Stara dečja igra u kojoj je cilj bio izbeći jednog igrača koji pokušava loptom da vas pogodi u guzicu. Kretanje je dozvoljeno samo ako je ista u kontaktu sa zemljom odnosno travnjakom ili bilo kakvim travnatim terenom.
Znači, vučeš guzicu po zemlji i bežiš. Ako te srelac pogodi, ispadaš. Tako nekako je igra išla, a sećam se da su je naše majke mrzele više od svega. Zelene pantalone nisi mogao izbeći, a ni roditeljsku kritiku. Danas termin ''Guzičari'' ima sasvim drugačiji smisao.
-Aj se igramo Guzičara.
-Mrš u pičku materinu!
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.
slabo se čita večeras ++
Trta u našem kraju +++ Al odma sam izvalio šta je.
Slabo je blaga reč. Sad iščitah praćene, a tebe nema?
Drago mi je da se neko setio. To smo igrali pre 30 godina :)
Sad se trti na neki drugi način. Trte te žena, deca, tasta. lololo
Sećam se ove igre ali k'o kroz maglu ;-)
Nemam ideja, biće za nedelju dana. :)
nismo igrali ovo, nepoznanica skroz.
ali volim ovakve, stigo plus.
Godine stižu ili su uspomene bolne ;)
Mnogo dobra, plus i patrik :)
Aahhaha jbg :D!!!Plus!!!
Kod nas se ovo primjenjivalo kad izgubiš u viktoriji, samo nisi smio da se mrdaš. +
kod mene izgleda će krene tek posle nove godine...
+1