idealna srpska vlada

talentovano_glup 2009-08-23 20:12:36 +0000

Jedini nacin da Srbija dobije vladu koja ce da radi u interesu naroda je da se poslanici i predsednici i premijeri,biraju po kazni.Sta zapravo treba uraditi?
Porebno je naci ljude,koji su dovoljno novcano stabilni i kojima bi prekid posla i ulazak u skupstinu,vise stetio nego koristio i onda ih osuditi da cetiri godine rade u skupstini bez plate i u slucaju da svoj posao ne rade revnosno,osuditi ih na jos jedan mandat.Dokle god bi bili na funkciji njihove porodice bi morale da zive od prosecne plate u nasoj zemlji i dok bi im imovima i racuni bili zamrznuti.Svaki poslanik bi osetio da radi dobro,kada bi se prosecna plata povecavala,bas kao i opsti standard.
Tada ne bi bilo opozicije,beskrajnih odugovlacenja sa poslom,proseravanja na drugom kanalu,vec bi poslanici gledali da budu sto efikasniji,da im ne bi produzili mandat....Sve povlastice bi bile ukinute i ljudi bi zaista ,morali da rade!

Ovaj scenario mi se cini kao dobra ideja,iako je jos uvek utopija.

2
22 : 5
  1. Utopija. Tako ih ni puškom ne bi naterao da se bave politikom.
    +

  2. Ovo si pokupio iz romana Artura Klarka "Matica zemlja"!

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

U subotu, 27. novembra 2010. u Klubu studenata tehnike biće održana smotra sadržaja popularnog šaljivog sajta. Vukajlija je mesto gde se Internet zajednica okuplja kako bi na duhovit i originalan način definisala reči i izraze, sleng termine, našu svakodnevnicu i aktuelne događaje, po paroli - „Ovde možete da definišete sve ono što ste oduvek želeli, a nije imao ko da vas pita”.

Mondo · 25. Novembar 2010.