
Zena sa dva prezimena dr spec. Iks Ipsilon, koja svojom legitimacijom na dzepu pokusava da, i slucajnim prolaznicima, demantuje da je i jedno i drugo od gore pomenutog!
-Evo vidis! Ja jesam studirala, specijalizirala, stazirala i afirmisala se (20 godina prim.aut.), a opet sam stigla i da se udam (za kolegu sa istim ciljevima) i da rodim sebi dete (doduse u 48-oj i da nikad ne stignem da ga upoznam) i da mi nista ne fali... Sve se moze kad se hoce!
Uspesna zena, nema sta...
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
volim ove feminističke..+
Uf.... Žalosno, al' istinito.... +
...i pošto rodi dete odbacuje muškarca iz svog života, usput večito nadrkana...
+
Dva prezimena su siguran pokazatelj pomenutog :) Pogodak u centar sa def!
Коју год знам са два презима, змија је од жене! :)
+++
Ipak,šta ti je alternativa za ženski uspeh? udaja? Ceca? Marijana Matteus?
што се каже Диплинг :))
Jbt, 'de si ti otiš'o!!! :)
Nisam čula za dipling... To mi je novo... :)
Ima i izuzetaka.
Imam dva prezimena. Nijedno od ta dva nije "devojačko".
Prvo prezime je prezime mog prvog muža, ali sam ga nakon razvoda zadržala jer je bilo isto kao i prezime mog deteta.
Drugo sam dodala kad sam se ponovo udala da bi moje starije dete i ja imali isto prezime i, istovremeno imam i isti drugi deo svog prezimena kao i mlađe dete (i muž, naravski)
Sada nas ima četvoro i samo moj muž i mlađi sin imaju ista prezimena.
Ovakve stvari nisam priželjkivala, jednostavno, tako se namestilo.
Da, i ne bih mogla da podnesem da se moja deca prezivaju drugačije nego ja.
Da, u pravu si, najčešće je zadržavanje i dodavanje prezimena vezano za ultražestoku karijeru.
Ljudima to bode oči.
Pa ja samo sa ovakvima imam posla. :/ Zato sam o tome i pisala, nešto se nanervirala tad.
No, tvoj slučaj je zanimljiv. :) I razumem. :)
Da, posebno kad prelazimo granicu.
I ja imam sa takvima posla. Niču mi rogovi od njih.
Misliš, uspešna bolesnica?! +!
Paaa... i to je opcija... :)