
Prijetnja strogog roditelja na Romaniji koji pokušava saznati gdje sin kockar izgubio pare od rasne junice koju je prodao na pijaci dan ranije.
Majku ti jebem jesam ja potrošio pola godine života i tri metera žita , da ti proćeraš kroz aparat za jedan dan...
Stajaćeš mi tu k'o karmin dok ne smisliš kako ćeš stvoriti pare pokojnom đedu za spomenik propalico jedna da ima rakije u kući sada bi se napio i zakl'o te k'o pile.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.