Ima lepu glavu

Tuccini 2014-02-07 20:53:54 +0000

Овако се жене похвално изражавају о лепим саполницама. Има неке дистанце у томе. "Лепо лице" ваљда звучи превише интимно, а стављањем лепоглавости у средиште похвале, она постаје више онако - научна, анатомска такорећи, не естетска, те особа која је изговара не жртвује превише ега.

Чудан термин нарочито, јер ми мушки не посматрамо тако холистички женску јединку. Има лепу фацу или је габорикс. Евентуално "има фацу за пушење". И то је све.
Ваљда се подразумева да ако кажеш "лепo лице", то не значи да има уши димензија Тотал ТВ-ове антене, коју је наопако поставио надувани монтер? Или да уместо темена има XBox (што у суштини и није рђава опција).

Ако ми, смртници, нисмо начисто с тим, ваљда народни пјесник зна знање када каже "Лијепо лице сељанчице на кољена ме баци"? И како би уопште звучало "Лијепа глава сељанчице на кољена ме баци"? Болесно дакако.

- И, каква ти је снајка, шта кажеш? Бомбона бре.
- Па... Има лепу главу.
- То је све?
- Ако је теби добра, нама је још боља

0
23 : 1

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.

Status Magazin · April 2009.