“
Danas · 06. Novembar 2008.
Iva je muško?
Inače plus.
čekaj gde je ovaj čuvar iz mućki bio tupav, izvuko pare delboju zajebo ga masno haha +
@Bulgakov Da, Iva je muško.
@Cara Del mu je sam dao pare, čuvar nije ništa doprineo tome, a i ne treba preterana pamet da bi neko bio prevarant.
pogeldaj ti jos jednom tu epizodu splintere, cuvar je prdstavljen kao pokvarena/prefrigana seljacina kojoj bazdi iz usta. Čekao je momenat, lagano uzeo pare, na kraju dao papir i smejao se plonkerima. Nije u prvom planu bio akcenat da je glup. Loš primer jbg :) ovde troteri ispali glupavi
https://www.youtube.com/watch?v=25xAxZjSGYI
Oni sasvim sigurno imaju kompleks superiornosti. Evo jedan insert iz jedne starije serije. Manje više svi narodi su za njih glupavi.